Çözülen Samsung Galaxy Note 5 Mobil Ağa Bağlanamıyor

#Samsung #Galaxy # Note5'in sahibi olan okuyucularımıza telefonla yaşadıkları sorunları düzeltmemize yardımcı olmak için sorun giderme serimizin başka bir taksitine hoş geldiniz. Bu zaten ilk olarak 2015 yılında piyasaya sürülen eski nesil bir akıllı telefon olmasına rağmen, birçok kişi hala telefon kullanıyor çünkü oldukça güvenilir. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde, Galaxy Note 5'in mobil şebeke sorununa ve diğer ilgili sorunlara bağlanamamasıyla başa çıkacağız.

Bir Samsung Galaxy Note 5 veya bu konuyla ilgili başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

 • Not 5 Mobil Ağa Bağlanamaz
 • Notları Yaparken 5 Ağ Hatası Not
 • Not 5 Yazılım Güncellemesinden Sonra Ağda Kayıtlı Değil
 • Not 5 MMS Alınılamadı

Not 5 Mobil Ağa Bağlanamaz

Sorun: abt 1.5 yıl için bir Samsung not 5 var. Son zamanlarda kendi başına çok sık kapatıldı ve ağa ve mobil verilere bağlanamıyor. Yumuşak bir sıfırlama yapmalıyım ve bazen SIM kartı yeniden açmalı veya açmak için telefonu şarj etmeliyim. Son 10 gündür böyle oldu. Fabrika ayarlarına sıfırlama yaptım ve hala aynı. SIM kartımı başka bir telefona taktım ve çalışıyor. Yani SIM kart tamam. Pil şarj edebilecek kadar iyi görünüyor ve şişirilmiş değil. Lütfen yardım edin.

Çözüm: Zaten bir fabrika ayarlarına sıfırlama yapmışsanız ve sorun hala devam ediyorsa, bunun nedeni muhtemelen arızalı bir donanım bileşeninden kaynaklanabilir. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Notları Yaparken 5 Ağ Hatası Not

Sorun: Merhaba, İrlanda'lıyım ve sağlayıcım 3'tür. Notum var 5. Dün yatak odasına bıraktım ve o zamandan beri arama yapamıyorum. Hala 4G kapsama sahibim fakat aramalara ve ek ayarlara gittiğimde veya engelleme ayarlarında arama yaptığımda fark ettiğimde, SIM veya Network hatası belirten bir hata mesajı alıyorum. SIM'i içeri sokup çıkarmayı denedim ve telefonu güvenli modda yeniden başlattım.

Çözüm: Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefon verilerinizi yedeklemek ve fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlama tamamlandığında, sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin. Eğer öyleyse, bu muhtemelen büyük olasılıkla düşüşten kaynaklanan donanımsal bir problemdir. Ardından telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Not 5 Yazılım Güncellemesinden Sonra Ağda Kayıtlı Değil

Sorun: Samsung Not 5 yazılımı güncellendi ve şimdi telefon ağ mesajına kayıtlı değil. Optus ve vodafone'u görebiliyor ancak ağım olan Telstra. SIM kart farklı telefonlarda çalışır, yani SIM sorunu olmaz. Her zamanki işi bitirdiniz, kapattınız, SIM'i geri alınız ve hatta önbelleği temizleyiniz. Sorun yazılım güncellemesi gibi görünüyor. Benim çocuklar için iki aynı telefon var ve ikisi de şimdi işe yaramaz ve yeni durumda 6 aydan daha az.

Çözüm: Bu özel durumda yapmanız gereken ilk şey, telefonun doğru APN ayarlarına sahip olup olmadığını kontrol etmektir.

Telstra için APN ayarları aşağıda listelenmiştir.

 • İsim: Telstra İnternet
 • APN: telstra.iph
 • Proxy: Gerekli değil
 • Bağlantı noktası: Gerekli değil
 • Kullanıcı adı: Gerekli değil
 • Şifre: Gerekli değil
 • Sunucu: Gerekli değil
 • MMSC: http://mmsc.telstra.com:8002
 • MMS proxy'si: 10.1.1.180
 • MMS bağlantı noktası: 80
 • MMS protokolü: WAP 2.0
 • MM: 505
 • MNC: 01
 • Kimlik doğrulama tipi: Gerekli değil
 • APN türü: varsayılan, supl, mms

Sorun devam ederse, telefon verilerinizi yedeklemenizi öneririm ve sorun fabrikada sıfırlama işlemi yapılırken sorun, güncelleme işlemi sırasında tamamen kaldırılmamış olan eski yazılım verilerinden kaynaklanabilir.

Not 5 MMS Alınılamadı

Sorun: Merhaba Notumu 5 ile mms gönderemiyorum veya alamıyorum. Telefonumu yeni satın aldım ve Android 7.0'a yükseltildim. Ayrıca taşıyıcıları değiştirdim. Telefon sesli aramalar yapar, sms mesajları yapar ve internete wifi ve data ile bağlanır, ancak mms yoktur. Taşıyıcıyla bağlantı kurdum ve apnları sıfırladılar. Ben de telefonun birkaç kez yumuşak sıfırlama ama hiçbir başarı. Çözüme yönelik ağda arama yaptım, ancak fabrika ayarlarına sıfırlama dışında denediğim tüm çözümler. Baska öneri?

Çözüm: Telefonunuzda zaten doğru APN ayarları varsa ve hala MMS'i gönderemiyor veya alamıyorsanız, aşağıda listelenen adımları uygulayın.

 • Etkin bir mobil veri aboneliğinizin olduğundan emin olun ve telefonun mobil veri anahtarını açın.
 • Telefon verilerinizi yedekleyin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.