Dondurulmuş bir Galaxy S10e nasıl çözülür [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy S10e gibi birinci sınıf bir akıllı telefon donarsa ve artık yanıt vermezse, tabii ki fiziksel ve / veya sıvı hasarı belirtileri olmadıkça neredeyse bir bellenim sorunu olmasını bekleyebilirsiniz. Ancak fiziksel veya sıvı hasarından kaynaklanmadığını varsayarsak, bu tür bir sorun kolayca çözülebilir ve telefonun kendi başınıza yanıt vermesini sağlayabilirsiniz.

Bu yazıda, dondurulmuş bir Galaxy S10e’nin nasıl tekrar yanıt vereceğini açıklayacağım. Geçmişte böyle problemlerle karşılaştığımızdan, bu gibi problemleri çözmek için kullandığımız çözümleri sizlerle paylaşacağım. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer sorunlar yaşıyorsanız, bu gönderi size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Belirli ekranda donmuş Galaxy S10e Fix

Ele alacağımız ilk konu, telefonunuzun açık olduğu, ancak belirli bir ekranda veya uygulamada dontuğu zamandır. Çoğu zaman, bu meseleye gecikmeler ve kısa süreli donmalar eşlik eder veya buna eşlik eder ve birkaç örnekten sonra, telefon yanıt vermeyi keser. Ancak endişelenmeyin, çünkü telefon açıldığı sürece, bu sadece küçük bir sorun ve işte bunun için yapmanız gerekenler:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10e logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonun belirli bir ekranda donması ve çoğu zaman fiziksel ve sıvıda herhangi bir hasar belirtisi olmadığı sürece, zorunlu yeniden başlatma prosedürü uygulanarak yanıt vermesi gerekir.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10e’nize nano SIM ve microSD hafıza kartlarını takma ve çıkarma

Siyah ekranda donmuş Galaxy S10e Fix

Telefon siyah bir ekranda donduğunda, bir güç sorunu ile uğraşıyor olmanız mümkündür, ancak siyah ekran her zaman telefonun açık olduğu anlamına gelmez. Ekranın sadece cevap vermediği, ancak cihazın açık olduğu zamanlar olabilir. Endişelenme, her zaman bu konuda yapabileceğin bir şeyler vardır.

İlk çözüm: Zorla yeniden başlatma

Tıpkı ilk sayıdaki gibi, Galaxy S10e’niz siyah bir ekranda donarsa yapmanız gereken ilk şey, onu yeniden başlatmaya zorlamaktır, çünkü her zaman bir ürün yazılımı çökmesinden dolayı bir şans vardır. İşte yapmanız gerekenler:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10e logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz bunu yaptıktan sonra hala cevap vermiyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Nasıl Samsung Galaxy S10e çökmesini tutar Facebook uygulaması düzeltmek [Sorun Giderme Kılavuzu]

İkinci çözüm: Telefonu şarj edin ve yeniden başlatmaya zorlayın

Pil bitmiş ve bellenim, telefon kapanmadan hemen önce çökebilir. Sonuç olarak, her ikisi de yanıt vermeyen bir telefonla sonuçlanan birkaç prosedürle uğraşıyorsunuz. İşte bunu düzeltmek için yapmanız gerekenler:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj simgesini gösterip göstermemesine bakılmaksızın, en az 10 dakika boyunca şarj cihazına bağlı bırakın. Bundan sonra ve telefon hala şarj cihazına bağlıyken, Ses Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10e logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon, bunları yaptıktan sonra bile hala cevap vermiyorsa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için tekrar mağazaya veya mağazaya getirmelisiniz. Ancak, telefonunuzun tekrar yanıt vermesini sağlayabildiyseniz ancak sorun zaman zaman ortaya çıkarsa, cihazınızı sıfırlamanız ve yeni bir cihaz olarak ayarlamanız gerekir. Sıfırlamadan önce, dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklediğinizden ve ardından kilitlenmeyeceğiniz Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Her şey hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10e logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10e’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım, belirli bir ekranda donmuş olan Galaxy S10e’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

İLGİLİ POSTLAR:

    Galaxy S10e TV’de Aynaya Nasıl Oynanır Samsung Smart View Uygulamasını Kullanma AppMessages, Samsung Galaxy S10eFix’de ekranın titremesine neden olan Samsung Galaxy S10e’de hata oluşmaya devam ediyor