Dondurulmuş bir Galaxy S10 Plus nasıl sıfırlanır [Sorun Giderme Kılavuzu]

Firmware sorunları zaman zaman üst seviye cihazlarda bile ortaya çıkar ve bu nedenle bazı okuyucularımızın donmuş Galaxy S10 Plus’larından şikayetçi olmalarının nedeni budur. Bu sorun oluştuğunda, telefonunuz yanıt vermiyor ve belirli bir ekranda sıkışıp kalmış olabilir. Görebildiğiniz her şeyin siyah bir ekran olduğu durumlar da var. Bu, elbette, cihazınızın yanıt vermeyen bir ekrana sahip bazı donanım sorunları olduğu ve hepsine sahip olduğu izlenimini veriyor. Fakat mesele şu ki, daha çok sadece bir firmware probleminden kaynaklanıyor ve bu konuda her zaman yapabileceğiniz bir şey var.

Bu yazıda, belirli bir ekranda takılan Galaxy S10 Plus’ınızı giderirken size yol göstereceğim. Daha önce bu gibi sorunları çözmek için kullandığımız çözümleri sizlerle paylaşacağım. Bu sorunla ilk karşılaştığımızda değil, bu yüzden neyin işe yarayıp neyin yaramayacağını zaten biliyoruz. Bu yayın, sorunu bir şekilde çözmenize yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Dondurulmuş bir Galaxy S10 Plus’ı sıfırlamanın kolay yolları

Önce gerçek olalım. Çoğu zaman, telefonun herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı belirtisi olmadığı ve ürün yazılımının herhangi bir şekilde değiştirilmediği sürece bu sorunları çözebiliriz. Bu koşullar altında, bunun sadece küçük bir sorun olduğundan neredeyse emin olabiliriz, ancak sorun bundan sonra da devam ederse, o zaman bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için telefonu tekrar mağazaya veya mağazaya getirme zamanı gelmiştir. . İşin aslı, sadece telefon yanıt vermediğinde çok fazla şey yapabilirsiniz ve cihazın otomatik olarak açılmasını önermiyoruz, çünkü garanti otomatik olarak geçersiz olacaktır. Ayrıca, donmuş Galaxy S10 Plus’ınızı açıp donanım bileşenlerinin bazılarına bakarak tekrar yanıt vermenize de garanti edemezsiniz.

Şimdi, tüm bunlar söylendiğinde, dondurulmuş bir Galaxy S10 Plus’ı sıfırlamak için yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Zorla yeniden başlatma

Bu gibi sorunların giderilmesinde etkili olduğu kanıtlanmış bir pil çıkarma işlemidir. Donmuş bir telefon çoğu zaman bellenimin çökmesinin bir sonucu olabilir. Doğru, bir sistem çökmesi telefonunuzu tepkisiz hale getirebilir ve ciddi bir donanım sorunu gibi görünse de, bu sadece küçük bir bellenim sorunudur. Düzeltmek için şunu deneyin:

    Ses Kısma ve Güç tuşlarını aynı anda 15 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Telefonunuz hafifçe titrer ve yeniden açılırsa, sorun çözüldü! Dondurulmuş Galaxy S10 Plus’ınızın tekrar yanıt vermesi için yapmanız gereken tek şey bu. İlk denemeden sonra yanıt vermiyorsa, aynı işlemi yapmayı deneyin. Birkaç denemeden sonra ve telefonunuz hala donmuşsa veya cevap vermiyorsa, o zaman şunu deneyin …

    Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Temelde ilk prosedürle aynıdır, ancak bu sefer ses azaltma düğmesinden sonra açma / kapama düğmesine basıldığından ve basılı tutulduğundan emin oluruz, çünkü ses düzeyi düğmesinden önce basarsanız aynı sonucu elde edemeyebilirsiniz.

Şimdi, donmuş Galaxy S10 Plus’ınız bundan sonra hala yanıt vermiyorsa, pilin boşalması ve ürün yazılımının kapanmasından hemen önce çökmesi olasıdır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus “Dosyalarım durdu” göstermeye devam ediyor

İkinci çözüm: Şarj et ve Zorla tekrar başlat

Bitmiş bir pilin olması gerçekten bir sorun değil, ancak bunun gibi basit bir sorunun bellenimin çökmesine neden olabileceği zamanlar vardır. Bu olduğunda, ikisi de donmuş bir Galaxy S10 Plus ile sonuçlanan birkaç sorunla karşı karşıya kalacaksınız. Ancak endişelenmeyin, aşağıdakileri yaparak her zaman düzeltebilirsiniz:

    Orijinal şarj cihazını çalışan bir prize takın. Bunun için kablolu bir şarj cihazı kullanmak en iyisidir. Orijinal kabloyu kullanarak telefonunuzu şarj cihazına bağlayın. Telefonunuzun şarj simgesini gösterip göstermemesine bakılmaksızın, en az 10 dakika boyunca şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra, ses kısma düğmesini ve açma / kapatma tuşunu 15 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Sorun sadece tıpkı genelde olduğu gibi bir ürün yazılımı çökmesinden kaynaklanıyorsa, telefonunuz şimdiden başlatılıyor olmalıdır. Bununla birlikte, donmuş Galaxy S10 Plus’ınız bundan sonra bile hala cevap vermiyorsa, bir teknisyenin cihazı sizin için kontrol etmesi için onu tekrar mağazaya veya mağazaya getirmenin zamanı gelmiştir.

DA OKUYUN: Pandora Samsung Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyor

Umarım donmuş Galaxy S10 Plus’ınızı sıfırlamanıza yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S10 Ekran Görüntüsü Almanın İki Kolay ve Ücretsiz Yolu PlusNetflix Samsung Galaxy S10 Plus’a çarpmaya devam ediyorSamsung Galaxy S10 Plus Google Maps çökmeye devam ediyor