Çözüldü Samsung Galaxy S9 + Kısa Mesaj Bildirimleri Almıyor

#Samsung #Galaxy # S9 +, bu yıl piyasaya sürülen ve S9’un daha büyük versiyonu olan amiral gemisi bir telefon. Bu cihaz, büyük bir multimedya cihazı olmasını sağlayan büyük bir 6.2 inç Süper AMOLED ekrana sahiptir. Büyük bir ekrana sahip olduğundan, telefon çok daha büyük bir 3500 mAh bataryaya da sahip olabilir. Bu telefonun diğer önemli özelliği, biri değişken diyafram ayarına sahip çift arka kameraları. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy S9 + ile kısa mesaj bildirimi sorunu ve diğer ilgili sorunların üstesinden gelmeyeceğiz.

Bir Samsung Galaxy S9 + veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak istiyorsanız, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

S9 + Kısa Mesaj Bildirimleri Almıyor

Sorun: S9 plus’ım 2 günlük. Birdenbire kısa mesaj uyarıları almıyorum. Ben sert bir yeniden başlatma yaptım ve çalışmaya başladı ama şimdi tekrar kısa mesaj uyarıları olur. Ve şimdi telefonumu kontrol ettiğimde saat telefonun yüzünde görünmüyor.

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, telefonun doğru kısa mesaj bildirim ayarlarına sahip olduğundan emin olmaktır.

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın. Mesajlar’a dokunun Varsayılan SMS uygulamasını değiştirmeniz istenirse, onaylamak için EVET’e dokunun. Menü simgesine dokunun Ayarlar simgesine dokunun. Ses daha sonra sessiz olarak ayarlanmadığından emin olun. Rahatsız Etmeyin seçeneğini belirleyin ve devre dışı bıraktığınızdan emin olun.

Telefonunuzda zaten uygun bildirim ayarları varsa ve sorun devam ederse, telefon verilerinizi yedeklemenizi ve kurtarma modundan fabrika ayarlarına sıfırlamanızı öneririm.

    Sesi artırma + Bixby düğmelerini basılı tutun. Sesi artırma ve bixby tuşlarını basılı tutmaya devam ederken, cihaz titreşene ve Samsung Galaxy S9 logosu görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve ardından tüm düğmeleri serbest bırakın. ekranında, Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçin. Evet’i seçin. Sistemi şimdi yeniden başlat’ı seçin.

Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra henüz telefonunuza herhangi bir uygulama yüklemeyin. Önce sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin. Böyle bir durumda, bunu bir servis merkezinde kontrol ettirmelisiniz.

S9 + iPhone Kişilerinden Metin Mesajı Almıyor

Sorun: Samsung S9 + cihazım artık iPhone kişilerinden açıklama veya değişiklik yapmadan kısa mesaj almıyor. Iphone kişileri artık telefonumdan (samsung) metin almıyor. Bir eğri top: kısa mesajlar her iki uçtan da geçmese bile bir kişiden fotoğraf alabildi.

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, belirli numaraların size kısa mesaj göndermesini engelleyip engellemediğinizi kontrol etmektir.

    Ana ekrandan Mesajlar simgesine dokunun. Menü’ye, ardından Ayarlar’a ve ardından Numaraları ve mesajları engelle’ye ve Numaraları engelle’ye dokunun. Kaldırmak istediğiniz numaranın yanındaki eksi işaretine dokunun.

Engellenmiş herhangi bir numaranız yoksa ve hala iPhone kişilerinden kısa mesaj almıyorsanız, bunun nedeni önceki telefonunuzun bir iPhone olması ve iMessage aboneliğinizi kapatmamış olmanız olabilir. Bu durumda, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyin.

Hala iPhone’unuz varsa

    Cihazınızla eşleştirilmiş bir Apple Watch’unuz varsa eşleştirmesini kaldırın SIM kartınızı iPhone’unuza geri takın iOS aygıtınızdaki Ayarları açın ve Mesajlar’a gidin. İMessageGo’yu Ayarlar’a geri döndürün ve Facetime ayarlarını açın. Facetime’ı kapat

İPhone’unuz artık yanınızda değilse

    Https://selfsolve.apple.com/deregister-imessage/Telefon numaranızı girin bölümüne gidin ve Kod Gönder’i tıklayın. Onay kodunu aldığınızda kodu girin ve Gönder’i tıklayın. Kaydolduktan sonra servis numaranız iMessage’dan kaldırılır Hizmetler. Kısa mesajlar artık beklendiği gibi çalışacaktır, ancak bunun birkaç saat sürebileceği bazı durumlar vardır.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, telefonunuzda fabrika ayarlarına sıfırlama yapmayı düşünmelisiniz. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

S9 + Resim ve Video Göndermeme

Sorun: Samsung Galaxy S9 + cihazım yalnızca belirli kişilere resim ve video göndermeyi bıraktı. Önbelleği temizlemeyi, yeniden başlatmayı ve çevrimiçi verilen tüm popüler çözümleri denedim. Telefonum hala resim göndermiyor.

Çözüm: Bu sorun için etkin bir mobil veri aboneliğiniz olduğundan ve telefonun mobil veri anahtarının açık olduğundan emin olmanız gerekir. Ayrıca telefonun doğru APN ayarlarına sahip olduğundan emin olmalısınız. Telefonunuzun APN ayarının, operatörünüzün ayarıyla aynı olduğundan emin olun.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.