Çözülmüş Samsung Galaxy S9, Wi-Fi Sinyali Kullanılamıyorsa Kısa Mesaj Gönderemiyor

#Samsung #Galaxy # S9 sahibi okuyucularımızın telefonla yaşadıkları sorunları çözmelerine yardımcı olmayı hedeflediğimiz sorun giderme serimizin başka bir bölümüne hoş geldiniz. Bugün, bu telefonun bazı sahiplerinin karşılaşmış olabileceği belirli bir sorunu ele alacağız ve Galaxy S9, Wi-Fi sinyali yoksa metin mesajları gönderemiyor. Bunun yanı sıra, okuyucularımızın bize gönderdiği mesajlaşma ile ilgili diğer kaygıları da cevaplayacağız.

Bir Samsung Galaxy S9 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak istiyorsanız, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

Wi-Fi Sinyali Kullanılmıyorsa S9 Kısa Mesaj Gönderilemiyor

>

Sorun: Samsung Galaxy S9’um var. Kablosuz özelliği olmayan bir alana kısa mesaj göndermeye çalıştığımda, “bu mesajı gönderemiyorum. Cihazınız bir mobil ağa bağlı değil. Bir wi-fi ağına bağlanın ve tekrar deneyin ”. Mobil ağımda mesaj yazabilmek için ayarlarımı nasıl güncelleyebilirim? Verebileceğiniz herhangi bir rehberlik için şimdiden teşekkür ederiz.

Çözüm: Mobil sinyal alımının iyi olduğu bir alanda mısınız? Değilse, kısa mesaj gönderemezsiniz. T-Mobile gibi bazı operatörler, telefonun bir Wi-Fi ağına bağlandığında çağrıların ve kısa mesajların gönderilip alınabileceği düşük veya hiç mobil sinyali olmayan bölgelerde bulunan tüketicilere bir hizmet sunar.

Telefonunuzda mobil veri sinyali varsa, telefon ayarlarını kontrol ettiğinizden ve Wi-Fi aramasının kapalı olduğundan emin olun.

    Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Bağlantılar seçeneğine dokunun.

Sorun devam ederse, fabrika ayarlarına sıfırlamayı düşünmelisiniz. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

S9 Kısa Mesaj Almıyor

Sorun: Merhaba, az önce S9’u aldım. Henüz bir ay bile olmadı ve zaten bana sorun veriyor. Dün başladı, ilk başta saatler ve saatler sonrasına kadar kişilerden mesaj alamadım ya da hiç. Burada bir çözüm arayan forumu okudum ve taşıyıcı ile iletişim kurmak dışında hepsini denedim. Onlarla iletişim kurmadan önce deneyebileceğim başka seçenekler var mı? SIM kart çözümünü denedim, telefonumu yeniden başlatmayı denedim, güvenli moda getirdim (hala sorunlar vardı). Hiçbir şey işe yaramadı. Bu sabah bir yazılım güncellemesi yaptılar ve bittikten sonra dün gece insanlardan bir sürü mesaj aldım. Tek şey, sorunun henüz çözülüp çözülmediğini veya sadece o an için olup olmadığını bilmiyorum, çünkü gönderildiklerinde hala mesaj almama sorunları yaşıyorum gibi görünüyor. Deneyebileceğim başka çözümler var mı?

Çözüm: Yazılım güncellemesinden sonra artık kısa mesaj aldığınızdan bahsettiğinizden, telefon verilerinizi yedeklemenizi ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlamanızı öneririm. Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra henüz telefonunuza herhangi bir uygulama yüklemeyin. Öncelikle sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın. Varsa ve telefonunuz iyi bir ağ sinyali alıyorsa, bu konuda ağınızla ilgili bir sorun olabileceğinden operatörünüzle iletişim kurmanın zamanı geldi.

S9 Resimli Mesajlar Alınmıyor

Sorun: Merhaba, Samsung S9’umda görüntü alırken sorun yaşıyorum. İPhone ve Samsung telefonlarından insanlar bana resim gönderdi ve örneğin sonuncusu “Konu yok. Mesaj boyutu 112KB, Sona erme tarihi 10:15, 3 Haziran ”. İndirmeye çalıştığımda, telefon sinyalimde birkaç çubuk görsem de “Hata: Ağ Hatası Oluştu” yazan bir hata mesajı alıyorum. Telefonumda sınırsız internet var ve çok fazla veri kullanmıyorum. Bu hafta sonu, bir arkadaşım bana bir dizi resim gönderdi, geçti. Bana başka bir set gönderdi ve olmadı, hata mesajları aldım. Sonra tekrar göndermesini istedim ve işe yaradı.

Çözüm: Bu özel sorun için, telefonunuzun etkin bir mobil veri aboneliğine sahip olduğundan ve telefonun mobil veri anahtarının açık olduğundan emin olmanız gerekir. Ayrıca, telefonunuzun kullandığı APN ayarlarının operatörünüzün ayarlarıyla aynı olduğundan emin olmanız gerekir.

S9 Kısa Mesaj Gönderimi Başarısız Oldu

Sorun: Galaxy S9. Periyodik olarak başarısız bir mesajın bir bildirimini alacağım vb. Bildirimi tıkladığımda beni o kişinin metinlerine götürüyor, ancak başarısız olduğunu söyleyen mesaj yok. Her şey yolunda gitti. Bana neden / neyin neden olduğunu söylerseniz çok minnettar olurum. teşekkür ederim

Çözüm: Bu sorun için kısa mesaj uygulamasının önbelleğini ve verilerini uygulama yöneticisinden temizlemeyi denemelisiniz. Bu yapıldıktan sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Varsa, telefonu Güvenli Modda başlatın ve şimdi kısa mesaj gönderip gönderemeyeceğinizi kontrol edin. Bunu yapabiliyorsanız, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, telefon verilerinizi yedeklemeniz ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.