Çözülen Google Pixel 2, Kablosuz Ağ Bağlantılarını Kesmeye Devam Ediyor

#Google # Pixel2, Google'ın bugüne kadar yayınladığı en iyi Android telefon olarak kabul edilen geçen yıl piyasaya sürülen amiral gemisi bir telefon. Telefonun 5 inç AMOLED ekranı var ve 4GB RAM ile birleştirilmiş Snapdragon 835 işlemcisini kullanıyor. Bu telefonun en önemli gücü mükemmel kalitede fotoğraflar çeken fotoğraf makinesi. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde, Google Pixel 2'nin ele alınacağını, Kablosuz ağ sorunlarından ve diğer ilgili sorunlardan ayrılmaya devam edeceğiz.

Bu konuda bir Google Pixel 2 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

  • Google Pixel 2, Kablosuz Ağdan Bağlantıyı Kesmeye Devam Ediyor
  • Yazılım Güncellemesinden Sonra Google Pixel Aralıklı İnternet Bağlantısı Yok
  • İnternete Bağlanırken Google Pixel 2 Ekranı Siyahlaşıyor

Google Pixel 2, Kablosuz Ağdan Bağlantıyı Kesmeye Devam Ediyor

Sorun: Merhaba! Birkaç gün önce, Pixel 2 bağlantım kesmeye başladı ve daha sonra sinyal ve bağlantı çok güçlü olmasına rağmen Wifi'ime yeniden bağlanmaya başladı, böylece internet kullanan hemen hemen her uygulama bağlantıyı kesecek ve tekrar bağlanacaktır. Buna rağmen, Factory Factory Sıfırla sonra her zamanki oyunumu Google Play'e yükledim ve Internet'i örneğin birkaç dakika sonra açtığım anda, tam 20 dakika (540mb) indirme işlemi için internet bağlantım kesilmedi. Wifi sinyalim maksimumda olsa bile bağlı değilmiş gibi davranacaktır. Bu, Chrome, Facebook, Firefox, Instagram'a da uygulandı ve hatta indirdiğim oyun da bu arızaya sahipti. Bence bu uygulamaların olduğunu sanmıyorum, çünkü fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra herhangi bir şey indirmeden önce, Youtube ile aynı sorunları yaşadım. Güvenli modda henüz deneme yapmadım, ancak farklı olacağından şüphe duyuyorum, ben de önbellek bölümü, yumuşak ve fabrika sıfırladım. Cehennem, şimdi bile telefonum hala internetim yokmuş gibi davranıyor, ama aslında yapıyorum! Her neyse, hepsi bu, Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim!

Çözüm: Sorun, fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra bile devam ederse, bağlantıyı yaptığınız ağdaki bir sorundan kaynaklanabileceğinden, telefonunuzu farklı bir Wi-Fi ağına bağlamayı deneyin. Telefonunuz başka bir ağa bağlı olsa bile sorun hala devam ederse, bunu bir servis merkezine götürmeniz ve donanım ile ilgili bir sorun olabileceğinden kontrol ettirmeniz gerekir.

Yazılım Güncellemesinden Sonra Google Pixel Aralıklı İnternet Bağlantısı Yok

Sorun: Bu sorun, cihazımdaki en son güncellemeyle başladı. Hem wifi hem de servis sağlayıcısı aracılığıyla İnternet bağlantısının kesilmesine başladım. İnternete bağlanabilirim ve diğer cihazlara göz atarken telefonumdan İnternet'i kullanamadım. Bu aralıklı olarak gerçekleşir. Bağlantı girip çıkıyor. Bu aynı zamanda servis sağlayıcımın (verizon) 4g lte'sini kullanarak da olur. Taşıyıcıma bunun gerçekleştiğini birkaç sorun giderme testi gerçekleştirdiğimizi söyledim, sorunu çözdü. Sorunu tekrar yaşarken tekrar aramamı söylediler. Aynı bağlantı sorunlarını tekrar yaşadım. AT & T olan başka bir taşıyıcıya geçtim. Hemen aynı sorunla karşılaştığımı fark ettim. Facebook messenger'ı açabilir ve 4g LTE için tam barlara sahip olabilir ve internete bağlanamadım. Haberci internet bağlantım olmadığını belirten kırmızı bir çubuk gösterecek. Bu kesin semptom, telefon wifi'ye bağlandığında (diğer cihazlarda çalıştığını bildiğim zaman) olur. Uygulamaları kapatmak için zorlamam ve internete yeniden bağlanmak için yeniden açmam gerekiyor. Rastgele Telefonla hiçbir şey yapmadığım zamanlarda bile ekranın alt kısmında görünen bir hata olacaktır (İnternet bağlantısı yok)

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, indirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmektir. Telefonu Güvenli Modda başlatın. Bu modda sorun oluşmazsa, yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun ardından hangi uygulamanın kaldırıldığını öğrenin. Sorunun Güvenli Modda bile devam etmesi durumunda telefon verilerinizi yedeklemeniz ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekecektir. Sıfırlama tamamlandığında, telefonunuza henüz hiç uygulama yüklemeyin. İlk olarak sorunun devam edip etmediğini kontrol etmelisiniz.

İnternete Bağlanırken Google Pixel 2 Ekranı Siyahlaşıyor

Sorun: Merhaba Droid Guy. Bu yüzden, adımlarınızı takip ettim ve telefonumu fabrika ayarlarına sıfırladığım için çok sinirlendim. Ama ben hepsini yaptım çünkü internette iken telefonum bazen siyah bir ekrana dönüşecekti. Ekranın en üstünde Google veya Yahoo'yı görebiliyordum, ancak sayfanın içeriği siyah olurdu. Telefonumu yeniden başlatabilirim ve sayfa geliyor ve her şey yolunda görünüyor. Yine bazı düzenli uygulamaları indirdim – ancak endişem ciddi bir virüs veya başka bir şeyim var. Bu her zaman gerçekleşmedi, sadece bu yıl başladı. Bunun önemi var mı bilmiyorum ama bazen bir siteye tıklıyorum ve o kötü amaçlı yazılım sayfasını buluyorum. Bu sekmeden ayrılıyorum ve taramamla ilgili olarak devam ediyorum. Çeşitli tarayıcı uygulamalarına sahibim ve hepsinin iyi olduğunu söylüyorlar. Geçen yıl iki kez yurt dışına seyahat ettim ve telefonumu mobil verilerle ve bazen de otel wifi ile kullandım. Orada bir şey olup olmadığından emin değilim. Ben sadece bilmiyorum. İlk önce taşıyıcıma ulaşmam gerekiyor mu? Sadece telefonumun iyi olduğundan emin olmak istiyorum çünkü normalde telefonları 4 ya da 5 yıl boyunca saklıyorum. Sadece çok fazla hata yapana kadar, vb. Geçen yıl bu telefonu satın aldım. Herhangi bir rehber memnuniyetle karşılanmaktadır.

Çözüm: Telefon duvar şarj cihazına bağlandığında sorun olup olmadığını kontrol etmeyi deneyin. Bu şekilde, sorunun bir güç sorunundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edebilirsiniz. Sorun oluşmazsa, telefonunuzun pilinin kontrol edilmesi gerekir.

Sorun devam ederse, bir sonraki adım, sorunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmektir. Telefon verilerinizi yedeklemeniz ve daha sonra fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekecektir. Sıfırlama tamamlandıktan ve sorun devam ederse, bu büyük olasılıkla arızalı bir donanım bileşeninden kaynaklanır, bu durumda telefonun bir servis merkezinde kontrol edilmesini sağlamanız gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.