Çözüldü Samsung Galaxy S9 +, Mesajlaşma Uygulamasından Grup Metin Mesajları Oluşturulamıyor

#Samsung #Galaxy # S9 +, bugün piyasada bulunan en iyi Android akıllı telefon modellerinden biridir. 6.2 inçlik Super AMOLED ekrana sahip olan ve çeşitli multimedya içeriklerini görüntülemede harika hale getiren amiral gemisi bir telefon. Mevcut 6GB RAM ile eşleştirildiğinde birden fazla uygulamanın sorunsuz çalışmasına izin veren güçlü Snapdragon 845 işlemcisini kullanır. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy S9 + ‘ın mesajlaşma uygulaması sorunundan ve diğer ilgili sorunlardan grup metin mesajları oluşturamayacağına değineceğiz.

Bir Samsung Galaxy S9 + veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak istiyorsanız, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

S9 + Mesajlaşma Uygulamasından Grup Metin Mesajları Oluşturulamıyor

Sorun: Merhaba, Samsung Galaxy S9 + cihazını yeni teslim aldım ve grup kısa mesajları göndermeyle ilgili bir sorunum var. Eski Galaxy S7’imde Metin Mesajları uygulamasına gidip ‘mesaj oluştur’u tıklayıp bir grup seçip mesajı yazabildim ve her şey yolundaydı. Ancak, S9’umda ‘mesaj oluştur’u tıklarsam, bir kişi grubu seçme seçeneği yoktur. Lütfen yardım edebilir misin ? Bunu başarabilmemin tek yolu ‘Kişiler’i, sonra’ Gruplar’ı tıklayıp mesaj göndermek istediğim Grubu seçip ekranın sağ üstündeki üç noktayı tıklayıp ardından ‘ Mesaj Gönder ‘i seçin, ardından uygulama içindeki kişileri seçin ve ardından mesajı yazın. Bu uzun soluklu bir yöntem gibi görünüyor, bu yüzden lütfen yardım etmek için yapabileceğiniz bir şey olup olmadığını merak ettim.

Çözüm: Mesajlaşma uygulamasından bu telefonda bir grup kısa mesajı göndermek için aşağıdaki adımları izleyin.

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya hızlıca kaydırın. Mesajlaşma simgesine dokunun. Oluştur simgesine dokunun. Gruplar sekmesine dokunun. Mesajı göndermek istediğiniz gruba dokunun.Tümüne dokunun veya alıcıları manuel olarak seçin. COMPOSE üzerine dokunun. Grup konuşma kutusuna mesaj metnini girin. İşiniz bittiğinde, Gönder simgesine dokunun.

Bu telefonun bazı sahipleri, büyük olasılıkla telefonlarının çalıştığı yazılım sürümü nedeniyle mesajlaşma uygulamasından bir grup metni gönderememektedir. Telefonunuzda güncelleme olup olmadığını kontrol etmeyi deneyin. Telefonun en son yazılım sürümünde çalışıyor olması durumunda, Google Play Store’dan alabileceğiniz Google’ın Android Mesajlar uygulaması gibi üçüncü taraf bir metin mesajı uygulaması kullanmayı düşünmelisiniz.

S9 + Yazılım Güncellemesinden Sonra Facebook Messenger Kullanarak Fotoğraf Göndermiyor

Sorun: Samsung Galaxy S9 + cihazım yakın zamanda güncellendi. O zamandan beri facebook messenger aracılığıyla fotoğraf gönderemedim. Galeri simgesini tıklıyorum ve bir ünlem işaretiyle medya yükleme hatası veriyor. Ayrıca, telefonumda çektiğim videolar düzgün çalışmıyor. Sessiz olarak otomatik olarak çalmaya başlarlar ve duraklatmaya çalıştığımda dosyanın bulunamadığını söyler. Telefonum ayrıca fotoğraflarımı kullanmadığım zamanlarda bile fotoğraf uygulamasının çalışmayı durdurduğunu söylüyor. Her olası cevabı aradım ve hiçbir şey bulamadım. Tüm ayarlarım doğru. Telefonumu yeniden başlatmayı denedim. Bana verebileceğin herhangi bir yardım çok takdir ediliyor.

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, tüm telefon uygulamalarının güncellendiğinden emin olmaktır. Google Play Store uygulamasını açıp uygulamalarınızdan herhangi birinin güncelleme olup olmadığını buradan kontrol edebilirsiniz. Ardından, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silin. Bu yapıldıktan sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin. Bunu yaparsa, bu durum büyük olasılıkla telefondan tamamen kaldırılmamış eski yazılım verilerinden kaynaklanır. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu, telefon verilerinizi yedeklemek ve fabrika ayarlarına sıfırlamaktır.

S9 + iPhone’dan Metin Mesajı Almıyor

Sorun: Bildiğim kadarıyla iPhone olmayan insanlardan kısa mesaj gönderip alabilirim, kısa mesaj gönderebiliyorum ancak iPhonelu insanlardan alamıyorum. Telefon servisi her iki uçta da çalışıyor. Telefonu zaten sıfırladım, uygulama önbelleğini temizledim ve ağ ayarlarını sıfırladım.

Çözüm: Bu sorun genellikle önceki telefonunuz bir iPhone ise ve iMessage hizmetini kullandıysanız ortaya çıkar. İMessage hizmetiniz şu anda hala aktif durumda ve şu anda bir Android cihazı kullandığınız için size herhangi bir iMessage göndermeyeceksiniz. Bu sorunu gidermek için aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izlemelisiniz.

İPhone’unuz yanınızda ise

    SIM kartınızı iPhone’unuza geri yerleştirin Telefonun bir hücresel veri ağına bağlı olduğundan emin olun. Ayarlar> Mesajlar’a dokunun ve iMessage’ı kapatın.

İPhone’unuz yanınızda değilse

    Bu web sitesine gidin https://selfsolve.apple.com/deregister-imessage/Telefon numaranızı girinHizmet numaranızın kaydını silmek için telefon numaranıza gönderilen 6 haneli onay kodunu girin.

S9 + Bir Kişiden Kısa Mesaj Bildirimi Alma

Sorun: Kısa bir süre önce, telefonumla belirli bir kişiden metin aldığımda bildirimde bulunmama sorunu yaşıyorum. Bunu düzeltmek için aklıma gelen her şeyi denedim ama şansım yok.

Çözüm: Muhtemelen ilgili kişinin konuşma dizisini kapatmışsınızdır. Kişiyi sessize almak için, kişinin mesajlarının görüntülendiği kişinin konuşma ekranına gidin ve ekranın üst kısmındaki kişi adının yanındaki aşağı oka basın. Bildirimleri açın ve bu sorunu çözecektir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlamayı garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.