Çözüldü Samsung Galaxy S8 Statik Ekran

#Samsung #Galaxy # S8, geçen yıl piyasaya çıkan en iyi Android akıllı telefonlardan biri olma özelliğini taşıyor. Bu amiral gemisi modeli, telefonun ön kısmının çoğunu kaplayan ve artık fiziksel bir ana düğmeye sahip olmadığı için 5.8 inçlik bir Süper AMOLED ekrana sahip. Cihazın içinde 4 GB RAM ile birleştirilmiş Snapdragon 835 / Exynos 8895 işlemci bulunur ve telefonun herhangi bir uygulamayı sorunsuz bir şekilde çalıştırmasını sağlar. Her ne kadar bu güçlü bir performans telefonu olsa da, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy S8 statik ekran sorununu ve diğer ilgili sorunları çözeceğiz.

Bu konuda bir Samsung Galaxy S8 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Bu serideki önceki bölümlere göz atmak istiyorsanız bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

S8 Statik Ekran

Sorun: Birkaç gün boyunca ekranımda renkli kar / statik renkler görüyordum. birkaç kez titremeye başlar, sonra normale döner. Sonra renk ekranda kar / statik ile daha açık bir renge dönüşmeye başladı. Sonra siyaha gitmeye başladı, geri dönecekti, sonra tekrar siyaha dönecekti, ama şimdi sadece siyah. Hala çalışıyor çünkü metinleri değiştirecek, arabamı arayacak ve ana ekranın bulunduğu alana geldiğimde titreyecek. Sesi azaltma tuşunu ve açma / kapatma tuşunu aynı anda yaptım ve ding ile yeniden başladığını duyabiliyorum, ancak hala hiçbir şey yok. Hepsi siyah .. Android versiyonuna oreo koydum, ama bunun ne anlama geldiği hakkında hiçbir fikrim yok.

Çözüm: Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, sorunun bir yazılım sorunundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmektir. Bunu yapmak için telefonu kurtarma modunda başlatmanız gerekir. Ekranın bu modda çalışması durumunda, aşağıda listelenen iki adımı yapmanız gerekecektir.

    Aygıtın önbellek bölümünü silin. Fabrika ayarlarına sıfırlayın. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

Sorunun devam etmesi durumunda, bu durum ancak ekran değiştirilirse düzeltilebilecek hasarlı bir ekran montajından kaynaklanmış olabilir. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmektir.

S8 Çalışıyor Ama Ekran Siyah

Sorun: 9 aylık torunum, galaksim S8’i emiyor, sürüyor ve çiğneyiyordu (dişsiz). Bunu yaptıktan sonra telefonum düzgün çalışmıyor. Yanıyor, mavi bildirim ışığı yanıyor, açtığımda şarkıyı çalıyor, kullandığınızda ses seviyesi düğmesi bip sesi çıkarıyor ancak ekranım siyah. Bu olmadan önce ekranım bulanıktı (renkli yeşil bence) ve ayrıca android adam çıktı ve telefonu kapatmamamı söyledi. Telefonu kaç kez yeniden başlattığımı sayımı kaybettim ama yine de yukarıda belirttiğim aynı süreçten geçiyor, o zaman ben sadece tüm işlevler ve siyah bir ekranla çalışıyorum. Lütfen yardım edebilir misin

İlgili Sorun: Havuz temizliği sırasında telefonumu havuzda bıraktım. İlk başta, çıkardığım anda çalışıyordu. Ama cihazı kapattım ve telefonumu 24 saat pirinçte bıraktım. Cihaz çalışıyor, (yani fotoğraf çekebiliyorum, müzik çalabiliyorum ve bildirim alabiliyorum ama ne olursa olsun ekran açılmıyor. Fabrika ayarlarına sıfırlamak için hiçbir şey göremiyorum bile.

Çözüm: Yukarıda ele aldığımız konu gibi, şu anda yapabileceğiniz en iyi şey telefonu kurtarma modunda başlatmaktır. Ekran bu modda çalışıyorsa, telefonun önbellek bölümünü silmeniz gerekecek ve bunu fabrika ayarlarına sıfırlama ile takip etmeniz gerekecektir. Sıfırlamanın telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

Sorun devam ederse, telefon ekranının zarar görmesi muhtemeldir, bu durumda bunu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

S8 Ekran Titreşimi

Sorun: Samsung S8’im var. Mesajlaşırken telefon şarj oluyordu ve ekran aniden yeşilimsi ya da pembemsi renkte “solmaya” başladı. Ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu normal görünmüyordu. Bu olaydan sonra arayüze olan tüm erişimi kaybettim ve hepsini kullanamıyorum. genellikle ekranın tepesinde her zaman beyaz ve yeşil renkte ve bazen pembe renkte yanıp söner ve telefon tamamen işe yaramazken, ekranın geri kalanı siyah veya kahverengi renk ister. Düşünce, yeniden başlayabileceğini ya da her neyse onu hissedebildiğini hissedebiliyorsun ama yine de hiçbir şey yapamam. Ne önerirsin internette bir cevap bulamıyorum. Lütfen en kısa sürede cevap verin.

Çözüm: Yapmanız gereken ilk şey, yüklediğiniz bir uygulamanın telefonu Güvenli Modda başlatarak soruna neden olup olmadığını kontrol etmektir. Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla indirilen bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Sorunun Güvenli Mod’da bile devam etmesi durumunda, telefonu kurtarma modunda başlatmanız ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekecektir. Bu sıfırlamanın telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

Sorun devam ederse, telefonun ekranının zarar görmesi muhtemeldir. Bunu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.