Çözülmüş Samsung Galaxy J7 Ekranı Siyah Çizgilerle Beyaz

#Samsung #Galaxy # J7, bugün piyasada bulunan daha iyi performans gösteren orta sınıf Android akıllı telefon modellerinden biridir. Telefon, 5.5 inçlik Super AMOLED ekran kullanıyor ve çeşitli multimedya içeriklerini görüntülemek için harika. Kaputun altında, 3GB kullanılabilir RAM ile eşleştirildiğinde telefonun birden fazla uygulamayı sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına izin veren bir Exynos 7870 sekiz çekirdekli işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy J7 ekranının siyah çizgilerle ve diğer ilgili sorunlarla beyaz olduğunu ele alacağız.

Bir Samsung Galaxy J7 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı istiyoruz.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak istiyorsanız, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

J7 Ekranı Siyah Çizgilerle Beyaz

Sorun: Bir j7’m var. Ekranımın birkaç çatlaması var ama 2 ay kadar sorunsuz bir şekilde oradalar … birkaç gün önce ekranım titremeye ve zıplamaya başladı… Güvenli modu denedim ve durdum, sonra güvenli modu çıkardım ve normale döndüm Birkaç dakika boyunca tekrar atlamaya başladım… Bundan sonra güvenli modda atlamayı veya durdurarak durduramadım, bu yüzden fabrika ayarlarına sıfırladım. Atlama devam etti … rastgele durur ve yeniden başlardı … bu yaklaşık 3 gün sürdü .. şimdi atlama çoğunlukla durdu ama şimdi ekranımın rengi solmuş gibiydi. Ekranım şimdi yukarıdan aşağıya gerçekten küçük siyah çizgileri olan beyazımsı beyazlatılmış bir renk … Ve tüm bunlar boyunca telefonum tamamen iyi çalışıyor… bu sorunu çözmeme yardım et!

Çözüm: Ne yazık ki, bu soruna büyük olasılıkla zaten bozuk bir ekran aksamı neden olmaktadır. Telefonu kurtarma modunda başlatarak bir yazılım aksaklığının soruna neden olup olmadığını kontrol etmeyi deneyebilirsiniz. Ekran bu modda çalışıyorsa, fabrika ayarlarına sıfırlamanızı öneririm. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın. Kurtarma modunda bile ekranın hala beyaz kalması durumunda, şu anda yapılacak en iyi şey telefonu bir servis merkezine götürmek ve ekran aksamını değiştirmek.

Telefon Kilidi Açıldığında J7 Ekranı Yanmıyor

Sorun: J7 ile ekran sorunları yaşıyorum. Ekranı çatlattım ve yepyeni ile değiştirdim. Ekran değiştirme benim 4 kez ve her zaman Tamam oldu. Ekran bunu yazmak için şimdi kullanıyorum gibi sorunsuz çalışıyor. Ancak ekranı birkaç kez kilitlediğimde ekran yanmıyor ve karanlık kalıyor ama dokunma hala çalışıyor (bazı butonlara bastığımda “tıklama” seslerini duyarak söyleyebilirim). CyanogenMod 13’ü çalıştırdım, sonra fabrika ayarlarına sıfırladım), LineageOS 14’e güncellendi ve ardından LineageOS 15.1’in en yeni sürümü. Telefon köklendirme SuperSU kullanılarak yapılır. Nerede berbat edebileceğim hakkında bir fikrin var mı? Kilitli olmadıkça ekranın sınırsız bir süre çalıştığı için sorunun yazılım olduğunu varsayıyorum. Ama herhangi bir fikriniz varsa (hatta donanımla ilgili), telefonu tekrar açabilirim. Ben herhangi bir üçüncü taraf uygulaması (i olsa GApps var) olmadan yeni işletim sistemi var ve sorun hala devam gibi umutsuz. Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Çözüm: Sorunun telefon yazılımından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmenin en iyi yolu, telefonu güncellenmiş ürün yazılımı dosyasıyla yanıp sönmektir. Bu şekilde, yazılımın telefonla% 100 uyumlu olduğundan emin olabilirsiniz. Orijinal bellenim dosyası yüklü olsa bile sorunun devam etmesi durumunda, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir. Bunun hangi bileşen olduğunu belirlemek için telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

J7 Ekran Hasar Gördüğünde Verileri Kurtarma

Sorun: Hey millet. Temelde J7’mi düşürdüm ve ekranın yarısı ekranın yarısı görünüyordu ve yarısı siyah, bazen beyaz ekranın içine kayıyor ve kararıyor. Dokunmaya yanıt veriyor ama alan siyah olan hiçbir klavye görünmüyor, ancak yeni bir telefon almadan önce bir aramayı cevaplamak için hızlıca kaydırabiliyordum. Büyük sorun, sanırım telefonu bir kukla gibi yeniden başlattım, bu yüzden şimdi açmak için parmak izimi kullanmak yerine şifremi girmemi istiyor, bu yüzden şimdi fotoğraflarımı çıkaramıyorum çünkü olmayacağımı biliyorum İlk smh kilidini açmadan dosyalara erişmek mümkün. Bunu atlamak için yine de var mı?

Çözüm: Telefonun klavyesini döndürmeye çalışsanız bile kullanamıyorsanız, telefonda depolanan verileri almanın hiçbir yolu yoktur. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefon verilerinizi alabilmeniz için ekran aksamının değiştirilmesidir.

J7 Klavye Açılmıyor

Sorun: Son zamanlarda Samsung Galaxy J7 ile birkaç sorunum var ve birkaçını listeliyorum. İlk ve en önemlisi menü tuşu…. Ana sayfa düğmesi ve satırdaki düğmeler çalışmıyor … Led ışık yok ne de dokunmaya yanıt veriyorlar ve bir sonraki şey, şimdi ev düğmesi için bir uygulama indirdiğim .. .. bundan sonra… Benim Bir metin yazmak veya klavye gerektiren herhangi bir belgeyi söylemek istediğimde klavye açılmıyor

Çözüm: Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefon verilerinizi yedeklemek ve fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlamadan sonra sorun hala devam ediyorsa, bu büyük olasılıkla hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanır. Daha sonra bunu bir servis merkezinde kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.