Garmin Vivosmart 4 Senkronizasyon Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Senkronizasyon sorunları, Garmin Vivosmart 4 kullanıcılarının şikayet ettiği en sık karşılaşılan sorunlardan biri. Bazılarının akıllı telefonlarında yanlış veri aldığını, diğerleri ise izleyicilerinin artık akıllı telefonlarıyla senkronize edilmediğini söyledi.

Bu özelliğin çalışması için izleyicinin akıllı telefona düzgün şekilde bağlanması gerekir. Her iki cihazın da bir WiFi bağlantısı kadar sabit olmayan Bluetooth ile bağlanmış olduğu gerçeği etrafında dönüyor. Bu sorun ciddi görünse de, aslında oldukça küçük ve kendi başınıza çözebilirsiniz. Artık düzgün bir şekilde senkronize edilmeyen Vivosmart 4’ünüzde sorun gidermede size yol göstereceğim gibi okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için Garmin Vivosmart 4 sorun giderme sayfamıza katılın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmazsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bize ulaşın.

Şimdi, Vivosmart 4 telefonunuz artık telefonunuzla eşitlenmiyorsa yapmanız gerekenler…

 1. Akıllı telefonunuzdaki Bluetooth’u yeniden başlatın.
 2. Vivosmart 4’ünüzü bir bilgisayara bağlayın.
 3. Vivosmart 4’ünüzü fabrika ayarlarına sıfırlayın.

İlk olarak, cihazlar arasındaki bağlantının sağlam olduğundan emin olun. Akıllı telefonunuzdaki Bluetooth özelliğini kapatın ve yeniden başlatmanız daha iyi olur. Bundan sonra, Bluetooth’u tekrar etkinleştirin ve cihazın bağlantılarını yeniden kurmasına izin verin. Düzgün şekilde bağlandıktan sonra senkronizasyonun iyi olup olmadığını görmeye çalışın. Değilse, bir sonraki çözüme geçin.

Vivosmart 4’ü bir bilgisayara bağlamak aslında yeniden başlatıyor ancak ayarlarınız ve verileriniz hiçbiri silinmeyecek. Bu sadece izleyici için normal bir yeniden başlatma ve bu onun hafızasını yenileyecek. Vivosmart 4 oldukça basit ve anlaşılır bir sisteme sahip ve birçoğu bu yöntemin cihazlarıyla karşılaştıkları sorunları düzelttiklerini bildirdi. Ancak, bu da başarısız olursa, bir sonraki sorun çözecektir.

Garmin Vivosmart 4’ünüzü fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

 1. Garmin Connect uygulamasını telefonunuzdan silin.
 2. Telefonunuzun Bluetooth ayarlarında cihazı “unutun” ve telefonunuzda Bluetooth’u devre dışı bırakın, ardından telefonunuzu yeniden başlatın.
 3. VivoSmart’ı şarj cihazına tutturun ve bilgisayarınıza takın.
 4. VivoSmart’taki tüm dosyaları ve dizinleri, bilgisayarınızda bir USB sürücüsü olarak göründüğünde silin.
 5. VivoSmart USB cihazını bilgisayarınızdan çıkarın.
 6. VivoSmart’ı şarj cihazından çıkarın.
 7. Garmin Connect’i telefonunuza tekrar yükleyin.
 8. Telefonunuzda Bluetooth’u tekrar etkinleştirin.
 9. Vivosmart’ınızı kılavuzunuzda belirtilen “eşleştirme moduna” yerleştirin – ve VivoSmart’ınızı aşağıdaki gibi yeniden eşleştirin:
 10. Telefonunuzda Garmin Connect Mobile’ı açın.
 11. Ana Menü düğmesine dokunun
 12. Cihazlara dokunun
 13. Sağ üst köşedeki “+” düğmesine dokunun
 14. Sağlık ve Zindelik dokunun
 15. Dokunmatik vivosmart
 16. Eşleştirme işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.