Çözülmüş Samsung Galaxy J3 Ekran Siyah Ve Yanıt Vermiyor

#Samsung #Galaxy # J3, bugün piyasada bulunan en iyi bütçe Android akıllı telefonlarından biridir. Bu telefonun 2018 versiyonu 5 inç IPS LCD ekrana sahip ve Android Oreo'da çalışıyor. Sorunsuz çalışabilmesi için 2GB RM ile eşleştirilmiş bir Exynos 7570 dört çekirdekli işlemci kullanmaktadır. Arka kamera modülü sadece 8 MP (13MP kamera kullanan telefonun 2017 versiyonundan daha düşük) iken, bataryası 2600 mAh'ye yükseltildi. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde Galaxy J3 ekranının üstesinden geleceğiz, siyah ve tepkisiz sorun ve diğer ilgili problemler.

Bu konu için bir Samsung Galaxy J3 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

  • J3 Ekranı Siyah Ve Yanıt Vermiyor
  • J3 Ekran Siyah Ama Telefon Çalışıyor
  • J3 Ekranı Rastgele Titrek

J3 Ekranı Siyah Ve Yanıt Vermiyor

Sorun: J3'üm açılacak ve ışık maviye dönecek, daha sonra müzik çalıyor ancak ekran sadece siyah olarak kalıyor. dokunmatik ekran duyarlı ve düğmeler sadece ekranın çalıştığı görünüyor sadece siyah kalır. Yumuşak sıfırlama ve bir şey yapmaya çalıştım ama hiçbir değişiklik sayesinde.

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, telefonunuzun pilinin yeterli şarj olduğundan emin olmaktır. Duvar şarj cihazını kullanarak telefonu en az 20 dakika şarj edin. Bu işlem tamamlandığında, hem güç hem de ses azaltma düğmelerini en az 10 saniye basılı tutarak yumuşak bir sıfırlama yapın. Sorun devam ederse, telefonu kurtarma modunda başlatmanız gerekir. Ekran bu modda çalışıyorsa, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekecektir. Sıfırlamanın telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, bu büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanır. Bunu bir servis merkezinde kontrol ettirmeniz gerekecek.

J3 Ekran Siyah Ama Telefon Çalışıyor

Sorun: Telefon kulağa tutuluyordu ve kocası aşırı terliyordu. Telefonu kulağından çıkardığında ekran karardı. O kontrol etti ve su hasarı bulunamadı. Düzeltmek için birkaç tesadüfi eylem denedikten sonra, her ihtimale karşı kurumaya karar verdi. Telefonu çökmekte olan boncuklara düşürdü (imladan emin değil, fakat boyayı spreylemeden önce kompresörünün havayolundan suyu çıkarmak için kullandığı boncuklar). 48 saat bekledi, telefon etti. Ekran hala siyahtı. Arabada eller serbest sistemi kullanıyorsa çağrıları alabilir ve mesaj gönderebilir. Onun bataryası% 100. Ekranda “anti-statik” prosedürü yaptı. Fabrika ayarlarına geri dönmeye çalıştım. Her şeyi bir Teknik’e götürmeyi denediğimizi hissediyorum. Finansman şu anda buna izin vermeyecek.

İlgili Sorun: Ekranım siyah ekran şeyini yapıyor. Yeniden başlattım, güvenli modda başlattım. Güç ve azaltma sesini yeniden başlat. İlginç olan şey, haritaların ortaya çıkmaya devam etmesidir. Bunu devre dışı bırakamıyorum. Ekran kararana girdikten sonra, kiremit fonksiyonunda açık uygulamaları açabilirim ve haritadan çıkarmaya çalıştığımda bile haritalar her zaman üstündür.

Çözüm: Telefonun ekranının hasar görmüş gibi görünüyor. Durumun bu olup olmadığını doğrulamak için telefonu kurtarma modunda başlatmayı deneyin ve buradan fabrika ayarlarına sıfırlayın. Sıfırlamanın telefon verilerinizi sileceğini unutmayın. Bu sorunu çözmezse, telefonun ekran aksamının değiştirilmesi gerekeceği için telefonu bir servis merkezine götürmeniz gerekir.

J3 Ekranı Rastgele Titrek

Sorun: Hanımlar J3 ekran sorunları sergiliyor. Kişiler, mesajlaşma veya başka herhangi bir simge gibi bir işlev seçerken, ekran titreyebilir veya diğer sayfaların bölümleri, baktığınız öğenin üzerinde görünebilir veya ekran pikselleşmeye başlar, eğer bu bir kelime ise veya bazen siyah veya mavi. O zaman ne olursa olsun çok rasgele. Yumuşak sıfırlamayı zaten değiştirmeden denedik. Herhangi bir tavsiye büyük beğeni topluyor.

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, yüklediğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmektir. Bunu yapmak için telefonu Güvenli Modda başlatın. Sorun bu modda oluşmazsa, o zaman hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bulmanız ve sonra onu kaldırmanız gerekir.

Sorun Güvenli Modda hala devam ediyorsa, sonraki adım fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Sıfırlama tamamlandığında, telefonunuza henüz hiç uygulama yüklemeyin.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, bu, hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir. Şu an yapılabilecek en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.