Denemeniz Gereken En İyi MIUI İkinci Uzay Alternatifleri

Xiaomi’nin İkinci Boşluğu muhtemelen MIUI’nin en iyi özelliğidir. Telefonunuzda, uygulamaları ve hatta sistem ayarları ile sıfırdan yeni bir profil oluşturabileceğiniz yepyeni bir alan yaratır. Bu çok fazla pratiklik sunuyor ancak sadece Xiaomi telefonlarda mevcut. Peki ya diğerleri? Bu yüzden bugün MIUI Second Space alternatiflerini tartışacağız.

Miui Second Space Alternatives

Bazı OEM’lerin özel çözümlerini sağlayan birkaç uygulaması vardır. MIUI üzerinde çalışmayan akıllı telefonlarda bu özelliği elde etmenin tüm olası yollarına bir göz atalım.

1. Konuk Kullanıcı

Misafir Modu, tüm stok Android sürümleriyle birlikte gelen yerleşik bir özelliktir. Windows Konuk Modunun çalışma biçimine çok benzeyen yeni bir kullanıcı profili oluşturmanıza olanak tanır. Telefonunuzu başka birisine paylaşırken veya başkalarına verirken kullanışlıdır.

Miui Second Space Alternatives 12

Misafir Modunu kullanan kişi, fotoğraflarınıza, videolarınıza, uygulamalarınıza veya ana profilinizle depolanan ve ilişkilendirilen diğer ayrıntılara erişemez. MIUI’de Second Space’in nasıl çalıştığına benzer şekilde çalışır. Aynı şey, farklı isim. Samsung gibi bazı OEM’ler Konuk Modunda bazı değişiklikler yapar, ancak çoğunlukla reklamı yapıldığı gibi çalışırlar.

Burada dikkat edilmesi gereken şey, İkinci Uzay ile sadece bir başka alan yaratabileceğinizdir. Misafir Modu, birden fazla kullanıcı hesabı oluşturmanıza olanak tanır; bu, evde iki çocuğunuz varsa daha da yararlıdır.

2. Kireç Kasası

Başka bir yol da Calc Vault gibi bir uygulama kullanmaktır. Önde bir hesap makinesi ve işleyen bir hesap makinesi gibi görünüyor. Ancak, belirli bir sayı dizisini girdiğinizde gizli bir alanın kilidini açar.

Miui Second Space Alternatives 1Miui Second Space Alternatives 2

Hassas fotoğraflarınızı, videolarınızı ve diğer dosyalarınızı buraya kaydedebilirsiniz ve hiç kimse bilmeyecektir. Uygulamayı açsalar bile, görecekleri tek şey bir hesap makinesidir. Kullansınlar. Ayrıca kullanabileceğiniz bir tarayıcı var. Ayrıca burada kullanıcı geçmişini silme konusunda endişelenmenize gerek yok. Bu tarayıcı aracılığıyla indirilen dosyalar doğrudan uygulamanın içine kaydedilir.

Çoğu OEM bugünlerde uygulama kilidi özelliği sunarken, Calc Vault da bir tane sunuyor. Android’in eski bir sürümünü sallıyorsanız kullanışlıdır.

Miui Second Space Alternatives 3Miui Second Space Alternatives 4

İşleri daha da ilginç hale getirmek için, sahte verilerle sahte bir kasa da oluşturabilirsiniz. Senin kadar asosyal olan ve birini gördüklerinde sahte bir uygulama bilen arkadaşlarını şakalamak için kullanışlıdır. Sonuçta, rehberlerimizi okuyan tek kişi sen değilsin. Neredeyse unuttum, önce kilidini açmadan kaldıramazsınız. Burada keşfedilecek oldukça fazla özellik var.

3. Paralel Boşluk

Second Space, yalnızca dosyalarınızı ve verilerinizi korumanıza izin vermez, aynı zamanda farklı bir kullanıcı adı kullanarak aynı uygulamalarda oturum açmanıza da olanak tanır. Bu, aynı anda iki WhatsApp numarası kullandığınız anlamına gelir. MIUI’ye özgü başka bir özellik olan Dual Apps’e oldukça benzer.

Miui Second Space Alternatives 6Miui Second Space Alternatives 5

Üzülmeyin, çünkü Paralel Uzay uygulamasını indirip yükleyerek bu özelliği de alabilirsiniz. Herhangi bir uygulamayı klonlamanıza ve başka bir hesapta oturum açmak için kullanmanıza izin verir.

Eğlenceli Gerçek: The name ‘Xiaomi’ means millet and rice in English, which points towards a Buddhist concept. It talks about humble beginnings and then moving towards the top of the letter.

4. Çok Paralel

Çoklu Paralel işleri bir sonraki seviyeye taşır. Tüm Xiaomi akıllı telefonlara önceden yüklenmiş olarak gelen Çift Uygulamalar gibi, Multi Parallel bir uygulamayı klonlamanızı sağlar. Ama Paralel Uzay da bunu yapabilir. Doğru, ancak bu uygulama aynı zamanda bu klonlanmış uygulamayı kilitlemenize izin verir. O nasıl?

Çifte hayat sürüyor musun? Gerçek hayattaki bir casus musunuz? Belki sadece iki hesaba ihtiyaç duyacak ve birini gizlemek için yeterince yaramaz? En sevdiğiniz sosyal medyayı veya hatta oyun uygulamasını klonlayın ve diğerini meraklı gözlerden koruyun.

Herhangi bir uygulama eklemek veya klonlamak için ‘+’ simgesine dokunun. Burada bazı kullanışlı kısayollar var. Şimdi Klonla’ya dokunun.

Miui Second Space Alternatives 7Miui Second Space Alternatives 8

Bir desen veya parmak izi olabilecek bir kilit ayarlamak için Ayarlar simgesine dokunun ve Kilit Ayarları’nı seçin.

Miui Second Space Alternatives 9Miui Second Space Alternatives 10

Hızlı Geçiş seçeneğini etkinleştirdiğinizde, bildirim alanında en son kullandığınız klonlanmış uygulama kısayollarınızı içeren bir çubuk göreceksiniz – hızlı bir şekilde geçiş yapmanın kolay yolu.

Miui Second Space Alternatives 11

İki Şirket

Second Space ve hatta Dual Apps, Xiaomi’nin sunduğu harika bir özelliktir, ancak aynı özellikleri hemen hemen tüm Android telefonlarda çoğaltmanın yolları vardır. Vivo gibi bazı üreticiler de uygulamaları kendileri klonlama yeteneği sağlar. Çoğu üretici şimdi Stok Android’e daha yakın OEM’lere sahip telefonlar gönderiyor. Bu Konuk Kullanıcı Modu anlamına gelir.

Sıradaki: Stock Android ve MIUI arasındaki temel farklar hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın.