Çözüldü Samsung Galaxy S8 Şarj Cihazına Bağlandığında Sadece Titreşiyor

#Samsung #Galaxy # S8, geçtiğimiz yıl yayınlanan Güney Koreli bir şirketin premium cihazlarını geliştirdiği yeni bir tasarım sunan bir amiral gemisi telefonu. Bu telefonun göze çarpan bir özelliği, ekranın ön kısmının çoğunu işgal etmesini mümkün kılan fiziksel ana düğmenin kaldırılmış olmasıdır. Cihaz oldukça güçlüdür, 4GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 835 işlemci düzgün çalışmasına izin verir. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde Galaxy S8'in üstesinden geleceğiz, şarj etme sorunu ve diğer ilgili sorunlara bağlandığında sadece titreşiyor.

Eğer bir Samsung Galaxy S8 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

  • S8 Şarj Aletine Bağlandığında Sadece Titreşir
  • S8 Islandıktan Sonra Açılmıyor
  • Telefon Islamasa bile S8 Nem Algılanan Hata
  • S8 Bilgisayar Tarafından Tanınmadı

S8 Şarj Aletine Bağlandığında Sadece Titreşir

Sorun: Mükemmel çalışmış bir galaksi s8 var. Sonra bir gün öldü ve şarj etmek için fişe taktım ancak şarj cihazı çalışmıyormuş gibi telefon birkaç kez titreşti. Başka bir kabloyu denemek için arabaya gittim ama sonra döneme bile dönmedi. İlk başta normal bir siyah ölüm filmi olduğunu düşündüm ama zorla sıfırlanan hileleri denedim ve Samsung ekranı hiç çekemedi. Şarj ettiğimde, sadece ekranın altına doğru yanıp sönen küçük bir beyaz çizgi görüyorum. Ancak ekranın geri kalanı siyah kalır. Neyin yanlış olabileceği hakkında bir fikri olan var mı? Pil? Görüntüle?

Çözüm: Bu sorun için, önce telefonun şarj bağlantı noktasını temizlemeyi deneyin; aksi halde, telefonun şarj edilmesini engelliyor olabilir. Bağlantı noktası temizlendikten sonra, telefonu şarj etmek için farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin (en az 20 dakika şarj olmasını bekleyin). Sorun hala aynıysa, telefonu bir USB bağlantı noktasından şarj etmeyi deneyin. Telefonun kablosuz şarj cihazından şarj edilip edilmediğini de kontrol edebilirsiniz.

Yukarıdaki adımların işe yaramaması durumunda, bu, arızalı bir batarya veya başka bir bileşenin neden olabileceği donanımsal bir problemdir. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

S8 Islandıktan Sonra Açılmıyor

Sorun: Merhaba, jet ski yapmak için sahile gittim. S8'imin su geçirmez olduğunu sanıyordum. S8'i cebime koyup suya girdim. Cebim bile 15 cm derin değildi ve telefonumu çıkardıktan sonra açmadı.

Çözüm: Bu telefonun suya ve toza dayanıklı bir özelliği olmasına rağmen, özellikle telefona su girmesini önleyen lastik contaların hasar görmesi durumunda cihazın su hasar görebileceğine dair bir garanti yoktur. Suyun gerçekten de telefona girdiğini varsayalım. Yapacağınız şey, telefonu en az 48 saat boyunca bir pirinç torbasına yerleştirmektir. Pirinç, telefondaki nemi emecektir. Bu işlem tamamlandıktan sonra telefonu bir duvar şarj cihazına bağlayın ve en az 20 dakika şarj edin. Güç ve ses azaltma düğmelerini en az 10 saniye basılı tutarak telefonu açınız.

Telefonun hala açılmaması durumunda, bunu bir servis merkezinde kontrol ettirmenizi öneririm.

Telefon Islamasa bile S8 Nem Algılanan Hata

Sorun: Merhaba, Galaxy S8 cihazımda nem uyarısı alıyorum. Yardım önerilerinizi okudum. Ancak, telefonu şarj etmeye başlayabilirim ve bir süre şarj olur, sonra mesajı yanıp söner. Sorun olup olmadığını görmek için farklı şarj kabloları kullandım. Bir hafta önce bir güncelleme yapana kadar telefonla hiç bir sorunum olmadı. Güncellemeden beri bu problemin yanı sıra uygulamaların düzgün çalışmadığını biliyorum. Telefonu çöp kutusuna atmaya hazırım. Zamanını ve yardımını çok takdir ediyorum.

Çözüm: Bu sorunun güncelleme işlemindeki bir aksaklıktan kaynaklanması muhtemeldir. Elbette ki bu telefonun ıslak olmadığına ya da şarj portunun nem içermediği varsayılmaktadır. Bu özel durumda yapabileceğiniz en iyi şey, telefon verilerinizi yedeklemek ve fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Bu sıfırlama, güncelleme işlemi sırasında kaldırılmamış olan eski yazılım verilerini siler ve bu soruna neden olur.

S8 Bilgisayar Tarafından Tanınmadı

Sorun: Merhaba, şarj noktası sorunu yaşıyorum. İşte sorun: Cihazı, telefonla birlikte gelen usb kablosuyla hızlı bir şekilde şarj edebilirim. Ancak, USB konektörünü ters çevirdiğimde sadece yavaş şarj olur. Ayrıca, telefonum bilgisayarım tarafından tanınmıyor. Bilgisayarıma USB 2.0 veya 3.0 portuyla bağladığımda, Windows Explorer'da görünmez. Limanı temizledim ve bir saç kurutma makinesi kullanarak kurutdum. Bilgisayarımdaki sürücüleri güncelledim ve başka bir bilgisayarda denedim. Geliştirici seçeneklerinde usb hata ayıklamayı etkinleştirdim. Daha önce böyle bir sorunla karşılaştın mı?

Çözüm: Farklı bir şarj kablosu kullanmayı denediniz mi? Kullanmayacağınız kablodan dolayı sorun çıkmayacaksa yeni bir kablo almaya çalışmayın. Sorun devam ederse, telefonun şarj portunun arızası olasılığı vardır. Eğer durum böyle ise, bir servis merkezinde kontrol ettirmeniz gerekecek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.