Dark Mode ile En İyi 7 Android Başlatıcı

Herhangi bir uygulamanın çok istenen özelliklerinden biri de karanlık moddur. Bu modu kullanmaktan hoşlananlar mümkün olan her yerde onu tercih ediyor ve bazıları onsuz yaşayamıyor. Tıpkı bir bağımlı gibi, sürekli sormaya devam ediyorlar ve hatta uygulama başlatıcılarında bile istiyorlar.

Ancak nadiren herhangi bir yerel başlatıcı karanlık modu destekler. Bu, fırlatıcıların karanlık moddan yararlanma hakkı olmadığı anlamına mı geliyor? Hayır. Android'in gücü sayesinde, herhangi bir şeyi özelleştirebilirsiniz; bu, hisse senedi başlatıcınızı çentiklendirebileceğiniz ve karanlık modu destekleyen üçüncü taraf bir fırlatıcı ile değiştirebileceğiniz anlamına gelir.

Peki karanlık mod için hangi başlatıcıyı indirmelisiniz? Endişelenme. Sizin için rampaları iyileştirme kirli işini yaptık. İşte Android'de karanlık mod sunan en iyi 7 fırlatıcı.

Note: None of the apps mentioned below apply dark mode on individual apps or system settings.

1. Nova Launcher

Popüler Nova Launcher nasıl karanlık moddan yoksun olabilir? Nova Launcher’ın mağazadaki diğer şaşırtıcı özellikleri arasında karanlık mod da var. Başlatıcıda gece modu ayarını etkinleştirmeniz gerekir. Arama çubuğuna, uygulama çekmecesine, çekmece simgelerine ve klasörlere göre koyu temayı ayrı ayrı etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilirsiniz.

Gece modunu tercihinize göre de zamanlayabilirsiniz. Karanlık temayı kapatmak için, tek tek öğeler için açma / kapama düğmesini kapatın veya gece modunu devre dışı bırakın.

Nova Launcher ayrıca bildirim çubuğu için koyu simgeler de sunar. Bu ayar Nova Launcher Settings> Look & feel> Dark icons altında mevcuttur.

Başlatıcı, özelleştirme için bilinmesine rağmen, ücretsiz sürümde okunmamış simgeler, jestler ve gizli uygulamalar gibi bazı önemli özellikleri kaçırıyor. Neyse ki, gece modu Nova Launcher'ın asal çeşidi ile sınırlı değildir.

Boyut: 6MB

Nova Launcher'ı indirin

2. Eylem Başlatıcı

Ücretsiz varyantta karanlık bir tema sunan bir başka başlatıcı, Eylem Başlatıcısıdır. Tema, uygulama çekmecesi, arama çubuğu, hızlı kenar vb. Gibi başlatıcının tüm özelliklerine uygulanır. Şaşırtıcı bir şekilde, başlatıcı ayarları için geçerli değildir.

Nova'ya benzer şekilde, Eylem Başlatıcı ayrıca karanlık modu özelleştirmenizi sağlar. Ancak, özelleştirmeler yalnızca başlatıcının artı sürümüyle sınırlıdır. Parlak tarafta, sunulan özelleştirmelerin sayısı Nova tarafından sağlananlardan çok daha fazla.

Ayrıca, Eylem Başlatıcı, Duvar Kağıdı modu olarak bilinen temalarla ilgili başka bir güçlü özelliğe sahiptir. Etkinleştirildiğinde, tema rengi duvar kağıdına göre değişir.

Boyut : 12MB

Aksiyon Başlatıcıyı İndir

Also on Guiding Tech
​Microsoft Launcher vs Action Launcher: Which Should You Use?

Read More

3. Microsoft Başlatıcı

Microsoft Launcher, açık ve şeffaf temalara ek olarak karanlık bir mod sunar. Koyu ton başlatıcı ayarlarına, kendi widget'larına, aramasına ve beslemesine uygulanır. Ne yazık ki, uygulama çekmecesine ve klasörlerine uygulanmaz.

Karanlık temayı en iyi şekilde kullanmak için siyah veya karanlık bir duvar kağıdını ayarlayın. Klasör arka planı bu şekilde karanlık görünür.

Karanlık modu etkinleştirmek için, başlatıcı Ayarlar> Kişiselleştirme> Tema'ya gidin. Burada vurgu rengini de özelleştirebilirsiniz. Kapatmak için temayı açık veya şeffaf olarak değiştirin.

Nova Launcher'ın aksine, Microsoft Launcher'da premium bir değişken yoktur. Bu nedenle özelleştirilebilir yuva, kişiselleştirilmiş besleme, Cortana ile entegrasyon ve web sayfalarını Windows 10 PC'nizde paylaşmanın kolay bir yolu gibi tüm harika özellikler ücretsiz olarak kullanılabilir.

