Çözülmüş Samsung Galaxy J7 Hiçbir Kısa Mesaj Bildirimi

#Samsung #Galaxy # J7, onu ideal bir multimedya aygıtı haline getiren birkaç premium özellik sunan bir orta sınıf akıllı telefon. Bu modelde 1080p çözünürlükte 5,5 inç Super AMOLED ekran bulunuyor. Telefonun herhangi bir uygulamayı sorunsuz bir şekilde çalıştırabilmesi için 3GB RAM ile eşleştirilmiş bir Exynos 7870 octa çekirdekli işlemci bulunuyor. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde Galaxy J7 metin mesajı bildirimi sorunu ve diğer ilgili sorunların üstesinden geleceğiz.

Bu konu için bir Samsung Galaxy J7 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

 • J7 Kısa Mesaj Bildirimi Yok
 • J7 Yazılı İletiden Mesaj Bulunamadı
 • J7 Metin Kabarcık Rengi Değiştirilemiyor
 • J7 Çin Unicom Taşıyıcı Metin Mesajları Almıyor

J7 Kısa Mesaj Bildirimi Yok

Sorun: Ne zaman bir metin mesajı aldığımda hiç bir bildirim almam, açılır pencere yok veya ses yok. Mesajlarımı açtığımda ve farklı kişilerden gelen 6 okunmamış mesajı gördüğümde bunu fark ettim. Buna neden olan bir üçüncü taraf uygulaması olmalı, çünkü web sitenizde güvenli modun nasıl açılacağı ile ilgili talimatları izledim ve güvenli moddayken mesaj bildirimleri iyi çalıştı. İndirdiğim en son 4 uygulamayı zaten kaldırdım, ancak sorun devam ediyor. Hangi uygulamanın olabileceğini daha fazla saptamak için herhangi bir yardım büyük beğeni topluyor!

Çözüm: Telefon Güvenli Mod'da başlatıldığında sorun oluşmazsa, buna büyük olasılıkla indirilen bir uygulama neden olur. Bu durumda hangi uygulamanın olduğunu bulamıyorsanız, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmayı düşünmeniz gerekecektir. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Alternatif olarak, telefonunuzun bildirim ayarlarını da kontrol etmeli ve açık olduğundan emin olmalısınız.

 • Ana ekrandan Uygulamalar'a ve Mesajlara gidin.
 • Menü simgesine dokunun.
 • Ayarlar'a dokunun.
 • Bildirimler'e dokunun ve açık olduğundan emin olun.
 • Bildirim sesi seçeneğine dokunun, bir seçenek belirleyin (örn. Yok, Adara vb.) Ve ardından Tamam'a dokunun.
 • Sesi açmak veya kapatmak için çaldığında Titreşim'e dokunun.

J7 Yazılı İletiden Mesaj Bulunamadı

Sorun: İletilerdeki istenmeyen postalar listesine bir kişi koydum ve belki de telefon ayarlarındaki otomatik reddetme listesine koydum ve en sonunda bu listelerden çıkardım ve şimdi o kişiye mesaj gönderemediğimde t bile gerçek diyalogda görünmek sadece boş kalır ve bana bir mesaj gönderdiğinde, benim ekranın üst kısmında bana bir bildirim gösteren açılır ve ben gittiğimde hiçbir şey bulunamadı.

Çözüm: Bu durumda yapmak istediğiniz ilk şey, telefon numarasının artık engellenmediğinden emin olmaktır.

 • Ana ekrandan Mesajlar'a dokunun.
 • DAHA FAZLA veya Menü simgesine dokunun.
 • Ayarlar'a dokunun.
 • Onay kutusunu seçmek için Mesajları engelle öğesine dokunun.
 • Engelleme listesi'ne dokunun.
 • Kaldırmak istediğiniz numaranın yanındaki eksi işaretine dokunun.
 • Bittiğinde, geri okuna dokunun.

Blok listesindeki numara artık mevcut olmadığında, metin mesajını normal olarak görüntüleyip görüntüleyemeyeceğinizi kontrol edin. Sorun devam ederse, aşağıda listelenen adımlarla devam edin.

 • Uygulama yöneticisinden önbellek ve metin mesajlaşma uygulamasının verilerini temizleyin. Sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.
 • Telefonu Güvenli modda başlatın. Bu modda sorun oluşmazsa, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.
 • Telefon verilerinizi yedekleyin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.

J7 Metin Kabarcık Rengi Değiştirilemiyor

Sorun: Samsung galaksi J7 var. Son zamanlarda telefonumun en son güncellemeyi indirmesine izin verdim. Bu güncelleme iletilerimdeki arka planımı değiştirdi, böylece birisi metin yazdığında konuşma metnimi beyaz ve metin beyaz, gelen metinleri okumak çok zor. Ayarları kontrol ettim: güncellemeden önce renkleri değiştirmenin bir yolu olan mesajlaşma uygulaması için (telefonla hangi uygulama geldi) arka plan ve konuşma balonu renklerini değiştirme seçeneği yoktur. Bulduğum tek çözüm, yazı tipinin yüksekliğini kontrast yapmak, böylece tüm sözlerimin üzerinde siyah bir çerçeve var, ancak bu çözüm mükemmel çalışmıyor ve biraz rahatsız edici olan telefonumun diğer bölümlerine de uygulanıyor. Sahip olduğum temayı seviyorum ve değiştirmek istemiyorum (ayrıca temanın değiştiğini duydum gerçekten işe yaramıyor). Ayrıca bir manifatura uygulaması indirmemeyi tercih ederim. Bu sorunu çözmek için yapabileceğim bir şey var mı?

Çözüm: Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, Samsung mağazasına erişmek ve ardından metin balonunun renginin değişmesine izin veren ücretsiz bir tema indirmek.

J7 Çin Unicom Taşıyıcı Metin Mesajları Almıyor

Problem: Bana her zaman iyi hizmet eden bir galaksi J7 var. Kısa bir süre önce Çin'e taşındım ve bu J7'yi Çinli bir SIM kartla çalışmak için uğraşırken sorun yaşamadım. Başlangıçta Çin Unicom SIM kartını taktım ve hemen bağlanmayı başardım. Ancak SIM kartın üzerinde hiç bir dakika yoktu ve deneme verileri kullanıldığında servis sona erdi. SIM kartı birkaç dakika sonra şarj ettikten sonra bazı karışık sonuçlar elde ettim. Şu anda, Unicom ağı için APN ayarlarını bulup ayarladıktan sonra güvenilir bir veri bağlantısına sahibim. Ancak, çağrı ve mesajlaşma çalışmıyor. Metinleri yollayabilirim. Unicom'dan metinler alıyorum. Ama ben arayamıyorum ve arkadaşlarından metin alamıyorum. Telefonu Unicom mağazasına aldım ve yardım edemediler. Başka bir şirketten başka bir sim ile geçiş yapmaya gittiler ve aynı sonuçları aldım. Ayrıca, ATT'nin telefonun kilidini açtığını birkaç kez söyledim. Ve Samsung'un telefonun Çin'de çalışamaması gerektiğini söylemişti. Ama bu doğru olsaydı, neden veri alıyorum? Ve neden başlangıçta işe yaradı?

Çözüm: Bunun bir hesap veya ağla ilgili sorun olması çok olasıdır. Bir metin mesajı gönderebiliyorsanız ve alıcı mesajı alırsa, kısa mesajlarını da almanız gerekir. Yalnızca veri oturumlarına izin veren ve aramalara veya metin mesajlarının yapılmasına izin vermeyen geniş bant veri SIM kartları olduğu için doğru SIM karta sahip olduğunuzdan emin olun.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.