Diablo 3 Hata Kodu 1016 Issue Easy Fix Nasıl Onarılır

Diablo 3, PC için 2012’de ilk kez yayınlanan bir hack ve eğik çizgi zindan paletli oyunudur. Bu oyun, piyasaya sürülmesinin ilk 24 saatinde 3,5 milyondan fazla kopya satarak rekoru en hızlı satan PC oyunu olarak belirledi. Bu sağlam bir oyun olmasına rağmen, bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Diablo 3 hata kodu 1016 sorununu ele alacağız.

Bilgisayarınız veya Android cihazınızla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Diablo 3 Hata Kodu 1016 Sorunu Nasıl Düzeltilir

Bu sorun için önerilen sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeden önce bilgisayarınızı yeniden başlatmayı denemenizi öneririz. Bu, işletim sistemini yenileyecek ve bozuk geçici verileri kaldıracak ve yazılımla ilgili sorunların çoğunda oldukça etkilidir.

Hata kodu 1016, oyunun ağ ile bağlantısının kesildiği bağlantıyla ilgili bir sorundur. Sorunu çözmek için aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını deneyin.

IP adresini serbest bırakın ve yenileyin

Bu hata kodunun çıkmasının en yaygın nedenlerinden biri, bilgisayarın IP adresindeki bir sorundan kaynaklanmaktadır. Soruna neden olan şey buysa, aşağıdaki adımları uygulayın.

  Başlat menüsüne yazarak Diablo 3 “Komut İstemi” için arama yapın. Arama sonucu olarak açılacak ilk girişi sağ tıklayın ve “Yönetici olarak çalıştır” ı seçin. enter basınAçık Diablo 3

Diablo 3 hata kodu 1016 sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

IPV6’yı devre dışı bırak

IPV6, kullanımı avantajlı olmasına rağmen eski oyunlarla uyumlu olmayan yeni bir İnternet Protokolüdür. Soruna neden olan şey buysa, devre dışı bırakmayı denemelisiniz.

  Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Windows + R tuş bileşimini kullanın. Çubuğa “ncpa.cpl” yazın ve Denetim Masası’ndaki Internet Bağlantısı ayarları öğesini açmak için Tamam öğesine dokunun. Özellikler’i tıklatın ve listedeki Internet Protokolü Sürüm 6 girişini bulun. Bu girişin yanındaki onay kutusunu devre dışı bırakın ve Tamam’ı tıklayın. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Diablo 3 hata kodu 1016 sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Diablo 3’ü Uyumluluk Modunda çalıştırmayı deneyin

Oyunu Windows 10’da çalıştırıyorsanız, Windows 7 için uyumluluk modunda çalıştırmayı denemelisiniz. Bu oyun Windows 7 ortamı için piyasaya sürüldü ve bu modda çalıştırmak sorunu çözebilir.

  Masaüstünde oyunun kısayolunu sağ tıklayın ve menüden Özellikler’i seçin. Özellikler penceresindeki Uyumluluk sekmesine gidin ve “Bu programı uyumluluk modunda çalıştır” seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin. Menüden Windows 7’yi seçin. Aynı pencerede Ayarlar bölümünde, “Bu programı. Olarak çalıştır.” Değişiklikleri uygulayın ve oyunu yeniden başlatın.

Diablo 3 hata kodu 1016 sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Oyunu antivirüs istisna listesine ekle

Bilgisayarınıza yüklediğiniz virüsten koruma programının oyunu internetten engelleme olasılığı vardır. Soruna neden olan şey buysa, oyun yürütülebilir dosyasını istisna listesine eklemelisiniz.

