Çözüldü Samsung Galaxy S8 Ekran Kapandığında Şarj Edilmez

#Samsung #Galaxy # S8, önceki modele göre bir tasarım revizyonuna sahip olan geçen yılın amiral gemisi telefonudur. Bu model, çok daha büyük bir 5.8 inç Super AMOLED ekrana sahiptir ve artık herhangi bir fiziksel ana düğmeye sahip değildir. En zorlu uygulamaların bile üstesinden gelebilecek kadar güçlü olan Snapdragon 835 işlemcisini kullanır. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde, ekran kapalı ve diğer ilgili sorunlar olduğunda Galaxy S8'in şarjı olmayacaktır.

Eğer bir Samsung Galaxy S8 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

  • S8 Ekran Kapandığında Şarj Edilmez
  • Video Oynarken S8 Ekranı Siyahlaşıyor
  • S8, Videoyu Geri Döndükten Sonra Kapatılıyor
  • S8 Bıraktıktan Sonra Yanıt Vermiyor

S8 Ekran Kapandığında Şarj Edilmez

Sorun: Dün Galaxy S8 cihazımdaki pili değiştirdim, telefon iyi çalışıyor ve iyi çalışıyor. Şimdi farkettim ki ekran kapalıyken hiç şarj olmuyor. Sadece şarj olduğunu ve gerçekten de değil, telefonu kullandığım ya da ekrana takılı ve şarjlı olarak yerleştirdiğim sürece. Pil yüzdesi yükselir. Lütfen yardım et!

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, şarj cihazının bu soruna neden olma olasılığını ortadan kaldırmaktır. Telefonun şarj bağlantı noktasını temizleyin, ardından telefonunuzu şarj etmek için farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanın. Sorun devam ederse, bir sonraki adım, bunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmektir. Telefon verilerinizi yedeklemeniz ve daha sonra fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekecektir. Sıfırlama tamamlandığında, telefonunuza henüz hiç uygulama yüklemeyin. Telefonun normal olarak şarj edilip edilmediğini kontrol etmeyi deneyin.

Yukarıdaki adımlar sorunu gideremediğinde ve telefon bataryasının yerini aldıktan hemen sonra gerçekleştiğinden, bu batarya arızası olasılığı vardır. Şu an yapılabilecek en iyi şey, telefonun bir servis merkezinde kontrol edilmesini sağlamak.

Video Oynarken S8 Ekranı Siyahlaşıyor

Sorun: Merhaba, Android Oreo güncellemesinden bu yana iyi çalışan bir Galaxy S8 var. Ne olduysa, örneğin bir video izliyorsam, ekran tamamen siyah olacak ama video oynamaya devam edecek ve her şey işe yarayacak. Bu, telefonun% 50-60 ve bazen% 70 ila% 80 olduğu durumlarda olur. Basınca duyarlı ana düğme çalışır ancak bu olduğunda ve bir video oynatıldığında ses bozulur. Bu çok garip ve işe yeniden başlamanızın tek yolu, telefonu yeniden başlatmaya zorlamak ve hatta pil oranını yeniden başlattıktan sonra bile% 80 gibi olsa da cihazı fişten çıkardığınızda tekrar oluyor. Herhangi bir düzeltme var mı? Bu cihazı bir süre daha uzun süre kullanmayı çok isterim ve garantisi 20 Haziran’da sona erdi.

Çözüm: Bunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanması ihtimali var. Bu sorunu çözmek için telefonu Güvenli Modda başlatmayı deneyin, ardından sorunun bu modda olup olmadığını kontrol edin. Eğer değilse, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın. Sorunun Güvenli Modda gerçekleşmesi durumunda, aşağıda listelenen adımlarla devam edin.

  • Telefon verilerinizi yedekleyin.
  • Telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silin.
  • Fabrika ayarlarına sıfırlama yapın.

S8, Videoyu Geri Döndükten Sonra Kapatılıyor

Sorun: Hey geçen hafta S8 cep telefonumda Netflix'i izliyordum ve aniden telefon donup kapadı Telefonun herhangi bir problemi olmadı Bu yüzden tekrar açmayı denedim ve hiçbir şey yapamadım Ama fastboot moduna geçebilirim ama kurtarma moduna geçmeyi denediğimde Samsung logosunu görüyorum ve sonra kapanıyor

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, pilin aşağıda listelenen adımları izleyerek yeterli şarj olmasını sağlamaktır.

  • Telefonun şarj bağlantı noktasını bir basınçlı hava kullanarak temizleyin.
  • Duvar şarj cihazını kullanarak telefonu en az 20 dakika şarj edin.
  • Telefon şarj olmuyorsa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Telefonu bir USB portundan şarj etmeyi de deneyebilirsiniz.

Telefon yeterli şarj olduğunda, yumuşak sıfırlama yapmayı deneyin. Bu, hem güç hem de ses azaltma düğmelerini en az 10 saniye basılı tutarak yapılır.

Sorun devam ederse, kurtarma modunda fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyin. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabileceğinden emin olmanız gerekir.

S8 Bıraktıktan Sonra Yanıt Vermiyor

Sorun: Samsung S8 cihazımı banyo zeminine bıraktım ve ekran karartıldı. Cihazın sol üst tarafında mavi bir ışık parladığını fark ettim. Başaramadığım tüm testler ve testleri hiç başarı ile gerçekleştirmedim, mavi ışık hala parlıyor ama telefon cevap vermiyor.

Çözüm: Telefonunuzun içindeki bir bileşen büyük olasılıkla düşüş nedeniyle hasar gördü. Şu an yapılabilecek en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.