Deseni unuttuğunuzda akıllı telefonunuzun kilidini açma

Desen kilidinizi unuttuğunuzda Android akıllı telefonunuza geri dönmenin birkaç yöntemi vardır, ancak bazıları yalnızca Android’in yeni veya eski sürümlerinde çalışır. Onları aşağıda kontrol edin!

Bölüme atla:

    Cihazımı Bul (Android 2.3 ve üzeri için) Akıllı kilit (Android 5.0 ve üzeri) Üçüncü taraf güvenlik seçenekleri Google hesabınızı kullanın (Android 4.4 ve daha düşük) Son çare: fabrika ayarlarına sıfırlama

En iyi önerimiz: Cihazımı Bul (Android 2.3 ve üstü için)

PIN kodunuzu unuttuktan sonra bu, cihazınıza tekrar erişmenin en basit ve en iyi yoludur. Telefonunuzdaki Google Hesabınıza giriş yaptığınız sürece, bu sizin için çalışacaktır.

find my device web

Bilgisayarınıza girin, daha önce Android Cihaz Yöneticisi olarak bilinen Google’ın Cihazımı Bul hizmetine giriş yapın ve söz konusu cihazı hesabınızla ilişkili cihazlar listesinden seçin. Karşı sezgisel görünse de, “Kilitle” ye dokunun. Telefonunuzu yeni bir kodla kilitlediğinizde, unuttuğunuz orijinal kodu geçersiz kılar. Sonra, önceden telefonuna tekrar erişebilirsin!

Akıllı kilit (Android 5.0 ve üzeri)

Android’in daha yeni sürümleri, bir Google hesabı giriş bilgileriyle açılabilen eskilerine göre daha sıkı bir güvenceye sahiptir. Ancak, örneğin evdeki Wi-Fi şebekenize bağlandığında olduğu gibi, belirli koşullar altında telefonun otomatik olarak kilidini açmanıza olanak sağlayan Akıllı Kilit özelliğine sahiptir. Bu durumda, düzeninizi veya PIN’inizi unuttuğunuzda, telefonunuz olmadan kilidini açmak için sadece eve dönün.

Bu, çeşitli koşullar için ayarlanabilir. Akıllı bir kilidin nasıl kurulacağı hakkında daha fazla bilgi edinin.

smart lock show password

Üçüncü taraf güvenlik seçenekleri

Bazı akıllı telefon üreticileri genellikle kendi güvenlik yazılımlarını Samsung tarafından My Mobile’i Bul gibi bir cihaza paketler. Bu özellikler kilit ekranını geçmek için özellikle yararlı olabilir, ancak bunu önceden ayarlamış olmanız gerekir.

samsung find my mobile mar 2019

Öyleyse, ilgili web sitesini başka bir cihazdan veya PC’den ziyaret edin ve telefonunuzu oradan açın.

    En iyi Android kilit ekranı uygulamaları

Google hesabınızı kullanın (Android 4.4 ve daha düşük)

Böylece, cihazınız kilitlendi ve düzeninizin kilidini açıklayamıyorsunuz. Ne yaparsın? Neyse ki, panik yapmanıza gerek yok, çünkü cihazınıza girmenin oldukça basit bir yolu var.

androidpit samsung galaxy s5 05

    Deseni beş kez açmaya çalışın (belki şanslısınız ve tahmin edersiniz / hatırlarsınız!). Beşinci denemeden sonra kilitleneceksiniz, ancak ekranın altında “Deseni Unuttum” yazan bir seçenek görünecek. Üstüne tıkla. Google Hesabınıza giriş yapın. Google Hesabınızla doğrulandığında, yeni bir PIN, kalıp, kilit vb. Seçebilir ve cihazınızın kilidini açabilirsiniz.

Son çare: fabrika ayarlarına sıfırlama

Son çare fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Ancak bu Android cihazınızdaki tüm verileri sileceğinden, bu nedenle yalnızca yukarıdaki seçeneklerin tümünü denediyseniz bunu yapın.

Telefonunuzu kilitli bir telefonla yapmanın en kolay yolu, Google’ın Cihazımı Bul’a çevrimiçi giriş yapmaktır. Buradan komple bir fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğine sahipsiniz.


Cihazımı Bul

Herhangi bir nedenle Android Aygıt Yöneticisi’ne erişemiyorsanız veya kilitli cihazda Google Hesabınıza giriş yapmamışsanız, donanım sıfırlama işlemi yapmanız gerekir; bu, cihazınızın kurtarma moduna manuel olarak girilmesi anlamına gelir.

Bir donanım fabrika ayarlarına sıfırlama yöntemi her cihaza göre farklılık gösterir, ancak genellikle cihazınız kapalıyken güç ve ses düğmelerini basılı tutmayı içerir. Deneyiminiz önceki bağlantımızdaki adımlardan farklı ise, bağlantıyı tıklayarak kendi cihazınız için fabrika sıfırlama kılavuzunu bulmak için web sitemizden arama yapabilirsiniz.

androidpit nexus 5 bootloader 1

Android’de kilit ekranını atlamak için başka ipucunuz var mı? PIN kodunuzu sıfırlama girişimleriniz başarılı oldu mu? Yorumlarda bize bildirin.