Depolama Alanından Tasarruf İçin En İyi Lite Android Uygulamaları

div.topad{text-align:center} Tweet

En sevdiğiniz uygulama verilerinizi mi yiyor, telefonunuzun hafızasını boşaltıyor ve akıllı telefonunuzu yavaşlatıyor mu? O zaman telefonunuzun pil ömrünün yanı sıra depolama alanı kazanmak için en iyi Lite Android uygulamalarından bazılarını denemelisiniz. Facebook, Google Chrome, Gmail, Messenger ve benzeri popüler Android uygulamalarının çoğu, sorununuzu çözebilecek Lite sürümlerinde gelir.

Birkaç geliştirici, Android uygulamalarını yalnızca yüksek performans ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi amacı ile tasarlar. Bunu akılda tutarak, uygulamalarının yüksek özellikler sunan akıllı telefonlara yüklenmesini sağlamak için gereksiz grafikler ve işlevler eklemeye çalışırlar. Ancak, bu özellikler yalnızca akıllı telefonların depolanmasına ve batarya sıkışmalarına katkıda bulunur. Aynı şeyi baltalamak için şimdi birkaç sürüm Lite sürümlerinde geliyor. Bu Android telefonlar için iyi çalışıyor son trend. Kullanıcılar artık depolama alanından tasarruf etmek için bir avuç Lite Android uygulamasını indirebilirler. Bu tür uygulamalar oldukça hafif, bazen 1 MB'den bile az ve ayrıca düşük bant genişliklerinde de iyi çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Depolama alanından tasarruf etmek için en iyi Lite Android uygulamalarından bazılarını arıyorsanız, o zaman burada bir listesi.

Ayrıca Bakınız: Windows PC'de Android bildirimi nasıl alınır

Depolama Alanından Tasarruf için 8 En İyi Lite Android Uygulaması

Facebook Lite

Tüm Facebook bağımlıları için bir rahatlama! Artık, Android akıllı telefonunuzdaki Facebook uygulamasını tarama veya indirme konusunda endişelenmenize gerek yok, çünkü Facebook Lite sürümü her şeyi halleder.

Facebook Lite tüm senaryoyu değiştirdi. Uygulamanın bu daha hafif sürümü, özellikle düşük kaliteli Android akıllı telefonlar için tasarlanmıştır. Ayrıca, düşük ağ kapsama alanlarında çok kolay bir şekilde Facebook içeriğinize göz atmanızı sağlar. Temel özellikler söz konusu olduğunda, Android akıllı telefonlar için Facebook Lite uygulaması ana sürüme çok benzer. Ayrıca video oynatma, bildirim desteği, mesajlaşma ve reaksiyon desteği gibi bazı benzersiz özelliklerle birlikte gelir. Bu nedenle, Facebook Lite akıllı telefonunuzdaki depolama alanından tasarruf etmek için Android uygulamaları listesine girer.

Android için Facebook Lite'yi indirin

 

Messenger Lite

Bu, Android akıllı telefonunuzdaki depolama alanından tasarruf etmek için uygulamalar listesindeki bir başka etkili addır. Messenger Lite uygulamasını kullanmanın temel nedenlerinden biri, herhangi bir Messenger Day özelliğinin ya da bu uygulamanın yeni dinamik düzeninin olmamasıdır. Sonuç olarak, Android akıllı telefonlar için Messenger uygulamasının Lite sürümünde işler oldukça basittir. Bazı temel mesajlaşma özelliklerinin yanı sıra sohbetlerin kronolojik listesinin sadece tersine çevrilmiş hali var.

Yeni Messenger Lite uygulaması da kullanımı oldukça hızlı. Kullanıcılar hala sohbetlerinde görüntü gönderebilirler. Ancak, animasyon gönderme, GIF'ler, çıkartmalar ve benzeri diğer bazı gelişmiş özellikler kullanılamaz. Ayrıca, sohbet kafaları için de destek yok. Ancak, bu özel özelliklere ihtiyaç duymuyorsanız ve basit bir sohbete ihtiyacınız varsa, Messenger Lite uygulaması tam size göre.

Android için Messenger Lite'ı İndirin

 

Skype Lite

Android akıllı telefonunuzdaki Skype uygulaması oldukça güvenilmez olabilir. Değişen veri kullanımında, telefonunuzun verilerinin yanı sıra çok fazla depolama alanı tüketmesine neden olabilir. Ancak, bu uygulamanın Skype Lite sürümü, 2G şebekelerininki gibi düşük bant genişlikleri ile iyi çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Skype Lite, hem video hem de sesli aramalar için destek sağlar ve yalnızca 13 MB depolama gereksinimi ile birlikte gelir. Şu anda, Skype Lite, yüksek talep ve düşük veri kullanılabilirliği nedeniyle yalnızca Hindistan'da resmi olarak kullanıma açılmıştır.

Android için Skype Lite'ı İndirin

 

Twitter Lite

Dünyada gerçekleşen tüm olaylardan haberdar olmak ister misiniz? Twitter Lite, Android akıllı telefonunuzdaki depolama alanından tasarruf etmek için uygulamalar listesinde bir başkadır. Twitter Lite, insanların dünyanın güncel olaylarını çok kolay bir şekilde görmelerini sağlayan daha hızlı ve veri dostu bir uygulamadır. Twitter Lite, geleneksel bir uygulama veya mobil site ile karıştırılmamalıdır.

Progressive Web Apps (PWA) olarak adlandırılan yeni bir teknolojidir. Mobile.twitter.com adresine gidebilir ve ilerici Twitter Lite uygulamasını kullanmaya hazırsınız. Bu Lite sürümünün çoğu geleneksel uygulama gibi çalışır. Bildirimleri alırsınız ve ardından aynı şeyi ana ekranınıza ekleyebilirsiniz. Ayrıca, bu sürüm tarafından sunulan bir çevrimdışı mod da var. Hepsi hala tarayıcının içinde çalışıyor.

Twitter Lite uygulamasının ilerici bölgesi bazı akıllı işlevleri yerine getirir. Bu, kullanıcının sayfayı her yenilemesinde veya açmasında yeniden indirilmesine gerek kalmayacak şekilde, varlıklarla birlikte kullanıcı arayüzünün tasarrufunda yardımcı olur. Ayrıca, profil sekmenizi tıklıyorsanız ve ardından Veri Tasarrufu modunu açıyorsanız, görüntülerin varsayılan olarak yüklenmediğini göreceksiniz. Resmin boyutuna ek olarak resimlerin bulanık bir versiyonunu göreceksiniz. Onları yüklemek için önizlemeye dokunabilirsiniz.

Twitter'ın tweets, bahsedenler, zaman çizelgesi, DM'ler gibi temel özellikleri hala Lite versiyonunda mevcut. Ancak, otomatik oynatılan videolar ve Anlar gibi özel özellikleri bulamayabilirsiniz. Bu yerden tasarruf ve veri kullanımı içindir.

Android için Twitter Lite'ı indirin

 

Opera Mini

Opera Mini, Opera tarayıcısının en hafif sürümüdür. Bu sürüm, kullanıcıların daha az depolama alanı ve daha dar bant genişliği gereksinimleriyle Internet'te gezinmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Opera Mini'de, özellikle veri krizi, çevrimdışı ödeme için video indirme ve benzeri konularla başa çıkmanıza yardımcı olacak çok sayıda özellik bulabilirsiniz. Bir de tüm web sayfalarını çevrimdışı mod olarak kullanmak için kaydedebilir.

Dahili veri koruyucu bölümüne gidebilir ve daha sonra, videoları optimize etme, yüksek kaliteli görüntüleri devre dışı bırakma vb. Gibi kısıtlamalarla birlikte veri kaydetme özelliklerini de ayarlayabilirsiniz. Birisi de akıllı indirme yöneticisini Opera Mini uygulamasında bulabilir. Bu özellik, kullanıcıların bir Wi-Fi ağı olmadıkça daha büyük dosyaları indirmelerini engellemelerine izin verir.

Android için Opera Mini'yi İndirin

 

Satır Lite

Messenger Lite'a benzer şekilde, bu, depolama alanından tasarruf etmek için Android uygulamaları listesinde bir başkadır. Bu oldukça hafiftir ve Line Messenger uygulamasının aerodinamik bir versiyonu olarak gelir. Aileniz ve arkadaşlarınızla bağlantıda kalmak için Line Messenger hizmetini kullanıyorsanız, bu uygulamanın ana uygulamasının tüm temel işlevlerini bu Lite sürümünde yine de yapabileceğinizi bilmek memnuniyet duyabilir.

Grup sohbetleri, kişisel sohbetler, medya dosyaları için daha zengin önizlemeler ve ayrıca bunlara ilişkin etiketler Android akıllı telefonlar için Line Lite uygulaması tarafından sunulmaktadır. Kullanıcı arayüzü bile oldukça basittir ve gezinmesi kolaydır.

Android için Line Lite'ı İndirin

 

Shazam Lite

Uygulamanın bu Lite sürümü 1 MB'tan daha az. Uygulamanın sizin için yapmasını istediğiniz şeyleri de gerçekleştirebilir. Aşırı öneri, entegrasyon ve açılır pencereleri ortadan kaldırır. Uygulamayı açmanız ve ardından Shazam'a dokunmanız yeterlidir. Ardından, belirli bir şarkıyı tanımlamanız gerekir.

Bu özelliklere ek olarak, Shazam Lite sürümü de yararlı çevrimdışı mod ile birlikte geliyor. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar İnternet bağlantısı olmadığında bile belirli bir şarkıyı arayabilirler. Daha sonra akıllı telefonları uygun bir İnternet bağlantısına bağlandığında şarkıyı daha sonra tanımlayabilirler.

Android için indirin Shazam Lite

 

Kamera 360 Lite

Android akıllı telefonun dahili kamera uygulamasından memnun değil misiniz? Çoğumuz, gelişmiş performans ve kamera deneyimi elde etmek için üçüncü taraf kamera uygulamalarını indiriyoruz. Bu tür uygulamalar genellikle heyecan verici görüntü düzenleme seçenekleriyle gelir. Ancak, bunların çoğu Android akıllı telefonların daha büyük depolama alanını tüketme eğilimindedir.

Camera 360 Lite uygulamasıyla bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Android akıllı telefonlar için tamamen ücretsiz bir tam özellikli güzellik kamera uygulaması olarak geliyor. Bu uygulamanın Lite sürümü 4 MB'den daha az depolama alanı gereksinimi ile kullanılabilir. Bu uygulama aynı zamanda kullanımda çok hızlı. Ayrıca, uygulamanın HD kamerasıyla daha iyi görüntüler ve düzenleme yetenekleri için daha hızlı kamera 360 işlevlerini deneyimleyebilirsiniz.

Android için Kamera 360 Lite'ı İndirin

 

Telefonunuzda düşük depolama alanı var mı bıktınız? Bu, Android akıllı telefon kullanıcılarının çoğunluğunun karşılaştığı en yaygın sorunlardan biridir. Ancak, birkaç genel uygulamanın Lite sürümleri bu sorunu çözmüştür. Bu Lite uygulamaları daha az depolama ve veri gereksinimi ile birlikte gelir. Böylece, depolama alanından ve akıllı telefonunuzun veri kullanımından tasarruf etmek için bunları indirebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Android duvar kağıdınızı otomatik olarak nasıl değiştirirsiniz