Dizüstü Bilgisayardan Android TV Kutusuna Videolar Nasıl Dökülür

Birkaç yıl önce, hiç kimse onların TV’sine uygulamalar indirebileceğini hayal edemezdi. Bugün Android TV ve TV Kutusu geleneksel alıcı kutusunun yerini aldı. Android TV Kutularının çoğu, yeni akış uygulamaları indirmenize izin veren Google Play Store ile birlikte gelir. Bu sayede, Wi-Fi kullanarak içeriği doğrudan TV’nize aktarabilirsiniz.

Cast Video From Laptop Fi

Peki ya dizüstü bilgisayarınızdan TV’nizde bir video izlemek istiyorsanız. O zaman ne yapacaksın? Bunun için yeni bir akış cihazı satın almak zorunda mısınız? Hayır! Videoları yayınlamak için mevcut Android TV Box’unuzu kullanabilirsiniz.

Kafan karışmasın. Bu yazıda dizüstü bilgisayarınızdan videolarınızı Mi Box gibi Android TV Box’lara nasıl aktaracağınızı ve yansıtacağımızı anlatacağız.

Başlayalım.

Videolar Oynatmak için Gereksinimler

İşte dizüstü bilgisayarınızdan kullanmanız gerekenler.

    Dizüstü bilgisayarınızı ve Chromecast destekli cihazınızı bağlamak için Chromecast yerleşik.LaptopStable Wi-Fi ağına sahip bir Google Chromecast veya TV / TV Kutusu. Google Chrome tarayıcısı

Cast Video From Laptop 56

Çevrimiçi Videolar Oynat

Bir videodan bir web sitesinden Android TV Box’ınıza video yayınlamanın iki yolu vardır.

1. Dahili Cast Seçeneğini Kullanma

Netflix, YouTube, Google Play Filmler ve daha pek çok popüler video akış sitesi Chromecast etkindir. Yani, bu tür sitelerde bir video oynattığınızda, Chrome’daki video oynatıcıda bir Oyuncular veya ‘Televizyonda Oynat’ düğmesini göreceksiniz. Tıklamak yakındaki Chromecast destekli cihazları gösterecektir. Üzerine yayın yapmak istediğiniz cihazı seçin, video oynatılmaya başlayacaktır. Artık videoyu dizüstü bilgisayarınızdan kontrol edebilirsiniz.

Not:Use the recent version of Google Chrome (version 72 or higher).

Aşağıdaki ekran görüntüsü, YouTube’da kullanılabilen yerel ‘TV’de Oynat’ düğmesini gösterir.

Cast Videos From Laptop Pc To Android Tv Box 1Not: If the cast button isn’t available, make sure your TV is on. Then wait for a few seconds to see the cast button on the video.

2. Sekme Gönder

Ne yazık ki, tüm web siteleri Chromecast’in etkin değil. Bu, videolarını televizyonda izleyemeyeceğin anlamına mı geliyor? Yok hayır.

Bu tür web siteleri için, tüm sekmeyi yayınladığınız Google Chrome’un yayın özelliğini kullanabilirsiniz. Teknik olarak, bu sekmeyi yansıtıyor olacaksınız. Yani videodan başka şeyler de televizyonda görünecek.

İlginç bir şekilde, bir web sitesi Chromecast’iniz etkinse ve sekme aracılığıyla yayınlarsanız, web sitesi otomatik olarak Chromecast’in etkin olduğu bir site gibi davranır ve yalnızca videonuzu TV’ye aktarır.

Bir sekme oluşturmak için dizüstü bilgisayarınızda Google Chrome’u açın ve sağ üst köşedeki üç nokta simgesine basın. Menüden Cast’ı seçin. Chromecast özellikli TV’niz burada görünecek. Yansıtmak için seçin.

Cast Videos From Laptop Pc To Android Tv Box 2Cast Videos From Laptop Pc To Android Tv Box 3Bahşiş: Use the ALT + F shortcut then type C to open the Cast window.

Döküm Durdur

Bir videoyu yayınlarken, Chrome araç çubuğunda bir yayın simgesi göreceksiniz. Üzerine tıklayın ve döküm işlemini durdurmak için açılır penceredeki durdur simgesine tıklayın. Alternatif olarak, döküm işlemini durdurmak için sekmeyi kapatın.

Cast Videos From Laptop Pc To Android Tv Box 4

Araç Çubuğuna Oyuncular Düğmesi Ekle

Genellikle, Chrome’dan bir video yayınlama işlemi üç tıklama içerir. Araç çubuğuna cast kısayol simgesi ekleyerek işlemi basitleştirebilirsiniz. Bunun için, bir şey seçerken araç çubuğundaki mavi renklendirme simgesini tıklayın ve ‘Her zaman simge göster’i seçin. Oyuncular simgesi her zaman o zaman görünür olacak.

Cast Videos From Laptop Pc To Android Tv Box 5

Yerel Videolar Yayınla

Yukarıdaki yöntem çevrimiçi videolar yayınlamanıza izin verir. Sabit sürücünüzde depolanan filmleri TV’nizde oynatmak isterseniz? Bunun için aşağıdaki yöntemleri kullanın:

1. Chrome’un Dosya Seçimini Kullanma

Chrome’daki yayın özelliği, dizüstü bilgisayarınızdan çevrimdışı veya yerel dosyaları oynatmanıza da izin verir. Ancak, MP4, M4V, OGV ve daha fazlası gibi sınırlı dosya türlerini destekler. MKV videoları için destek yok.

Yerel dosyaları yayınlamak için şu adımları izleyin:

Adım 1: Chrome’u açın ve sağ üst köşedeki üç nokta simgesine tıklayın. Menüden Cast’ı seçin.

Cast Videos From Laptop Pc To Android Tv Box 6

Adım 2: Kaynaklar’a tıklayın ve Dosya at’ı seçin.

Cast Videos From Laptop Pc To Android Tv Box 7

Adım 3: Bir açılır pencere açılacaktır. TV’ye yayınlamak istediğiniz dosyaya gidin. Aç onu.

Not:Unsupported file formats will not show up when looking for files.

Adım 4: Üzerine yayın yapmak istediğiniz cihazı seçin. Video, TV’nizde oynatılmaya başlayacaktır.

2. Chrome’da Sürükle ve Bırak

Yukarıdaki yöntem sıkıcı görünüyorsa, desteklenen video dosyasını sürükleyip Chrome sekmesine bırakmanız yeterlidir. Video Chrome içinde oynatılmaya başlayacaktır. Şimdi, videoyu yukarıda yaptığınız gibi yayınlayın.

3. Üçüncü Taraf Video Oynatıcıları Kullanın

Daha önce de belirtildiği gibi Chrome, tüm video biçimlerinin yayınlanmasını desteklememektedir. Bu tür dosyaları yayınlamak için, yayınlamayı destekleyen bir video oynatıcı indirmeniz gerekir. Herhangi bir dosyayı TV’ye göndermenize izin veren iki ücretsiz oyuncu Soda Oynatıcı ve Video Akışıdır.

Yüklendikten sonra, videoyu yukarıdaki uygulamalarda oynatın. Ardından, döküm düğmesine tıklayın ve yayınlamak istediğiniz cihazı seçin.

Cast Videos From Laptop Pc To Android Tv Box 9

VLC oynatıcısı oyuncu seçimi yapmasına rağmen benim için işe yaramadı. Denemek isterseniz, Playback> Renderer’a gidin ve TV’yi seçin.

Cast Videos From Laptop Pc To Android Tv Box 8

4. Ayna Dizüstü

Video dosyalarını televizyonda yayınlamanın bir başka yolu da dizüstü bilgisayarınızı yansıtmaktır. Bunu yaptığınızda, dizüstü bilgisayarınızda bulunan görev çubuğu ve diğer kullanılabilir pencereler dahil olmak üzere TV’nizdeki her şey gösterilir.

Masaüstünü yansıtmak için tekrar Google Chrome’a ihtiyacınız var. İşte adımlar:

Adım 1: Chrome’u açın ve üç noktalı simgeden Cast’ı seçin.

Cast Videos From Laptop Pc To Android Tv Box 10

Adım 2: Kaynaklar’a tıklayın ve Masaüstünü yayınla’yı seçin.

Cast Videos From Laptop Pc To Android Tv Box 11

Adım 3: Yayın yapmak istediğiniz TV’yi seçin.

Cast Videos From Laptop Pc To Android Tv Box 12

Adım 4: Bir açılır pencere görünecektir. Genellikle, ses TV’nizde de oynatılır. Ancak bunu istemiyorsanız, Sesi paylaş seçeneğinin işaretini kaldırın. Sonunda, Paylaş’a basın. Masaüstünüz televizyonda görünecek.

Cast Videos From Laptop Pc To Android Tv Box 13

Yansıtmayı durdurmak için Chrome’u açın ve Cast simgesine basın. Sonra Durdur düğmesine tıklayın.

Cast Videos From Laptop Pc To Android Tv Box 14

Ayna ayna söyle bana…

Demek dizüstü bilgisayarınızı Android TV Box’a aktarıp aynalayabilirsiniz. Teknolojinin artık içeriği doğrudan TV’de izlemek için tek bir cihaz kullanmamıza ve aynı zamanda onu dizüstü bilgisayara bağlamak için kullanmamıza izin vermesi oldukça harika.

Android TV Kutuları hakkında başka neler hoşuna gider? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Sıradaki: Android TV’nizde ekran görüntüsü almayı mı merak ediyorsunuz? Ekranı yakalamanın 5 farklı yolu.