Çözülmüş Samsung Galaxy J3 Klavye Metne Giriş Yaparken Görünmüyor

#Samsung #Galaxy J3’e sahip okuyucularımızın telefonlarıyla yaşadıkları sorunları düzeltmelerine yardımcı olmayı amaçladığımız sorun giderme serimizin başka bir bölümüne hoş geldiniz. Bu, bir özellik telefonundan bir akıllı telefona ilk kez atlayan kişiler veya bir mobil cihaz satın almak için çok fazla harcama yapmak istemeyen herkes için tasarlanmış bir bütçe Android akıllı telefon modelidir. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, metin sorununu ve diğer ilgili sorunları çözmeye çalışırken Galaxy J3 klavyesinin ele alınmayacağını ele alacağız.

Samsung Galaxy J3 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak istiyorsanız, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

Metin Denemeye Çalışırken J3 Klavye Görünmüyor

Sorun: Mesajımı yazmak için mesaj girmeye bastığımda klavye tuşları görünmüyor .. internette web sitesi adresini yazmam gerektiğinde de tuşlar görünmüyor. Ofis dışında olduğumda veya kısa mesajlara cevap verdiğimde telefonumdan internet bankacılığı yapıyordum, şimdi kısa mesajlara cevap veremiyorum. Bana yardım edebilir misiniz lütfen.

Çözüm: Öncelikle bu sorunun önbelleğini ve bu uygulamanın verilerini uygulama yöneticisinden temizleyerek sorunun telefonun klavye uygulamasındaki bir aksaklıktan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmeye çalışın. Bu yapıldıktan ve sorun devam ederse, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına devam edin.

    Telefon Güvenli Modda başlatıldığında sorunun oluşup oluşmadığını kontrol edin. Yoksa, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.Telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeyi deneyin.Telefon verilerinizi yedekleyin ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlayın.

J3 Kısa Mesaj Bildirimi Metnin Yalnızca Kısmi Görünümünü Göster

Sorun: Samsung J3’üme en son güncellemeyi (Android 8.1.0 / Samsung Experience Sürüm 9.5) yeni yükledim. Önceki yazılım sürümünde, Messenger (varsayılan uygulama) önizlememi metin içeriğinin yalnızca kısmi bir görünümünü (yaklaşık ilk 3-4 kelime) gösterecek şekilde ayarlayabildim. Şimdi, bu güncellenmiş sürüm Önizlemedeki tüm mesajı gösterir. Messenger’ı iletinin tamamını değil, yalnızca metnin ilk birkaç sözcüğünü gösterecek şekilde nasıl ayarlayabilirim? TEŞEKKÜR EDERİM!

Çözüm: Bu sorunu çözmek için telefonun açılır mesaj bildirimini tekrar ayarlamayı deneyin. Bu, aşağıda listelenen adımları izleyerek yapılabilir.

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın. Mesajlar’a dokunun Menü simgesine dokunun Ayarlar’a dokunun. Bildirimler’e dokunun. Bildirim anahtarını açık durumdan kapalı duruma getirin ve ardından tekrar açın. açılır ekran anahtarı açık durumdan kapalı durumuna geçer ve sonra tekrar açılır.

Sorun devam ederse, bu bir yazılım aksaklığından kaynaklanabilir, bu durumda telefon verilerinizi yedeklemeniz ve fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir.

J3 Tuş Takımı Kendi Başına Çalışır

Sorun: Kime ilgiliyse J3’ümle ilgili sorunlar yaşıyorum. Tuş takımımın kendine ait bir zihni var gibi görünüyor. Mesaj attığımda imleç sayfanın her yerine gidiyor ve bazen bir noktadan diğerine taşıyamıyorum. Yazım sorunları veya silinmiş metinler olmadan bu mesajı yazmaya çalışmak yaklaşık 5 denememi aldı. Tuşa tekrar girmeden önce erişebilmek için telefona güç vermeli veya uygulamadan çıkmalı ve baştan başlamam gerekiyor. Facebook’umu veya instagramımı kullandığımda bile resimlerden hoşlanacak veya metin kopyalamaya başlayacak veya beni farklı sayfalara götürecek. Bütün bunlara rağmen tuş takımına dokunmadım ve telefonun kapağını çıkardım. Cihazı yeniden kalibre etmeyi bile denedim ama bu hiçbir şey yapmıyor. Lütfen bu sorunu gidermek için neler yapabileceğim konusunda tavsiye verebilir misiniz? Saygılarımla

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, sorunun uygulamadaki bir aksaklıktan kaynaklanabileceğinden klavye uygulamasının önbelleğini ve verilerini uygulama yöneticisinden temizlemektir. Bu sorunu çözmezse, fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyin. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Cas’ta yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve arızalı bir donanım bileşeninden kaynaklanabileceğinden kontrol ettirmeniz gerekir.

J3 Metin Bildirim Balonu Yanlış Numara Gösteriyor

Sorun: Son güncellemeden bu yana kısa mesaj bildirim (turuncu kabarcık) numaram yanlış. Sadece bir tane okunmamış mesajım olsa bile, küçük turuncu bildirim balonu 3 diyor ve birden fazla varsa gerçekten sahip olduğum sayıyı ikiye katlıyor ya da dört katına çıkarıyor. Kusursuz bir şekilde çalıştığı için bu telefonla daha önce hiç bu sorunu yaşamadım. Ayrıca klavyedeki mikrofon simgemi kaybettim, böylece artık metinden sese metin de yapamıyorum. Lütfen yardım et

Çözüm: Bazen yumuşak sıfırlama bu sorunu çözer. Bunu yapmak için hem güç hem de ses azaltma düğmelerini en az 10 saniye basılı tutun. Bundan sonra telefonunuz yeniden başlatılmalıdır. Sorun devam ederse, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına devam edin.

    Telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silin. Telefon verilerinizi yedekleyin ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.