Android Telefonla Yazıcıdan Çıktı Almak

Akıllı telefonlar uzun bir yol kat etti ve günümüzde çoğu Android telefon hareket halindeyken iş istasyonlarında mükemmel yeteneklere sahip. Peki ya eski okul kağıdına bir şeyler yazdırmanız gerektiğinde? Google Cloud Print hizmeti sayesinde, artık zahmetli PC orta erkeğini kesebilir ve doğrudan akıllı telefonlarımızdan Wi-Fi üzerinden yazdırabiliriz. İşte, Android cihazınızdan yazdırmanın en kolay yolu …

    En iyi Android dosya yöneticileri: Telefonunuzu kolay yoldan keşfedin Android’de tüm dosya türlerini nasıl açıp çalabilirsiniz?

Google Cloud Print ile ilgili en iyi şey, temelde her yazıcıyla ve bir ton uygulamayla çalışmasıdır. Android akıllı telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak, herhangi bir yerden, yazıcınıza güvenli bir şekilde belgeler gönderebilirsiniz, ancak ilk kurulum zor olabilir. En iyi deneyimi elde etmek için, “Cloud Ready” bir yazıcı, yani web’e zaten bağlanabilen bir yazıcı kullanmak isteyeceksiniz (emin değilseniz, desteklenen yazıcıların tam listesine bakın) ve Ayrıca Google Chrome kullanıyor olmalı. Wi-Fi özellikli bir yazıcınız yoksa endişelenmeyin, bunun için USB yazıcınızı da kullanabilirsiniz, ancak bunu yapabilmek için güç verilmiş PC’nize veya dizüstü bilgisayarınıza bağlamanız gerekir.

Android akıllı telefonların çoğu zaten Google Cloud Print işlevselliğini içeriyor. Kontrol etmek için, Ayarlar> Sistem bölümüne gidin ve Yazdırma seçeneğinin mevcut olup olmadığını kontrol edin. Varsa ve servis önceden kurulmuşsa, seçeneklere gidin ve “Cloud Print” e basın ve açın. Her cihazın kendine ait bir arayüzü olacaktır, bu nedenle bazı menü konumları veya sözcükler biraz farklı olabilir.

gloudprint

Ayarlarınızda Yazdırma seçeneğiniz yoksa veya önceden yüklenmiş bir servisiniz yoksa, Google Play Store’a gidin, ücretsiz Cloud Print uygulamasını indirin ve oradan yeni bir yazıcı ekleyin.

Cloud Print

Seçenekler menüsünden “yazıcı ekle” yi seçtiğinizde, Google’ın Cloud Print web sayfasına (ya da oturum açmamışsanız Google hesap sayfanıza) yönlendirilirsiniz.

Cloud Print sayfası kullanıcı dostu değil, ancak kurulum işlemi oldukça basit. Çevrimdışı bir model veya bir “Cloud Ready” model olup olmadığını belirlemek için özel yazıcınızdaki adımları izleyin ve sonunda Google, aynı Google hesabında oturum açtığınızda bu yazıcıyı kullanabileceğinizi söyleyecektir. Yani, telefonunuzda yalnızca tek bir hesap kullanıyorsanız, istediğiniz zaman gitmeniz iyi olur.

Şimdi, Android cihazınızda ve seçenekler menüsünde yazdırmak istediğiniz dosyaya gidin, normal olarak bilgileri yeniden adlandırabileceğiniz, ayrıntıları görüntüleyebileceğiniz, öğeyi silebileceğiniz, vs. İşte nasıl yapılacağı, adım adım.

Cloud Print ile Android telefonunuzdan nasıl yazdırabilirsiniz:

    Yazdırmak istediğiniz dosyayı açın (Google Drive dokümanlarından telefonunuzda depolanan resimlere kadar). Menü düğmesini seçin (sağ üst köşedeki üç nokta). Baskısı Yazdır ‘aşağı’ okunu seçin (PDF Olarak Kaydet’in yanında) Yazdırmak istediğiniz yazıcıyı seçin. Yarasadan bulamazsanız, bir seçenek listesi getirmek için Tüm yazıcılar seçeneğini belirleyin.

Telefonumdan metin mesajları yazdırabilir miyim?

Özel olarak metin mesajları yazdırmak için en kolay seçenek, uygun şekilde SMS Yedekleme ve Geri Yükleme adlı bir uygulamayı kullanmaktır. Bu uygulama SMS mesajlarınızı telefonunuza, e-postaya veya Dropbox veya Google Drive gibi bulut hizmetlerine yedekler. İstediğiniz konuşmaları istediğiniz hedefe yedeklemeniz yeterli (onları Gmail’e yedeklemeyi oldukça iyi buldum) ve ardından dosyaların depolandığı yere gidin. Örneğin, dosyalarınızı Gmail’e yedekleyin, ardından Gmail hesabınıza gidin ve bunları yazdırmak için seçenekler menüsünden “yazdır” seçeneğini seçin.

SMS Yedekleme ve Geri Yükleme

Hepsi bu kadar. Cloud Print mükemmel fakat çoğu zaman gözden kaçan bir hizmettir ve şu anda aşağıdaki dosya türlerini destekler: pdf, jpg, jpeg, docx, ods, xls, xlsx, ppt, odp, txt, doc ve xps. Bunlardan herhangi birini cihazınızdan yazdırmak için uygun bir yol istiyorsanız, kesinlikle kontrol etmenizi tavsiye ederim ve ücretsiz. Zaten denemiş olanlar için, bu işlem sizin için işe yaradıysa yorumlarda bana bildirin.