Çözülen Google Pixel, Aşırı Isınma Sonrasında Yeniden Başlatmaya Devam Ediyor

#Google #Pixel, 2016'da Nexus cihazlarının yerini alan, önde gelen bir telefon. Bu, Google tarafından tasarlanan ve mümkün olan en iyi Android deneyimini sunmayı hedefleyen bir telefon. Bu cihaz, 1080p çözünürlüğe sahip 5 inç AMOLED ekrana sahiptir. Kaputun altında, 4GB RAM ile eşleştirilen Snapdragon 821 işlemci, telefonun sorunsuz çalışmasını sağlar. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde, Google Pixel'in üstesinden geleceğiz, aşırı ısınma sorunu ve diğer ilgili sorunlardan sonra yeniden başlıyor.

Bu konuda bir Google Pixel veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

 • Google Pixel, Aşırı Isınma Sonrasında Yeniden Başlatmaya Devam Ediyor
 • Google Pixel Pil Hızla Sönüyor
 • Google Pixel Açılmıyor

Google Pixel, Aşırı Isınma Sonrasında Yeniden Başlatmaya Devam Ediyor

Sorun: Merhaba! 1 numaralı pikselim var ve bununla ilgili ciddi bir sorun yaşıyorum. Plaja gittim ve bir çantada bıraktım, o kadar ısındı ki kendini yeniden başlatmaya başladı. Sadece bir döngü içinde gider: yaklaşık 15 saniye boyunca beyaz google ekran ve daha sonra 7 saniye boyunca tüm siyah ekran. Pil ile ilgisi yok ve tüm yöntemlerinizi test ettim. Kurtarma moduna girmeye çalıştığımda, aynı döngüye girer. Güvenli mod açmaya çalıştığımda, aynı döngüye girer. Bununla yapabileceğim tek şey, tüm yolu kapalı, barkodu görüntüle, önyükleyiciyi yeniden başlat ve seçildiğinde, telefonu kendini yeniden başlatmanın döngüsüne koyan başlangıç ​​seç. yardımın için teşekkürler!

Çözüm: Isı, telefonun içindeki bazı bileşenlerin hasar görmesine neden olmuş gibi görünüyor. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, bir duvar şarj cihazı kullanarak telefonu en az 20 dakika şarj ederek yeterli şarjın olmasını sağlamaktır. Şarj ettiğinizde telefonun kapalı olduğundan emin olun. Telefon hala şarj cihazına bağlıyken, açıp açamayacağınızı kontrol edin. Açıksa, cihazı şarj cihazından ayırmayı deneyin.

Sorun devam ederse, kurtarma moduna erişmeyi deneyin, ardından fabrika ayarlarına sıfırlayın. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

 • Telefonun kapalı olduğundan emin olun.
 • Güç + Ses Azaltma düğmelerini, önyükleyici modu (yukarıdaki Başlangıcın olduğu bir Android resmi) görüntüleninceye kadar basılı tutun ve ardından bırakın.
 • Kurtarma modunu seçin.
 • Ekranda “Komut Yok” yazılı olan bozuk bir Android görüntüsü belirirse, Güç düğmesini basılı tutun. Sesi Yükselt düğmesine bir kez basın. Ardından Güç düğmesini serbest bırakın.
 • Android Kurtarma ekranından, Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla'yı seçin.
 • Evet'i seçin.
 • Şimdi sistemi yeniden başlat seçeneğini seçin.

Bu sorunu çözmezse, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Google Pixel Pil Hızla Sönüyor

Sorun: Merhaba, Bu aslında bir Piksel sorunu hakkında, 2 yıldır telefonum vardı ve şimdi günde 2 şarj gerektiren bir pili değiştirmeye karar verdim. Yeni pil daha iyi performans göstermedi ve teknisyenin pili gerçekten değiştirip değiştirmediğini merak ediyorum. Telefonda yeni bir pil mi yoksa eski bir pil mi olduğunu doğrulayabilecek bir veri kaydını kontrol etmenin bir yolu var mı? Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmayı denemek istiyorum, ancak teknisyenin sahtekâr olup olmadığını anımsatan bir şey yok. Şimdiden teşekkürler

Çözüm: Telefon bataryasının tam kapasitesini ölçebilen Google Play Store'da (AccuBattery gibi) bir uygulamayı indirmeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca, telefon bataryasının sağlığının yanı sıra batarya aşınması gibi diğer verilerini de öğreneceksiniz. Sonuçların iyi olmaması durumunda, yedek bataryanın bir sorunu olabilir ve bu durumda, bir servis merkezinde kontrol edilmesi ve değiştirilmesi gerekebilir.

Sonuçlarda, pilin sağlıklı olduğunu göstermesi durumunda, bir yazılım aksaklığından kaynaklanabileceğinden, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmayı düşünmelisiniz. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Google Pixel Açılmıyor

Sorun: Merhaba! Artık bir problemi olan bir Google Pixel'i aldım, tekrar açılmıyor. Ana sayfanızda, kurtarma modu, güç + + V aşağı ile sıfırlama gibi tüm numaralarınızı denedim. Hala herhangi bir menüye giremiyorum. Google Logosu bile görünmüyor. Tek alabildiğim, sol üst köşede 30 saniye sonra biten ve tekrar siyah ekrana kaybolan küçük bir mavi “Kurtarma önyükleme…”. Ve ~ 10 saniye sonra. Mavi yazı başka bir +30 saniye için geri dönüyor. Bazen ekranın ortasında “Sistem Güncellemesinin Kurulması” yazan renkli bir daire belirir. Ama sonra tekrar ekran siyah oluyor. Ekranda sadece bu iki şey rastgele gösterilir. Telefonda hiç sim kartım yok. Sadece www’da bulduğum her şeyi denedim. Başka numaralar biliyor musun? Belki usb ile başka bir bağlantı yapmak için bir olasılık varsa, bu yüzden firmware flash olabilir? her ipucu için teşekkürler!

Çözüm: Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefon pilinin aşağıda listelenen adımları izleyerek yeterli bir şarj seviyesine sahip olduğundan emin olmaktır.

 • Telefonun şarj bağlantı noktasını bir basınçlı hava kullanarak temizleyin.
 • Duvar şarj cihazını kullanarak telefonu en az 20 dakika şarj edin.
 • Telefonun şarj olmaması durumunda, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Telefonu bir USB portundan şarj etmeyi de denemelisiniz.

Telefon yeterli şarj olduğunda, güç düğmesini en az 10 saniye basılı tutun. Telefon açılmazsa, bunu bir servis merkezine götürmeli ve hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabileceğini kontrol etmelisiniz.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.