Çözüldü Samsung Galaxy S9 iPhone Kullanıcılarından Metin Mesajları Almıyor

#Samsung #Galaxy # S9, geçen sene S8 modelinin geliştirilmiş bir versiyonu olan Güney Koreli şirketin son amiral gemisi modelidir. Her iki telefon da benzer bir tasarıma sahip olsa da S9, çeşitli donanım yükseltmeleri ile donatılmıştır. Bu cihazın en önemli yükseltmesi, 4GB RAM ile eşleştirildiğinde cihazın herhangi bir uygulamayı pürüzsüzce çalıştırmasına olanak veren bir Snapdragon 845 işlemcisini kullanıyor. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde, Galaxy S9'un iPhone kullanıcılarının sorunlarından ve diğer ilgili sorunlardan metin mesajları almamasıyla baş edeceğiz.

Bir Samsung Galaxy S9 veya bu konuyla ilgili başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

 • S9 iPhone Kullanıcılarından Metin Mesajları Almıyor
 • S9 Yeni Kısa Mesaj Bildirim Sayacı Yok
 • S9 Metin Zaman Damgası Sadece Zaman Mesajı Alındığını Gösteriyor

S9 iPhone Kullanıcılarından Metin Mesajları Almıyor

Sorun: Merhaba, kısa bir süre önce bir iPhone 6'dan Samsung Galaxy s9'a dönüştürdüm. İlk olarak, kişilerimdeki diğer iPhone kullanıcılarından metin mesajları almıyordum, daha sonra bu sorunu çözdüğümde (ya da öyle düşündüğümden), hala aynı kişilerden metinler almakta zorluk çekiyorum. (Bu arada, ilk başta mesajlar benim eski iPhone'umda göründü; iMessage ile ilgili her şeyi kapattıktan sonra mesajlar bile oraya gitmedi!) Onları gönderebilirim, sorun değil, cevap verdiklerinde, mesajlar bana gelme. Yumuşak sıfırlama denedim, boşuna. Bana sağlayabilir herhangi bir yardım büyük takdir edilecektir! Teşekkürler!

Çözüm: Önceki telefonunuz bir iPhone'uysa, iPhone kullanıcılarının herhangi bir kısa mesaj almamasının en olası nedeni, iMessage'inizin hala aktif olmasıdır. Arkadaşlarınız size özel bir Apple teknolojisi olduğundan S9'unuz tarafından tanınmayacak bir iMessage gönderiyor olabilir. Bu sorunu çözmek için aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını uygulamanız gerekecektir.

Hala senin iPhone var

 • SIM kartınızı iPhone'unuza aktarın.
 • Ayarlara git.
 • Mesajlar'a dokunun.
 • İMessage'i kapatın. Ayarlar'a geri dönün.
 • FaceTime'a dokunun.
 • FaceTime'ı kapat
 • Çıkış Ayarları.
 • SIM'inizi S9'unuza geri aktarın

Artık iPhone'unuza erişiminiz yoksa https://selfsolve.apple.com/deregister-imessage/ adresini ziyaret edin. İMessage hizmetinden buradan kayıt silebileceksiniz.

S9 Yeni Kısa Mesaj Bildirim Sayacı Yok

Sorun: Samsung Galaxy S9 cep telefonumun en son güncellemesinden bu yana, Android sürüm 8 ile varsayılan metin mesajlaşma uygulamasının, bildirimleri gösterirken ve bir mesajı okumadan ve bir mesaj okumadan kapattığımda kilit ekranındaki bildirimin kaybolup gitmediğini görüyorum. rozet bildirimleri de kaybolur. İki farklı kişi için 2 okunmamış mesajım 1 olabilirdi, diğerini okumazdı ve daha sonra okunamayan bir mesajım olduğu için daha sonra unutabileceğimi bildirebiliyordum. Bunu düzeltmek için herhangi bir yardım büyük takdir edilecektir.

Çözüm: Bu sorun bir yazılım güncellemesinden hemen sonra meydana gelmişse, bu büyük olasılıkla bir yazılım aksaklığından kaynaklanır. Sorunu çözmek için aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını deneyin. Bir adımı gerçekleştirdikten sonra, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Eğer yaparsa bir sonraki adıma geçin.

 • Uygulama yöneticisinden önbellek ve metin mesajlaşma uygulamasının verilerini temizleyin.
 • Telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeyi deneyin.
 • Telefon verilerinizi yedekleyin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.

S9 Metin Zaman Damgası Sadece Zaman Mesajı Alındığını Gösteriyor

Sorun: Alınan metinler, gönderildikleri zamanı göstermek yerine “X: XX'de alınmış” olarak görünüyor. Senaryo: Telefon numaram EST'den, MST'ye taşındım. Telefonum saat 12:00 ile 14:00 arasında kapanıyor. MST alan kodu olan bir telefondan 1 pm MST'de bir metin alıyorum. Telefonumu saat 2'de açtığımda, zaman damgası için “Hemen şimdi” diyecek. Bu mesajı vurgulamak ve Bilgi simgesini tıklamak, mesajın saat 16: 00'da bana gönderildiğini ve 2 de alındığını söyleyecektir. Alınan mesajlar için telefonumu geçerli saat dilimimle senkronize etme seçeneği yoktur, ayrıca her bir mesajı tek tek vurgulamadan ve Bilgi simgesini tıklatmadan gönderildikleri zamanı görüntülemez. Bu bilgi benim için değerli ve sahip olduğum tüm önceki telefonlarda ve işletim sistemlerinde gösterildi. Neden artık orada ya da doğru değil? Bir seçenek / düzeltme geliyor mu? Eğer öyleyse, ne zaman?

Çözüm: Bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey telefonunuzu yeniden başlatmaktır, ardından telefonun saat ve tarihinin şebekeden otomatik olarak alınacağına emin olun.

 • Parmağınızı ekranın üstünden başlayarak aşağı doğru kaydırın.
 • Ayarlar simgesine basın.
 • Genel yönetim'e basın.
 • Tarih ve saat tuşuna basın.
 • Fonksiyonu açmak için “Otomatik tarih ve saat” in yanındaki göstergeye basın.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.