Çözülmüş Samsung Galaxy J5 Ekranı Titreşiyor

#Samsung #Galaxy # J5, bir mobil cihazda çok fazla harcamaya gerek kalmadan harika özellikler isteyen tüketicilere hitap eden piyasada bulunan orta sınıf akıllı telefon modellerinden biridir. Bu model, büyük bir renk reprodüksiyonuna sahip 5,2 inçlik Super AMOLED ekrana sahip tasarıma uyar. Ayrıca, 2GB RAM ile birleştirildiğinde telefonun sorunsuz çalışmasını sağlayan Exynos 7870 octa çekirdek işlemcisini kullanıyor. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde, Galaxy J5 ekranının titremesi sorunu ve diğer ilgili problemler ile başa çıkacağız.

Bu konu için bir Samsung Galaxy J5 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

  • Galaxy J5 Ekranı Yanıp Sönüyor
  • Bildirimler Çalışma ile Galaxy J5 Siyah Ekran
  • Islak Olduğunda Galaxy J5 Ekranı Donuyor

Galaxy J5 Ekranı Yanıp Sönüyor

Sorun: Güvenli modu denedim ve titreme durmuyor. Önbellek bölümünün temizlemesini denedim ve ayrıca titremeyi durdurmadı. Telefonumu fabrikada sıfırlamak istemiyorum çünkü tüm verilerimi telefonumda kaybetmek istemiyorum. Bu yüzden telefonu elime aldığımda sorunu düzeltmenin ne kadar maliyetli olacağını merak ediyordum? Ya da bilmiyorum daha iyi bir yerine olsun. Ekran en düşük parlaklık ayarında yanıp söner ve bende sahip olduğum yıla yavaşça yükseldi. Uyarı kırmızı çizgisinden önce, titremenin durmadan önce parlaklığının 1 / 4'ünde olması gerektiğini söyleyebilirim. Bu, telefonu aldığımdan 2 ay sonra oldu ve onu düşürmedim. 1 veya 2 oyun kurdum ve birkaç hafta sonra titriyordum ve güvenli mod denedim ve hala titriyordum… lütfen yardım edin

Çözüm: Sorun Güvenli Modda bile hala devam ediyorsa, bir yazılım aksaklığından kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmak için fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanızı kesinlikle öneririz. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Sıfırlama tamamlandığında, telefonunuza henüz hiç uygulama yüklemeyin. Sorun devam ederse ilk önce kontrol etmeyi deneyin. Bu durumda, problemin hatalı bir ekran düzeneğinden kaynaklanması büyük bir olasılıktır. Titreşim, cihazı kullanma şeklinizi etkiliyorsa, bunu bir servis merkezinde onarabilir veya yeni bir telefon alabilirsiniz.

Bildirimler Çalışma ile Galaxy J5 Siyah Ekran

Sorun: J5 ekranım aniden tamamen siyah oldu ama sonra açacağım her şey çalışıyor. Gç düğmesini basılı tuttuğumda titreşimi hala hissedebiliyorum (gücü kesmek için). Bu yüzden yumuşak bir sıfırlama yapmayı denedim. Onu açtığımda, ekranda küçük bir beyaz gibi bir ışık var ve tekrar siyah. (LED yeniden başlatıldığı için hala çalışıyor) Ve açıldığında (hala siyah ekran) ısınması. Bunun nesi var? Asap'a yardım et. Teşekkürler.

Çözüm: Telefonun ekranının hasar görebileceği anlaşılıyor. Cihazı kurtarma modunda başlatmayı deneyin, ardından ekranın bu modda çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer o zaman sorun bir yazılım aksaklığından kaynaklanıyor olabilir, bu durumda bu modda fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekecektir. Sıfırlamanın telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

Ekran hala kurtarma modundayken siyah kalıyorsa, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Islak Olduğunda Galaxy J5 Ekranı Donuyor

Sorun: Merhaba, yakın zamanda J5'i denize bıraktım. Düzgün aldım ve telefonu güneşte sonra pirinçte kurutdum. Ertesi gün onu açmaya çalıştım. Telefon teknik olarak çalışır çünkü Yapma sesleri, titreşimler ve alttaki iki ışık yanar. İlk başta şarj ettiğimde bile pil simgesi geldi ve şarj simgesi ile termometre simgesi sıcaklığı olan bir uyarı simgesi arasında geçiş yapıldı. Ardından ekran donar ve sürekli olarak siyahtır ancak yine de ses çıkarır ve titreşir ve iki ışığı vardır. Ben bunu yazarken ekran glitching ve ekran boyunca garip barlar yapma dondurma donuyor. Lütfen şaşkın bir şekilde yardım edin. Teşekkür ederim.

İlgili Sorun: Eşim çocukları yağmurda otobüs durağına götürdü. Ona telefon etti ve tabi ki ıslaktı. Ağır ıslak değil, ama çıkartmaları etkileyecek kadar ıslak. Onu pilavla koyup kurumasını sağladık. 8 saat sonra, açtık. Her şey güzel görünüyordu ama görüntü yok. Bu yüzden arka plakayı söktüm, sadece anakartı çıkardım ve 8 saat daha kurumaya bıraktım. Yeniden montajdan sonra hala siyah bir ekranım var. Işıklar yanıp sönüyor, küçük gürültülü şey sönüyor, iyi bir önyükleme yapıyor gibi görünüyor, ancak ekran yok (siyah ekran).

Çözüm: Telefonun zaten su hasarlı olduğu anlaşılıyor. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu en az 48 saat boyunca bir pirinç torbasına yerleştirmektir. Pirinç telefonun içindeki nemi emecektir. Telefonun bundan sonra çalışmadığı durumda, bunu bir servis merkezine götürmeli ve kontrol ettirmelisiniz.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.