Çözümü Samsung Galaxy A7 Rastgele Yazılım Güncellemesinden Sonra Kapanıyor

#Samsung #Galaxy # A7, ana özelliği 5.7 inç büyüklüğündeki AMOLED ekranıyla, çeşitli multimedya dosyalarını görüntülemek için harika bir orta sınıf akıllı telefon. Kaputun altında, 3GB RAM ile kombine edildiğinde telefonun herhangi bir uygulamayı pürüzsüzce çalıştırmasına olanak veren bir Exynos 7880 octa çekirdek işlemcisidir. Bu, sağlam bir performans telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son taksitinde, yazılım güncellemesi sorunu ve diğer ilgili sorunlardan sonra rastgele bir şekilde kapatılan Galaxy A7 ile başa çıkacağız.

Bu konu için bir Samsung Galaxy A7 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişenizde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bu, ekli dizeler olmadan sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirmenin yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebileceğini sorun.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak isterseniz, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızda da ulaşabilirsiniz.

içindekiler

  • Galaxy A7 Yazılım Güncellemesinden Sonra Rastgele Dönüyor
  • Galaxy A7 Rastgele Yeniden Başlatma
  • Galaxy A7 Şarj Edilmeyecek
  • Yazılım Güncellemesinden Hemen Sonra Galaxy A7 Pil Deşarjı

Galaxy A7 Yazılım Güncellemesinden Sonra Rastgele Dönüyor

Sorun: Merhaba, Telefonumda (galaksi A7) birkaç hafta önce zorunlu bir güncelleme yapmak zorunda kaldım, o zamandan beri telefonum donuyor ve rasgele kapanıyordu ama her zaman geri geliyor. Bu sabah dondu ve kapanmaya başladı ve geri döndüğünde “Samsung Galaxy A7” yazan siyah ekrana sıkıştı. Yumuşak sıfırlama yapmayı denedim. Güç düğmesini tutarsam kapanmaz ve ne yapacağımı bilmiyorum

Çözüm: Bir yazılım güncellemesini yükledikten sonra sorun bildirildiyse, şu anda yapmanız gereken ilk şey, önce bir tane kurduysanız, telefonun microSD kartını çıkarmaktır. Kart çıkarıldıktan sonra pilin yeterli şarj olduğundan emin olun. Gerekirse, en az 20 dakika önce telefonu şarj etmelisiniz.

Bu sorunla ilgili en iyi sorun giderme adımı, telefonu kurtarma modunda başlatmaktır. Bu moda erişebiliyorsanız, problemin bir yazılım aksaklığından kaynaklanması muhtemeldir. Bu modda fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekecektir. Sıfırlamanın telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

Yukarıdaki adımların sorunu giderememesi durumunda, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabileceğinden emin olmanız gerekir.

Galaxy A7 Rastgele Yeniden Başlatma

Sorun: Merhaba, A7 son birkaç ay içinde kendini tekrar tekrar başlatıyor. SADECE telefon boşta olduğunda ve mesajlaşma / müzik / etc için kullandığımda asla gerçekleşmez. Bazı günlerde yeniden başlatılamayabilir ve diğerleri her 10 dakikada bir yeniden başlatılabilir. Bir güncellemenin sonucu olabilir mi? Ama eminim ki fiziksel hasardan değil. Güvenli Mod ve Silme önbellek bölümü gibi standart sorun giderme çözümlerini denedim, lütfen bunları tekrar önermeyin. Bu sorunu gidermek için başka yollar veya denemek için düzeltmeler var mı?

Çözüm: Sorunun Güvenli Modda gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol etmeyi denediyseniz ve sorunu gidermeyen telefonun önbellek bölümünü silmeyi denediyseniz, yapmanız gereken bir sonraki şey telefon verilerinizi yedeklemek ve fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlama işlemini yapmadan önce bir tane kurduysanız, telefonun microSD kartını çıkarın.

Sorun devam ederse, bu büyük olasılıkla arızalı bir donanım bileşeninden kaynaklanır, bu durumda telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Galaxy A7 Şarj Edilmeyecek

Sorun: Merhaba, Samsung Galaxy A7, geçen ay (Haziran ayında) yeni sistem güncellemesinden bu yana her türlü şarj sorununu yaşıyor. Geçen hafta bunu şarj etmek için zor bir zaman geçirdim çünkü limanda nem olduğunu düşünmüştüm (telefonun içinde ya da yakınında olmadı). Bilgisayardan şarj etmek bile zordu – şarj etmek için telefonu kapatmak zorunda kaldım. Artık şarj olmayacak çünkü cihaz dokunulduğunda soğuk olmasına rağmen cihazın ısınıyor. Sadece bir yıldır telefonum vardı ve yeni bir tane almaya hazır değilim. Ayrıca pili değiştirmek neredeyse imkansız olduğunu da okudum. Düşünceler ve öneriler? Bu beni deli ediyor.

Çözüm: Bu özel durumda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonun şarj bağlantı noktasını bir basınçlı hava kabı kullanarak temizlemektir, ardından farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanarak şarj etmeyi deneyin. Sorun devam ederse, şarj portu, güç IC'si veya telefonun bataryası arızalı olabilir ve şu anda soruna neden olmaktadır. Yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Yazılım Güncellemesinden Hemen Sonra Galaxy A7 Pil Deşarjı

Sorun: En son itilen yazılım güncellemesinden beri telefonum bir kabus oldu. Akü hızla boşalır, sık sık ısınır ve hızlı şarj edilmeyen kablolar üniteyi artık daha fazla şarj eder. Her şey yazılım güncellemesinden bir gün önce mükemmel çalıştı. Samsung / Google ne çekmeye çalışıyor ???

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, telefon uygulamalarınızın güncellendiğinden emin olmaktır. Bu, uygulamalarınızın telefonunuzun çalışmakta olan güncel yazılım sürümü için optimize edilmesini sağlayacaktır. Uygulamalarınız optimize edildiğinde daha az kaynak kullanacak ve telefonun pil ömrünü uzatacaktır. Google Play Store uygulamasını açın, ardından gerçekleştirmeniz gereken bekleyen güncellemelerin olmadığından emin olun.

Tüm telefon uygulamalarınızın güncellenmesi durumunda, sonraki adım, telefonunuza yüklenmiş bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmektir. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için telefonu sadece Güvenli Modda başlatın. Bu modda sorun oluşmazsa, büyük olasılıkla bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Sorun Güvenli Modda hala devam ederse, telefon verilerinizi yedeklemeli ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlama yapmalısınız. Bu, telefona hala mevcut olabilecek ve muhtemelen soruna neden olan eski yazılım verilerini siler.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Endişelenme, sorularınız için size tek bir kuruş talep etmeyiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuduğumuzda, hızlı bir yanıt veremeyiz. Size yardımcı olabilseydik, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak yaymamıza yardımcı olun.