Darbe SMS vs Textra: En İyi Android SMS Uygulamaları Karşılaştırması

Yeni bir şey denemek her zaman iyidir. Android telefonunuzda varsayılan manifatura uygulamanızdan sıkıldıysanız, Play Store, yükleyebileceğiniz çok çeşitli SMS uygulamaları sunar. Her uygulama kendi benzersiz özellikleriyle birlikte gelir. Bazıları hız için bilinirken, diğerleri özelleştirme ve cihazlar arası işlevselliğe sahiptir.

Textra ve Nabız Android için iki popüler üçüncü taraf mesajlaşma uygulamasıdır. Hangisinin kullanılacağı konusunda kafanız karışabilir. Ama endişelenme. Sana yardım etmek için burdayız.

Bu yazıda, Pulse ve Textra uygulamasında tüm benzerlikleri ve farklılıkları bulacaksınız. Başka bir ado olmadan, içeri girelim.

Uygulama Boyutu

Her iki uygulama da neredeyse aynı boyuttadır. Darbe SMS 5-7MB ağırlığında iken, Textra uygulaması da 6-8MB arasında değişmektedir.

Textra'yı indirin

Darbe SMS indir

Fiyat

Her iki uygulamayı da Play Store'dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz, ancak premium sürümleri de mevcuttur.

Textra uygulamasında, bazen reklamlarla yüz yüze gelebilirsiniz. Premium sürüm bu reklamları kaldırır. Pulse uygulamasında, ücretsiz sürümde reklam alamıyor olsanız da, premium varyant, cihazlar arası özelliğini açacaktır.

Textra ve Pulse'deki cihazlar arası özellikteki reklamlar dışındaki tüm diğer avantajlar, her iki uygulamanın da ücretsiz sürümlerinde mevcuttur.

Cihazlar Arası İşlevler

Birden fazla cihaz çağında, bulut yedeklemesini ve cihazlar arası işlevselliği destekleyen uygulamalara sahip olmayı tercih ediyor. Bunun için ödeme yapmanıza rağmen, Darbe SMS uygulaması çoklu cihaz desteği sunar.

Android, iOS, Android Wear ve hatta web gibi herhangi bir platformda kullanabilirsiniz. Tüm metin mesajlarınız bu platformlarda mevcut olacak. Daha sonra her yerden gönderebilir ve cevaplayabilirsiniz.

Ne yazık ki, Textra uygulaması bu özelliği yalnızca Android'de olduğu için desteklemiyor. Pushbullet, Mightytext veya PC'den metne katılma gibi ayrı servisler kullanmalısınız.

Özelleştirme

Her iki uygulama da kişiselleştirme yetenekleri ile tanınır. Genel temayı, bireysel tema renklerini ve hatta kabarcık stillerini değiştirmenize izin veriyorlar.

Her ikisi de tasarım ve bildirim uyarlaması söz konusu olduğunda sizi şaşırtma potansiyeline sahipken, Textra bu cephedeki Nabızdan biraz ileride. En azından, her ikisi de uygulamalarla uğraştıktan sonra hissettiklerim.

 

Also on Guiding Tech
How to Enable Night Mode for Chrome on Android and Other Tools for Book Lovers

Read More

Kullanıcı Arabirimi (UI)

Kullanıcı arayüzleri, ortak farkların yanı sıra ortak noktalara da sahiptir. İlk ekranda mesajlar, kullanıcılara gösterilen mesajların önizlemesini içeren bir liste formatında düzenlenir. Her iki uygulamada sağ alt köşede yüzen bir Yeni mesaj düğmesi var.

Darbe SMS, daha temiz bir görünüm verir ve bu, bu durumdan belli olur. Yakından baktığınızda, mesajları tarihe göre ayıracağını anlayacaksınız. Textra ayrıca mesajın sağ tarafında küçük bir tarih etiketi gösterse de, belirgin değildir.

Ayrıca, Textra'daki tüm ayarlar Arama simgesinin yanındaki sağ üst köşedeki üç noktalı menü altında bulunur. Darbe durumunda, sol taraftaki tüm özellik ve ayarlara ev sahipliği yapan bir gezinti çekmecesi alırsınız. Arama simgesi, Pulse'de sağ üst köşede de bulunur.

Üstelik, Pulse uygulamasının sohbet dizisinde, temastaki tüm bilgileri taraftaki gezinme çekmecesine erişebilirsiniz. En üstteki Çağrı simgesine dokunarak da kişiyi doğrudan arayabilirsiniz.

Textra'nın durumunda, tüm bireysel mesaj ayarları sağ üst köşedeki aşağı ok altında bulunur. Burada kişiyi aramak için kısayolu da bulacaksınız.

Arama

Her iki uygulama da mesajlarınızı aramanızı sağlar. Bununla birlikte, her biri farklı şekilde ele alır. Textra uygulamasında bir metni ararken, bu terimi içeren sonuçların bir önizlemesini gösterir. Tümü düğmesine basarak sonuçları filtreleyebilirsiniz.

Nabız durumunda, aranan terimi içeren tüm mesaj gösterilir. Filtreler sunmuyor.

Mimik

Hareketler belli bir görevi kolaylaştırır. Daha önce hiç Samsung Mesajını kullandıysanız, bir mesajı hızlıca kaydırmanın nasıl iki seçenek olduğunu öğrenebilirsiniz – sil ve ara. Bana sorarsanız, telefon rehberinizle yapacak bir şeyleri olan hemen hemen tüm uygulamalarda, arama özelliğini kullanmanız çok faydalı olur.

