Çözülmüş Samsung Galaxy Note 8 Rastgele Bootloop Döngüsü

#Samsung #Galaxy # Note8, en büyük ekrana sahip ve birçok harika özelliğe sahip olan cihazların Note serisindeki son modeldir. Telefon, 6.3 inçlik bir Super AMOLED ekran kullanmaktadır, ancak telefon tek elle rahat bir şekilde taşınabilmektedir. Bu seri için yeni olan bir özellik, cihazın mükemmel kalitede fotoğraflar çekmesini sağlayan çift 12MP arka kamera kurulumudur. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy Note 8 rastgele bootloop döngüsü sorunu ve diğer ilgili sorunları ele alacağız.

Bir Samsung Galaxy Note 8 veya bu konuyla ilgili başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

 • Not 8 Rastgele Bootloop Döngüsü
 • Not 8 Rastgele Kurtarma Moduna Giden
 • Not 8 Bypass Parmak İzi Kilit Ekranı

Not 8 Rastgele Bootloop Döngüsü

Sorun: Son 4 ay boyunca, Not 8'de her 2 veya 3 haftada bir Boot Loop döngüsü (Önyükleme / Samsung logosu / Verizon logosu / titreşim / yeniden başlatma) geçiyor. Yumuşak bir sıfırlama yapana kadar döngüyü tekrarlamaya devam edecektir. Son 2 kez program başlatılınca 30 saniye boyunca ekran sıfırlanana kadar yumuşak resetleme yaptıktan sonra Güç düğmesini serbest bırakıyorum. Telefonda ikinci taraf bir işletim sistemi ve bunun neden olabileceği hasarla ilgili ekran uyarısı ekrana gelir. Ekran, ekranın ortasındaki büyük Android robotu ile sol üst köşedeki küçük (son derece küçük) metne dönüşür ve robotun altında gösterilen “İndirme… Hedefi kapatmayın!”. Telefon 6 ila 7 SAAT için bu şekilde kalır ve daha sonra tek başına yeniden başlatılır ve her şey bir kez daha Boot Loop Cycle tekrar başlatılmadan önce birkaç hafta boyunca çalışır. Herhangi bir yardım büyük takdir edilecektir.

Çözüm: Sorun, yumuşak bir sıfırlama yaparak geçici olarak giderilirse, sorunun bir yazılım hatası nedeniyle oluşma ihtimali vardır. Şu anda yapmanız gereken şey, telefon verilerinizi yedeklemek ve daha sonra yüklediyseniz telefonunuzun microSD kartını çıkarmaktır. Telefonu kurtarma modunda başlatın, ardından aşağıdakileri yapın:

 • Telefonun önbellek bölümünü silin.
 • Fabrika ayarlarına sıfırlama yapın.

Not 8 Rastgele Kurtarma Moduna Giden

Sorun: Telefonumla iki sorunla karşı karşıya kaldım. Telefon otomatik olarak kapanır ve 'Android Recovery' ekranını görüntüler (renkli metinle siyah ekran). Yeniden başlatmayı denemek veya telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamak için iki seçenek vardır. Telefon aktif olarak kullanılmasa bile kendi başına gerçekleşir. Zaman içinde frekansı artmıştır. Samsung müşteri hizmetleri bana bazı sorun giderme ipuçları verdi, ancak hiçbir şey işe yaramadı. Cihazımı bile değiştirdiler, ama yeni olanı da aynı takılmayı geliştirdi. Bunun üzerine yeni el cihazı yeni bir sorun geliştirdi. Telefon artık Bixby yardımcısını otomatik olarak belirtmeden bile otomatik olarak başlatır… hatta hiç dokunmadan da (sesli komut). Ve daha sonra tekrar tekrar başlatmanın bir döngüsüne girer ve milisaniyeler içinde meydana gelir. Şimdi gerçekten sinirliyim. Android kurtarma sorunu devam ederken, bu sorunundan kurtulmak için Bixby'yi tamamen kapatmak zorunda kaldı. Bu telefonu satın alırken yanlış şey yapmışım gibi geliyor.

Çözüm: Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefon verilerinizi yedeklemek ve fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlama tamamlandığında, telefonunuza henüz hiç uygulama yüklemeyin. Sorun devam ederse ilk önce kontrol etmeyi deneyin. Öyleyse, bu muhtemelen donanım ile ilgili bir problemdir, bu durumda telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Not 8 Bypass Parmak İzi Kilit Ekranı

Sorun: Bu yüzden Not 8'de parmak izi tarayıcısını kurmayı hatırlamıyorum. Şimdi bir ekran kilidi kurmak istiyorum ve bunu yaptığımda parmak izi için bana soruyor. Güvenlik özelliğini ayarladım ve kullanmaya devam etmek istemediğim sorunlar yaşadığım için parmak izi kilidini devre dışı bıraktım. Şimdi sadece bir iğne kilidi kurmak istiyorum ama ben…. 1. Kullandığım parmağı hatırlayamıyorum ve hepsini denedim. Tarayıcı kurmak için kullandığım parmağı tanımıyor. Her neyse, ben bir fabrika sıfırlama olmadan bir baypas atlamak için bir yol istiyorum 64gb Not var ve oldukça fazla dolu, bu yüzden bir seçenek değil.

Çözüm: Telefonunuza erişmek için Samsung cihazlarının “Mobilimi Bul” özelliğini kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu sadece telefonunuzda daha önce bir Samsung hesabı kurduysanız çalışır.

 • Bir bilgisayar tarayıcısında Samsung hesabınıza giriş yapın.
 • “Ekranımı Kilitle” düğmesine tıklayın.
 • İlk alana yeni PIN girin
 • En alttaki "Kilitle" düğmesine tıklayın
 • Birkaç dakika içinde, cihazınızın kilidini açabilmeniz için kilit ekranı şifresini PIN ile değiştirir.

Telefon güvenlik kilidini atlamak için Android Cihaz Yöneticisini kullanmayı da deneyebilirsiniz.

 • Başka bir akıllı telefon veya PC'de google.com/android/devicemanager adresine gidin.
 • Kilitli cihazınızda kullandığınız Google hesabınıza giriş yapın.
 • ADM arayüzünde kilidini açmak istediğiniz cihazı seçin
 • “Kilitle” seçeneğine tıklayın.
 • Bir şifre girin ve tekrar “Kilitle” yi seçin.
 • Başarılı olduğunda “Zil, Kilitle ve Sil” tuşlarını göreceksiniz.
 • Telefonunuzdaki yeni şifrenizi girebileceğiniz şifreli alana gidin ve telefonunuzun kilidi açılır.
 • Cihazınızdaki ekran ayarlarını kilitlemeye gidin ve geçici şifreyi devre dışı bırakın.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.