Çözüldü Samsung Galaxy S9 + Mesajlaşma Uygulamasından Grup Metin Mesajları Oluşturulamıyor

#Samsung #Galaxy # S9 +, bugün piyasada bulunan en iyi Android akıllı telefon modellerinden biridir. Bu, çeşitli multimedya içerik görüntülemede kullanmak için mükemmel hale 6.2 inç Super AMOLED ekran spor yapan amiral gemisi bir telefon. Mevcut 6GB RAM ile eşleştirildiğinde, birden fazla uygulamanın sorunsuz çalışmasına izin veren güçlü Snapdragon 845 işlemcisini kullanır. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde Galaxy S9 + ile başa çıkacağız, mesajlaşma uygulaması sorunu ve diğer ilgili sorunlardan grup metin mesajları oluşturamıyoruz.

Bu konu için bir Samsung Galaxy S9 + veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

 • S9 + Mesajlaşma Uygulamasından Grup Metin Mesajları Oluşturulamıyor
 • S9 + Yazılım Güncellemesinden Sonra Fotoğrafları Facebook Messenger Kullanarak Gönderme
 • S9 + iPhone'dan Metin Mesajları Almıyor
 • S9 + Bir Kişiden Metin Mesajı Bildirimi Alınmıyor

S9 + Mesajlaşma Uygulamasından Grup Metin Mesajları Oluşturulamıyor

Sorun: Merhaba, Samsung Galaxy S9 + cep telefonunu teslim aldım ve grup mesajlarını göndermede sorun yaşıyorum. Eski Galaxy S7'de Metin Mesajları uygulamasına gidip 'mesaj oluştur' üzerine tıkladıktan sonra bir grup seçip mesajı yazdım ve her şey yolundaydı. Ancak, S9'umda 'mesaj oluştur' seçeneğini tıklarsam, bir grup kişi seçme seçeneği yoktur. Lütfen yardım edebilir misin ? Bunu elde etmenin tek yolu 'Kişiler'i tıkladıktan sonra' Gruplar 've ardından bir mesaj göndermek istediğim Grubu seçip ekranın sağ üstündeki üç noktayı tıklayın. Mesaj Gönderin ve ardından uygulama içinden kişileri seçin ve mesajı yazın. Bu uzun soluklu bir yöntem gibi görünüyor, bu yüzden lütfen yardım etmek için yapabileceğiniz bir şey olup olmadığını merak ettim?

Çözüm: Mesajlaşma uygulamasından bu telefona bir grup metin mesajı göndermek için aşağıda listelenen adımları deneyin.

 • Uygulama ekranını açmak için Ana ekrandan boş bir noktaya hızlıca kaydırın.
 • Mesajlaşma simgesine dokunun.
 • Oluştur simgesine dokunun.
 • Gruplar sekmesine dokunun.
 • Mesajı göndermek istediğiniz gruba dokunun.
 • Tümüne dokunun veya alıcıları el ile seçin.
 • COMPOSE düğmesine dokunun.
 • Grup görüşme kutusuna mesaj metni girin.
 • Bittiğinde Gönder simgesine dokunun.

Ancak bu telefonun bazı sahipleri mesajlaşma uygulamasından, telefonlarının çalışmakta olduğu yazılım sürümüne bağlı olarak bir grup metni gönderememektedir. Telefonunuzda bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. Telefonun en yeni yazılım sürümünde çalıştığı durumda, Google Play Store'dan alabileceğiniz Google'ın Android Messages uygulaması gibi bir üçüncü taraf metin mesajlaşma uygulaması kullanmayı düşünmelisiniz.

S9 + Yazılım Güncellemesinden Sonra Fotoğrafları Facebook Messenger Kullanarak Gönderme

Sorun: Samsung galaksim S9 + yakın zamanda güncellendi. O zamandan beri facebook messenger üzerinden fotoğraf gönderemedim. Galeri simgesine tıklıyorum ve medyayı bir ünlem işareti ile yükleme hatası olduğunu söylüyor. Ayrıca, çektiğim telefonumdaki videolar düzgün çalışmıyor. Sessizde otomatik olarak çalmaya başlarlar ve duraklatmaya çalıştığımda dosya bulunamadığını söyler. Telefonum ayrıca fotoğrafımı kullanmadığım zamanlarda bile fotoğraf uygulamasının çalışmayı durdurduğunu rastgele söyler. Her olası cevabı araştırdım ve hiçbir şey bulamadım. Tüm ayarlarım doğru. Telefonumu yeniden başlatmayı denedim. Bana verebileceğiniz her türlü yardım büyük beğeni topluyor.

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, tüm telefon uygulamalarının güncellendiğinden emin olmaktır. Google Play Store uygulamasını açabilir ve ardından uygulamalarınızdan herhangi birinin bir güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ardından, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silin. Bu yapıldıktan sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin. Bunu yaparsa, bu büyük olasılıkla, telefondan tamamen çıkarılmamış olan eski yazılım verilerinin neden olduğu bir durumdur. Bu sorunu düzeltmenin en iyi yolu telefon verilerinizi yedeklemek ve fabrika ayarlarına sıfırlamaktır.

S9 + iPhone'dan Metin Mesajları Almıyor

Sorun: Kişilerden, iPhone'larımın olmadığı, kısa mesaj gönderebileceğimi ancak iPhone'ları olan kişilerden almadığımız kişilerden metin mesajları alıp gönderebiliyorum. Telefon servisi her iki ucunda çalışıyor ve çalışıyor. Telefonu sıfırladım, uygulama önbelleğini temizledim ve ağ ayarlarını sıfırladım.

Çözüm: Bu sorun genellikle önceki telefonunuz bir iPhone ise ve iMessage hizmetini kullandıysanız ortaya çıkar. İMessage hizmetiniz büyük olasılıkla şu an hala aktif durumdadır ve şu anda bir Android cihazı kullandığınız için size herhangi bir iMessage gönderilmeyecektir. Bu sorunu düzeltmek için, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını uygulamanız gerekir.

Senin iPhone'unun varsa

 • SIM kartınızı tekrar iPhone'unuza yerleştirin.
 • Telefonun bir hücresel veri ağına bağlı olduğundan emin olun.
 • Ayarlar> Mesajlar'a dokunun ve iMessage'ı kapatın.

İPhone'unuzu yanınızda yoksa

 • Bu siteye git https://selfsolve.apple.com/deregister-imessage/
 • Telefon numaranızı girin
 • Servisten çıkmak için telefon numaranıza gönderilen 6 haneli onay kodunu girin.

S9 + Bir Kişiden Metin Mesajı Bildirimi Alınmıyor

Sorun: Yakın zamanda, belirli bir kişiden bir metin aldığımda telefonumun bana bildirilmemesiyle ilgili bir sorun yaşadım. Bunu düzeltmek için düşünebileceğim herşeyi denedim ama hiç şansım yok.

Çözüm: Bu ilgili kişinin ileti dizisini susturmanız olasıdır. Kişinin sesini açmak için, kişinin mesajlarının görüntülendiği kişinin konuşma ekranına gidin ve ekranın üst kısmındaki kişinin adının yanındaki aşağı oka basın. Bildirimleri açın ve sorunu düzeltin.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.