Boyut: 24MB

Microsoft Launcher'ı indirin

4. POCO Başlatıcı

Xiaomi'nin evinden POCO Launcher, rampa ailesine yeni bir ektir. Nova gibi üçüncü şahıs rampaları ile karşılaştırıldığında, çok fazla kişiselleştirme sunmuyor. Ancak, hisse senedi rampalarından da karanlık bir mod sağladığı ölçüde üstündür.

Çok heyecanlanmadan önce, kötü haberi vereyim. Karanlık mod, yalnızca uygulama çekmecesiyle sınırlı olduğu için birçok şeye yayılmıyor.

Diğer heyecan verici özellikler arasında düzen özelleştirmesi, renge göre gruplandırma simgeleri, bildirim rozeti ve simgeleri gizleme yeteneği sayılabilir. Bütün bunlar ücretsizdir.

Boyut: 13MB

POCO Launcher'ı indirin

5. Çim Launcher

Lawnchair Launcher, steroidlerdeki Pixel Launcher. Tüm Pixel Launcher özelliklerini diğer ekstra özelleştirmelerle (ücretsiz) birleştiriyor, biri koyu renk tema.

Etkinleştirildiğinde, tema başlatıcı ayarlarına, arama çubuğuna, klasörlere, uygulama çekmecesine ve uygulama kısayollarına uygulanır. İsterseniz temayı uygulamak istediğiniz öğeleri seçebilirsiniz. Başlatıcı ayrıca vurgu rengini duvar kağıdından ayıklamak için bir seçenek sunar.

Boyut: 3MB

Çim Launcher İndir

Also on Guiding Tech

.camp-list-189073{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/206937/microsoft-launcher-settings-fi_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1540398580’);background-size:cover;background-position:center center}

#Android Launcher

Click here to see our Android Launcher articles page

6. Armut Başlatıcı

Uygulamanın garip bir adı olsa da, hiç de garip değil, aslında bazı etkileyici özelliklerle dolu. Jestlerden rozetlere ve düzen kişiselleştirmeye, Armut Başlatıcı da karanlık moda ev sahipliği yapıyor. Tema, bunlardan biri için onu devre dışı bırakma özelliğine sahip olan uygulama çekmecesine, dok ve klasörlere uygulanır.

Boyut : 3MB

Armut Başlatıcısı İndir

7. Rootless Launcher

Rootless Launcher ayrıca açık, koyu, şeffaf ve otomatik gibi temalarla yüklü bir Pixel Launcher çeşididir. Başlatıcı herhangi bir ekstra özellik sunmuyor.

Sadece uygulama çekmecesinde karanlık mod uğruna küçük bir başlatıcıya ihtiyacınız varsa Rootless Launcher iyi bir seçimdir. Ancak, uygulama çekmecesindeki karanlık mod saf karanlık mod değildir.

Boyut: 1MB

Rootless Launcher'ı İndirin

Luck, Android 9.0 pasta kullanıcıları

En uzun süre, Android'de karanlık modu etkinleştirmenin yerel bir yolu yoktu. Ancak Google nihayet karanlık temayı etkinleştirdiğinde Android 9.0 Pie ile işler değişti.

Telefonunuz Android 9.0 Pie kullanıyorsa, herhangi bir başlatıcı olmadan koyu bir tema uygulayabilirsiniz.

Dahili karanlık modunu etkinleştirmek için, telefonunuzdaki Ayarlar'ı açın ve Ekran'a gidin. Cihaz temasına dokunun ve Koyu'yu seçin. En iyi sonuçlar için, telefonunuzun stok başlatıcısıyla kullanın.

Also on Guiding Tech
Top 6 Android Launchers Without Ads

Read More

Gelecek Karanlık

Karanlık modu sevenler kullanıcılar herkesi harekete geçirdi. Xiaomi gelecekteki güncellemeler için karanlık bir mod tanıtmak için çalışıyor. Haberlerde, yaklaşmakta olan Android 10'un da sistem genelinde bir karanlık modu sunacağı açık.

Yerel bir karanlık modu sunan YouTube ve Mesajlar gibi Google uygulamaları ve karanlık bir modda çalışan Chrome bile, yakında her şey karanlık olacak gibi görünüyor.

Karanlık mod hakkındaki düşüncelerin neler? Sevdin mi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Sıradaki: Bildirim noktalarının hayranı değil misin? Bunun yerine bildirim sayısı rozetleri sunan bu rampaları kontrol edin.