Çözülmüş Samsung Galaxy S8 Yavaş Şarj

#Samsung #Galaxy # S8, çok iyi performans gösterebilen premium Android akıllı telefon modellerinden biridir. Bunun nedeni, telefonun kullandığı 4GB RAM ile birleştirilmiş güçlü işlemci (Snapdragon 835 veya Exynos 8895) işlemcisinin birden fazla uygulamayı sorunsuz bir şekilde çalıştırabilmesidir. Geniş 5,8 inç Super AMOLED ekranı ile bu telefon en iyi çeşitli multimedya görevleri için kullanılır. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy S8 yavaş şarj sorununu ve diğer ilgili sorunları ele alacağız.

Bir Samsung Galaxy S8 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak istiyorsanız, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

S8 Yavaş Şarj

Sorun: Merhaba. Sadece birkaç gün önce, ölü bir telefona ev almak için bütün gün dışarıdaydım ve bu yüzden onu taktım ve şarj olduğunu belirterek uyudum. Ertesi sabah uyandım ve telefonumu açtım ve on iki saatlik şarjın ardından sadece% 57’ye ulaştığını gördüm. Tekrar şarj ettim ve izledim, çünkü tüm gece şarj oluyor ve kapatılıyor meselesi vardı. Ama bu sefer farklıydı. Şarj etmeyi hiç bırakmadığını, ancak yine de bu tembelliğin hızını sürdürdüğünü gösterdi. Buna katlandım ve tekrar normal hızda şarj olmaya başlamasını umdum. Ve sonra bugün geldi. Telefonumda bir PUBG oyununun sonundaydım ve kapatıldı, bu da bana daha önce% 5 uyarı verdiğinden beklenmedik değildi. Ama beni buraya getiren şey, fişi taktıktan sonra, pilin yandığını ya da kaybolduğunu gösteren bir uyarı verdi. Pilin neden bu kadar yavaş şarj edildiğine ve neden pilin hasarlı veya eksik olduğunu söylediğine dair makalelerinizi inceledim. Önerdiğiniz her şeyi denedim ve hiçbiri cihazım için geçerli görünmüyor veya senaryomda yardımcı olmuyor. Hangi android sürümü üzerinde çalıştığını bilmiyorum.

Çözüm: Önceden düzgün şarj olmadıklarını gösteren pilin gerçekten arızalı olması ihtimali vardır. Şu anda yapmak isteyeceğiniz şey, telefonu batarya değiştirme için bir servis merkezine götürmeden önce bu soruna neden olabilecek diğer olası faktörleri ortadan kaldırmaktır. Aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyin.

    Telefonun şarj bağlantı noktasını basınçlı hava kullanarak temizleyin. Telefonu farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanarak en az 20 dakika şarj edin. Telefonu açmayı deneyin. Bu soruna neden olabilecek yazılımla ilgili aksaklıkları gidermek için kurtarma modundan fabrika ayarlarına sıfırlama yapmalıdır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, telefonu bir servis merkezine götürmeli ve kontrol ettirmelisiniz.

S8 Şarj Etmiyor

Sorun: Telefonum dün gece bir kablosuz şarj cihazı kullanarak şarj ediyordu ve yaklaşık% 12 idi ve onu açmak için şarjı çıkardım ve düz gitti çünkü tekrar kapatılmadan önce yaklaşık 3 dakika açıktı. Şarj cihazına geri taktım ve gece şarj etmek için bıraktım, ancak bu sabah telefonu açmayı denediğimde olmaz. Farklı şarj cihazları ve kablolar bile bir araç şarj cihazı kullanmayı denedim ama hala telefonu şarj etmiyor ve ısındığını da fark ettim. Lütfen yardım et.

Çözüm: Telefon kablosuz şarj cihazı veya kablolu şarj cihazı kullanarak şarj olmuyorsa, sorunun nedeni hatalı bir güç IC’si veya pil olabilir. Telefonun şarj bağlantı noktasını basınçlı hava kullanarak temizleyerek daha sonra sorunu giderebilir, ardından cihazı farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanarak şarj edebilirsiniz. Bu işe yaramazsa, telefonu bir servis merkezine götürmeli ve kontrol ettirmelisiniz.

S8 Ekran Değiştirildikten Sonra Açılmıyor

Sorun: S8 ekranını değiştirdim. Yeni ekranı yükledikten sonra kontrol ettim, iyi çalışıyordu. arka kapağı sabitlediğimde kapatıldı ve herhangi bir şarj işareti göstermese bile açılmadı. 15 dakika boyunca şarj ettim, hala herhangi bir işaret göstermiyor. Ayrıca basma ses seviyesini ve güç tuşunu yaptım. Ama bu telefonla işim bittiğinde pil sadece% 1 idi. Bana nedenini ve çözümünü söyler misiniz?

Çözüm: Sorunu gevşek bir bağlantıdan kaynaklayabileceğinden, ekranı değiştirirken yaptığınız işi iki kez kontrol etmelisiniz. Bunun boşalmış bir bataryadan kaynaklanma olasılığı da vardır, bu durumda aşağıda listelenen adımları izleyerek telefonu şarj etmeniz gerekir.

    Telefonun şarj bağlantı noktasını basınçlı hava kullanarak temizleyin. Bu bağlantı noktasında sıkışmış kir ve kalıntıların temizlendiğinden emin olun. Farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanarak telefonu 20 dakika şarj edin.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, telefonu bir servis merkezine götürmeli ve kontrol ettirmelisiniz.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.