Her iki uygulama da jestleri destekliyor. Ancak sadece Textra, 'Aramak için sola kaydır' özelliği ile gelir. Hızlıca kaydırmak mesajı siler.

Darbeli durumunda, kaydırma mesajında ​​Arşiv mesajı özelliğini alırsınız. Bununla birlikte, silmek veya silmek için onu değiştirebilirsiniz.

Emoji Stilleri

Emojiler, her yerde nasıl bulunduklarını düşünerek, şimdi bir dilde çağrılmalıdır. Ve farklı platformlar farklı lehçelere sahip … err, bu günlerde emojilerin stillerini kastediyorum.

Bir kişi Android stilini tercih edebilirken, bir başkası iOS emojisi gibi olabilir. Ne yazık ki, çok az sayıda uygulama, kullanıcıların kullanmak istedikleri stile karar vermesine izin veriyor. Textra, mesajlarınız için emoji stilini seçmenize izin veren uygulamalardan biridir. Elbette, alıcı sadece kendi cihazlarında mevcut olan stili görecektir.

Tip: Textra also lets you choose skin tone from the settings. You don’t need to individually do it for every emoji. WhatsApp, please take the hint.

Also on Guiding Tech
5 Fun Android Keyboard Apps for Emoji and GIF Fanatics

Read More

Zamanlama Mesajları

Bir mesaj zamanlama oldukça yararlıdır. Uykulu olup olmadığını düşünün ve arkadaşınızın doğum günü. Böyle zamanlarda, bir metin zamanlayabilirsiniz ve uygulamalar diğerlerine dikkat edecektir.

Evet, her iki uygulama da mesaj planlamasını destekliyor. Bu özellik Textra'da gizli olsa da, Pulse SMS'de gezinme çekmecesinde özel bir yer alır. Bununla birlikte, Pulse'de, bir mesajın programlanması için kullanıcı arayüzü normal mesajlardan farklıdır. İlk önce kişiyi seçmek için adım adım bir işlem, ardından mesajın izlediği zaman.

Textra'da, program özelliği her mesaj için bağımsız olarak mevcuttur. GIF'leri ve emojileri barındıran Artı simgesinin altında bulunur.

Zamanlanmış mesajları Textra'da ayrı ayrı görüntüleyemezsiniz. Zamanlanmış mesajın yanında yeşil bir simge görüntülenecektir. Pulse durumunda, Zamanlanmış mesajlar altında onlara erişebilirsiniz.

Gecikme Mesajları

Mesajları planlamaya ek olarak, her iki uygulamada da bir gecikme süresi ayarlayabilirsiniz. Gecikme, gönder düğmesine bastığınızda mesajı düzenlemek için bir ikramiye süresi verir. Textra'da, gecikme süresi 0-9 saniye ile sınırlıdır, Pulse uygulaması 1 dakikaya kadar gecikme sağlar.

İmza

Her iki uygulama da mesajlarınıza imza ekleyebilmenize rağmen, Textra uygulamasında birden çok imza oluşturabilirsiniz. Daha sonra kullanmak istediğinizi seçebilirsiniz.

Otomatik cevap

İlginç bir şekilde, Darbe SMS sizin adınıza mesaj gönderen otomatik cevaplama özelliği ile birlikte gelir. Gmail’in otomatik yanıtına benzer şekilde, sürüş halindeyken veya tatildeyken de kullanabilirsiniz. Textra bu özelliği desteklemiyor.

Çoklu seçim

Birden çok bireysel mesajı seçmenize izin vermeyen Android İletilerinden farklı olarak, bu uygulamaların ikisi birden çok seçimi destekler. Bu sayede, tüm ileti dizisini silmeden bir ileti dizisinde birden çok mesajı silebilirsiniz.

Eski Mesajları Temizleme

Pulse SMS ayrıca eski metinlerin otomatik temizlenmesini de destekler. Belirli bir zaman dilimine ulaştığında gelen kutunuzdaki iletileri siler.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1295{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/Organised/Cover-Images/1294/shutterstock_216071350-copy_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1529332142’);background-size:cover;background-position:center center}

#Android

Click here to see our Android articles page

Okunmamış, Arşiv, Pin, Özel Konuşma ve Klasörler

Yukarıdaki farklara ek olarak, Darbe uygulaması bazı özel özellikler ile birlikte gelir. Bunlar arasında okunmamış mesajları filtreleme, arşiv iletileri ve Özel Konuşma özelliğini kullanarak bireysel iletileri kilitleme bulunur. Ayrıca mesajlarınızı ayrı klasörler halinde düzenlemenizi sağlar.

Öte yandan, Textra uygulaması bir Pin konuşma özelliği ile, Pulse'de eksik fonksiyon ile geliyor. Bu özellik sayesinde, sohbetleri sohbet listesinin başına yönlendirebilirsiniz.

Senin favorin ne?

Bunlar Android için Darbe ve Textra uygulaması arasındaki benzerlikler ve farklılıklardı. Mümkün olduğunca çok ayrıntıdan bahsetmeye çalıştık, ancak bir şeyi kaçırırsak, yorumlarda bunu eklemekten çekinmeyin. Oh, ve bize hangi sonraki go-manifatura uygulamanız olacağını düşündüğünüzü söyleyin. Her iki uygulama da kendi başlarına harika ve dürüst olmak gerekirse, bir kazanan seçmemiz zor.