Çözülmüş Samsung Galaxy S8, Şarj Aletine Bağlandığında Yalnızca Titreşiyor

#Samsung #Galaxy # S8, geçen yıl piyasaya sürülen ve Güney Koreli şirketin premium cihazlarını üretme biçiminde yeni bir tasarım sunan amiral gemisi bir telefon. Bu telefonun göze çarpan özelliklerinden biri, fiziksel ana düğmenin kaldırılmış olması, ekranın cihazın ön kısmının çoğunu işgal etmesini mümkün kılıyor. Cihaz oldukça güçlü, 4GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 835 işlemciye sahip olması, sorunsuz çalışmasına izin veriyor. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy S8’in yalnızca şarj cihazı sorununa ve diğer ilgili sorunlara bağlandığında titreşimsiz olduğunu ele alacağız.

Bir Samsung Galaxy S8 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak istiyorsanız, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

S8 Kapalı Sadece Şarj Aletine Bağlandığında Titreşir

Sorun: Mükemmel çalışan bir galaksi s8’im var. Sonra bir gün öldü ve şarj etmek için taktım ancak şarj cihazı çalışmıyormuş gibi telefon birkaç kez titreşti. Başka bir kablo denemek için arabaya gittim ama sonra dönem bile açılmadı. İlk başta normal bir siyah ölüm ekranı olduğunu düşündüm ama tüm zorla sıfırlama hilelerini denedim ve Samsung ekranı hiç çekilmeyecekti. Şarj ettiğimde, ekranın altına doğru titreyen küçük beyaz bir çizgi görüyorum. Ancak ekranın geri kalanı siyah kalır. Neyin yanlış olabileceği hakkında bir fikri olan var mı? Pil? Görüntüle?

Çözüm: Bu özel sorun için önce telefonun şarj bağlantı noktasını temizlemeyi denemelisiniz, çünkü içine sıkışmış kir veya artıklar telefonun şarj edilmesini engelliyor olabilir. Bağlantı noktası temizlendikten sonra, telefonu şarj etmek için farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin (en az 20 dakika şarjda bırakın). Sorun hala aynıysa, telefonu bir bilgisayarın USB bağlantı noktasından şarj etmeyi deneyin. Telefonun kablosuz bir şarj cihazından şarj olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz.

Yukarıdaki adımlar işe yaramazsa, bu zaten arızalı bir pil veya başka bir bileşenin neden olduğu donanımla ilgili bir sorundur. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

S8 Islandıktan Sonra Açılmıyor

Sorun: Merhaba biraz jet ski yapmak için plaja gittim. S8’imin su geçirmez olduğunu düşündüm. S8’imi cebime yerleştirdim ve suya girdim. Cebim bile 15 cm derinliğinde değildi ve telefonumu çıkardıktan sonra açılmadı.

Çözüm: Bu telefonun su geçirmez ve toz geçirmez özelliğine sahip olmasına rağmen, özellikle suyun telefona girmesini önleyen lastik contalar hasar görürse, cihazın su hasar göreceğine dair bir güvence yoktur. Diyelim ki telefona su girdi. Yapacağınız şey, telefonu en az 48 saat boyunca bir torba pirinç içine yerleştirmektir. Pirinç, telefonda bulunan nemi emecektir. Bu yapıldıktan sonra telefonu bir duvar şarj cihazına bağlayın ve en az 20 dakika şarj olmasını bekleyin. Hem güç hem de ses azaltma düğmelerini en az 10 saniye basılı tutarak telefonu açın.

Telefon hala açılmıyorsa, bunu bir servis merkezinde kontrol ettirmenizi öneririm.

Telefon Islak olmasa bile S8 Nem Algılandı Hatası

Sorun: Merhaba, Galaxy S8 cihazımda nem uyarısı alıyorum. Yardım önerilerinizi okudum. Ancak, telefonu şarj etmeye başlayabilirim ve bir süre şarj olur, sonra mesajı yanıp söner. Sorunun bu olup olmadığını görmek için farklı şarj kabloları bile kullandım. Yaklaşık bir hafta öncesine kadar telefonla ilgili herhangi bir sorun yaşamadım. Güncellemeden beri bu sorunun yanı sıra uygulamalar düzgün çalışmıyor. Telefonu çöpe atmaya hazırım. Zaman ayırdığınız ve yardım ettiğiniz için çok teşekkür ederim.

Çözüm: Bu soruna, güncelleme işlemindeki bir aksaklık neden olabilir. Bu elbette telefonun ıslak olmadığı veya şarj portunda nem olmadığı varsayılmaktadır. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey, telefon verilerinizi yedeklemek ve fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Bu sıfırlama, güncelleme işlemi sırasında kaldırılmayan ve bu soruna neden olan eski yazılım verilerini siler.

S8 Bilgisayar Tarafından Tanınmıyor

Sorun: Merhaba, şarj bağlantı noktasıyla ilgili bir sorunum olduğuna inanıyorum. Sorun şu: Cihazı telefonla birlikte verilen usb-c kablosu ile hızlı bir şekilde şarj edebilirim. Ancak, usb konektörünü ters çevirdiğimde, sadece şarjı yavaşlatır. Ayrıca, telefonum bilgisayarım tarafından tanınmıyor. USB 2.0 veya 3.0 bağlantı noktası üzerinden bilgisayarıma taktığımda, Windows Gezgini’nde görünmüyor. Bağlantı noktasını temizledim ve saç kurutma makinesi kullanarak kurutdum. Bilgisayarımdaki sürücüleri güncelledim ve başka bir bilgisayarda denedim. Geliştirici seçeneklerinde usb hata ayıklamayı etkinleştirdim. Daha önce böyle bir sorunla karşılaştınız mı?

Çözüm: Farklı bir şarj kablosu kullanmayı denediniz mi? Yeni bir kablo almayı denemediyseniz, sorun kullandığınız kablodan kaynaklanıyor olabilir. Sorun devam ederse, telefonun şarj bağlantı noktasının arızalı olma olasılığı vardır. Durum buysa, bunu bir servis merkezinde kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.