Çözülmüş Samsung Galaxy J3 Pil Sıcaklığı Çok Sıcak Hata

#Samsung #Galaxy # J3, maliyete duyarlı tüketici arasında popüler bir seçim olan, bütçeye uygun Android akıllı telefonudur. Bu cihazın 2017 versiyonu, renkleri yeniden üretmede oldukça iyi bir 5 inç PLS dokunmatik ekran kullanmaktadır. Telefon, 2GB RAM ile bir araya geldiğinde cihazın sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayan Exynos 7570 dört çekirdekli işlemci kullanıyor. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde Galaxy J3 pil sıcaklığı çok sıcak hata ve diğer ilgili sorunları ele alacağız.

Bu konu için bir Samsung Galaxy J3 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

  • J3 Pil Sıcaklığı Çok Sıcak Hata
  • J3, Geri Dönme Sırasına Dönmüyor
  • J3 Rastgele Kapanıyor

J3 Pil Sıcaklığı Çok Sıcak Hata

Sorun: Samsung Galaxy J3'üm var. SM-S320VL Bunun yazılım sürümü olup olmadığından emin değilim, ancak telefonun ayarlarını kapatmadan önce tüm ayarlarım Android 6.0.1 idi. Bugün bana, Batarya sıcaklığının çok sıcak olduğu mesajını vermeye başladı. Şarj işlemini duraklatacak, daha sonra telefondaki tüm uygulamaları kapatacak, ardından kendini kapatacak. Telefon düşürülmüş veya ıslak ya da sıcak bir yerde bulunmamıştır. Bana bu hatayı vermeye ve kapatmaya başladı. Pil asla sıcak değil, ancak kameranın altındaki nokta ısınıyor. Sıfırlama yapmak için telefonu bile yedekleyemiyorum çünkü her şeyi kapatıyor ve kapatıyor. Lütfen yardım et.

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, telefonun dokunulduğunda ılık olması durumunda ilk önce telefonun soğumasını sağlamaktır. Telefonu birkaç dakika önce ilk olarak bırakın, ardından bir kez telefonunuzu güvenli modda başlatmayı deneyin. Bu modda sorun oluşmazsa, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın. Bu modda hala aynı hata mesajını almanız durumunda, kurtarma modunda fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekecektir. Bu, telefon verilerinizi sileceğinden, bu adımla devam etmeden önce bir yedek kopya oluşturduğunuzdan emin olun.

Yukarıdaki adımların problemi çözememesi durumunda, bu durum büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmaktadır. Şu an yapmanız gereken en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

J3, Geri Dönme Sırasına Dönmüyor

Sorun: Merhaba, bir J3'üm var ve telefon bir yıl boyunca iyi durumda. Bugün normalde kullandığım bir başka şarj cihazıyla şarj ettim (bu bir Samsung şarj cihazı değildi) ve şimdi telefon kullanım sırasında kapanıyor ve tekrar açılmayacak. Onaylanan şarj cihazını takmaya çalıştım ama hiçbir şey olmuyor, sıfırlamayı denedim ama Samsung ekranına geçiyor ve sonra kapanıyor gibi görünüyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Çözüm: Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonun şarj bağlantı noktasını bir basınçlı hava kabı kullanarak temizlemektir, ardından bir duvar şarj cihazı kullanarak en az 20 dakika telefonu şarj etmektir. Telefonun şarj olmaması durumunda, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Telefonu bir USB portundan şarj etmeyi de deneyebilirsiniz. Yumuşak sıfırlama yaparak telefonu açın. Bu, hem güç hem de ses azaltma düğmelerini en az 10 saniye basılı tutarak yapılır. Sorunun devam etmesi halinde, bu durum arızalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir; bu durumda telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

J3 Rastgele Kapanıyor

Sorun: Ben kıdemli bir vatandaşım. J3'ü sadece sık seyahat etmediğim zamanlarda kullanırım. Bu sefer telefonum her mola verip kendini kapatıyor. Yumuşak sıfırlama kullanmadan başlamaz. Güç düğmesini ve aşağı sesini 10 saniye boyunca tutuyorum. Sesi yükseltdiğimde veya yeniden başlatmak için sesi kısaltabildiğimde etkili olan tam sıfırlama ile ilgili bir uyarı açılır. Sesi kısın. Ara verdiğimde kapanıyor. Ne tür bir android sürümüm olduğunu bilmiyorum.

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, cihazın Güvenli Mod'da başlatılmasıyla telefona indirdiğiniz uygulamanın neden olup olmadığını kontrol etmektir. Bu modda sorun oluşmazsa, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun ne olduğunu anlayın ve kaldırın.

Sorunun Güvenli Modda bile devam etmesi durumunda, microSD kartını (takılıysa) kaldırmanız ve ardından telefon verilerinizi yedeklemeniz gerekecektir. Yedekleme tamamlandığında fabrika ayarlarına sıfırlama gerçekleştirin. Sıfırlamadan sonra telefonunuza henüz hiç uygulama yüklemeyin. Sorun devam ederse ilk önce kontrol etmeyi deneyin. Bunu yaparsa, bu büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanır. Şu an yapılabilecek en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.