Windows Defender

  Windows düğmesine tıklayın ve arama çubuğuna “Windows defender” yazın. “Windows Defender Güvenlik Merkezi” adlı uygulamayı açın. “Virüs ve tehdit koruması” seçeneğini seçin. Virüs ve Tehdit Koruması Ayarlarına gidin. Windows sizden bir yönetici erişiminin bu özelliği kullanmasına izin vermenizi isteyebilir. Varsa, Evet düğmesine basın. “Hariç tutulanları ekle veya kaldır” yazan pencerede arama yapın. Tıklayın ve hariç tutma ekleyebileceğiniz bir menüye yönlendirileceksiniz. İndirdiğiniz dizinde bulunan tüm Steam klasörünü hariç tutmanız gerekir. “Bir klasörü hariç tut” yazan seçeneğe tıklayın ve Diablo 3 dizininize gidin. Konuma ulaştıktan sonra klasörü seçin ve değişiklikleri kaydedin.

bitdefender

  Bitdefender’ı açın ve aşağıdaki resimde gösterilen kalkan simgesini tıklayarak Koruma Penceresine gidin. Modülleri Görüntüle yazan bağlantıya tıklayın. Antivirüsün sağ üst köşesinde görebileceğiniz Ayarlar simgesine tıklayın. “Tarama dışında bırakılan dosya ve klasörlerin listesi” ne tıklayın. EKLE düğmesine tıklayın. Diablo 3 dizininize gidin ve tarama işleminden hariç tutmak için klasörü seçin. Bir istisna eklemeden önce Her ikisi seçeneğini de seçmelisiniz Değişiklikleri ekle ve kaydet’e tıklayın. “Tarama dışında bırakılan işlemlerin listesi” ni tıklayarak istisna listesine Diablo 3 yürütülebilir dosyasını da ekleyebilirsiniz. Pencere açıldığında, ana Diablo 3 dizininizde bulunan Diablo3.exe dosyasına gidebilirsiniz. Her ikisini de seçin ve değişiklikleri kaydedin.

Avast Antivirüs

  Avast arayüzünü açın. Ekranın sol alt köşesinde bulunan Ayarlar’a tıklayın. Ayarlar’dan Genel’e gidin ve Hariç Tutulanlar’ı bulana kadar seçenekleri aşağı kaydırın. Bölümü genişletin ve genel istisnalar ekleyebileceğiniz bir diyalog göreceksiniz. Gözat seçeneğini kullanarak Diablo 3 dizininize gidin. Diablo 3 klasörünü seçtikten sonra, ekranın sol alt tarafında bulunan EKLE’yi tıklayın. Tamam’a basın ve artık Avast antivirüsün global istisnalarına eklendi.

McAfee Antivirus

  Windows’unuzun sağ alt tarafındaki araç çubuğunda bulunan simgesine tıklayarak McAfee Antivirus uygulamasını açın. Güvenliği Yönet’e tıklayın. Virüs ve Casus Yazılım Koruması kutusunda bulunan Taramaları zamanla ve çalıştır seçeneği belirleyin. aşağıdaki seçenekler listesinden tarar. Yeni bir pencere açılacak ve oradan Hariç Tutulan Dosyalar ve Klasörler sekmesinin altında Ekle düğmesini göreceksiniz. Dosya gezgini üzerinden Ekle’yi tıkladıktan sonra Diablo 3 dizinini seçin. Konuma ulaştıktan sonra klasörü seçin ve değişiklikleri kaydedin.

Kaspersky AV

  Kaspersky AV’yi ekranın sağ alt köşesindeki görev çubuğunuzda bulunan simgeden açın. Ayarlar menüsüne gidin. Ek sekmesini seçin ve verilen seçenekler listesinden Tehdit ve Hariç Tutma sekmesini seçin. Ekranın sağ alt köşesinde Add (Ekle) seçeneğini seçin. Şimdi Browse (Gözat) düğmesini kullanarak Diablo 3 dizinine gidin. Konuma ulaştıktan sonra klasörü seçin ve değişiklikleri kaydedin.

Diablo 3 hata kodu 1016 sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Diablo 3’ü kaldırıp yeniden yükleyin

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, oyunu kaldırıp yeniden yüklemeyi denemelisiniz. Oyunu kaldırmak için Blizzard Battle.net masaüstü uygulamasına gidin, kaldırmak istediğiniz oyunun simgesini seçin ve ardından Oyunu Kaldır’ı seçin. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Blizzard Battle.net masaüstü uygulamasının uygun oyun sekmesinden Yükle’yi seçerek oyunu tekrar yükleyin.

Diablo 3 hata kodu 1016 sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.