Çözüldü Samsung Galaxy S8 Havuzda Kullanıldıktan Sonra Açmıyor

#Samsung #Galaxy # S8, geçen sene Güney Kore devi tarafından yayınlanan amiral gemisi cihazlarından biri. Bu telefon, cihazın ön kısmının çoğunu kaplayan 5,8 inçlik Super AMOLED ekranıyla kolayca ayırt edilebilir. Mevcut 4GB RAM ile birlikte kullanıldığında, telefonun herhangi bir uygulamayı sorunsuzca çalıştırmasına olanak veren Snapdragon 835 işlemcisini kullanır. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, havuz sorunu ve diğer ilgili problemleri kullandıktan sonra açılmayan Galaxy S8 ile başa çıkacağız.

Eğer bir Samsung Galaxy S8 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

  • S8 Havuzda Kullandıktan Sonra Açılmıyor
  • S8 Pil Boşaldığında S8 Nem Algılanan Hatası Görünüyor
  • S8 Önyükleme veya Şarj Etmiyor
  • Duvar Şarj Cihazına Takılmadıkça S8 Açılmayacak

S8 Havuzda Kullandıktan Sonra Açılmıyor

Sorun: Samsung Galaxy S8 cep telefonunu havuzda fotoğraf çekmek için kullandım ve daha sonra pil şarjı olmasına rağmen ölmüştü. Kuruma 5 gün sürdü. Artık kamera merceğinde sis görmüyorum. Şimdi açılmayacak. Şarj cihazına bağladığımda statik sesler çıkarır. Sesi kısma düğmesini ve güç tabanını birkaç saniye basılı tutmayı gerektiren yumuşak yeniden başlatmayı denedim. Hiçbir şey olmadı! Telefonda fiziksel hasar yoktur. Suyun içinde, kullanmadan önce kullanmıştım, kuruduktan sonra çalışıyordu. Neden açılmıyor veya şarj edilmiyor? Bu sadece boş bir ekran! YARDIM ET!!!

Çözüm: Telefona su girmiş ve bazı dahili bileşenleri hasar görmüş gibi görünüyor. Bu genellikle telefona su girmesini engelleyen lastik contaların kırılmasıyla olur. Bununla birlikte, bu sorunu bir duvar şarj cihazına bağlayarak ve en az 20 dakika şarj ederek sorununuzu giderebilirsiniz. Sorunun boşalmış bir bataryadan kaynaklanması durumunda, telefonunuz yeterli şarj olduktan sonra açılmalıdır. Telefonunuz hala açılmıyorsa, bunun bir servis merkezinde kontrol edilmesini sağlamanız gerekecektir.

S8 Pil Boşaldığında S8 Nem Algılanan Hatası Görünüyor

Sorun: Telefonumu suya ya da yakın bir yere (yağmur gibi) maruz bırakmadım ve akü tamamen boşaldığında, USB C'ye takmaya gittim ve su hasarının olduğunu ve şarj edilemediğini söyledi… . Bunu bekleyerek veya kablosuz şarj cihazını kullanarak birkaç kez hafifletebildim…. İçinde biraz yük almak, o zaman su uyarısı gitmiş gibi görünüyor ve tekrar şarj edebiliyorum. Uyarı yapmadan haftalarca gidebilirim ama ilk kez bataryayı TAMAMEN KESİNLİKLE 0'a ve bataryadan dolayı kapanmasına izin veriyorum…. Suyun% 100'ünü aldım. Yani tamamen süzülmüş olmakla ilgili bir şey var… .. Herhangi bir düşünce? Bu sefer bu uyarı benim işletim sistemimde bilmediğim bir şey gibi görünüyor.

Çözüm: Nem algılandı hatası genellikle telefonun nem sensörü şarj portundaki sıvı varlığını algıladığında açılır. Bu durumda yapmak istediğiniz şey, limanın bir mini vakum veya saç kurutma makinesi kullanarak kuru olduğundan emin olmaktır. Zaten kuru ise ve özellikle pil tamamen boşalmışsa sorun hala devam ediyorsa, aşağıda listelenen adımlarla devam edin.

  • Yeni bir yazılım güncellemesi olup olmadığını kontrol edin ve ardından telefonunuzu uygun şekilde güncelleyin.
  • Telefon verilerinizi yedekleyin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın. Bu özellikle sorun bir yazılım aksaklığından kaynaklanıyorsa önerilir.

S8 Önyükleme veya Şarj Etmiyor

Sorun: Telefon dün gece yüzde iki pil ömrüne ulaştı. Bütün gece şarj cihazına telefonu koy ve bu sabah uyandın ve açılmıyordu. Değerlendirmeden sonra telefonun şarj olmadığını ve şarj edilmediğini belirtti. Bu forumdaki tüm adımları şanssızlıkla takip ettim. Sizinle biten bitiş belirtileri; Telefon, önyüklemeye çalışırken yalnızca “şarj etme” simgesini gösterecektir, ancak ana ekrana önyükleme yapmayacak ve kısa bir süre sonra siyaha dönecektir. Kurtarma modu ve güvenli önyükleme çalışmaz.

Çözüm: Bu özel durumda, bir basınçlı hava kabı kullanarak şarj portunun şarj portunu temizlemeniz gerekecektir. Bu işlem tamamlandığında, telefonu en az 20 dakika boyunca farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanarak şarj etmeyi deneyin. Güç ve ses azaltma düğmelerini en az 10 saniye basılı tutarak telefonu açınız.

Sorun devam ederse, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabileceğinden emin olmanız gerekir.

Duvar Şarj Cihazına Takılmadıkça S8 Açılmayacak

Sorun: Telefon adaptörüne takılı olmadan telefonumu açamıyorum. Anında kapanacak ve şarj olmuyorsa açılmayacaktır. Güvenli Mod ve Kurtarma Modu'na önyükleme yapmayı denedim. Hatta bir fabrika geri yüklemesi yapmaya çalıştım ama hiçbir şey değişmedi. Acil yardıma ihtiyacım var. 4 saat şarj etmeyi bıraktım ve bunu yapmaya başladı. Köklü veya hiçbir şekilde değiştirilmemiş.

Çözüm: Telefon yalnızca duvar şarj cihazına takılıysa çalışırsa, pilin veya Gç kablosunun arızalı olması muhtemeldir. Şu an yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.