Dondurulmuş bir Samsung Galaxy A8 2019 nasıl sıfırlanır (kolay adımlar)

Samsung Galaxy A8 2018, amiral gemisi bir cihaz olmamasına rağmen, gerçekten etkileyici donanım özelliklerini premium özelliklerle donatıyor. Telefonundan gerçekten iyi olduğu anlaşılan kullanıcılarından oldukça olumlu eleştiriler aldı. Ancak, diğer tüm cihazlar gibi, onunla ilgili sorunlarla karşılaşabileceğiniz zamanlar vardır ve en yaygın olarak bildirilen sorunlar arasında cihazın yanıt vermeyi bıraktığı ve donmuş gibi göründüğü zamandır.

Bu sorun farklı şekilde ortaya çıkabilir. Bazıları boş ekrana sahipken, diğerleri belirli bir ekranda takılı kalabilir. Sahip olduğunuz belirtiden bağımsız olarak, ortak bir gerçek var – telefon ne yaparsanız yapın yanıt vermiyor. Bu yazıda, telefonunuzda sorun gidermede size yol göstereceğim ve bu sorunu çözmek için her zaman kullandığımız çözümü sizinle paylaşacağım. Bu nedenle, Galaxy A8 2018’in benzer sorunları olan sahiplerinden biriyseniz okumaya devam edin.

Bir çözüm bulmaya çalışırken sitemizi bulan akıllı telefon sahipleri için, telefonunuzun desteklediğimiz cihazlardan biri olup olmadığını görmeye çalışın. Öyleyse, o cihazın sorun giderme sayfasını ziyaret edin, kendinize benzer olan sorunları bulmak ve çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Ancak, bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Donmuş bir Galaxy A8 2018 nasıl çözülür

Çoğu zaman, Galaxy A8 2018 gibi bir telefon yanıt vermeyi durdurur ve belirli bir ekrana yapışırsa, elbette telefon fiziksel veya sıvı hasara uğramadığı sürece bir sistem çökmesi olabilir. Ancak bu sorun giderme kılavuzunda, bu sorunun açık bir neden olmadan başladığını varsayacağım. Telefonunuzun tekrar yanıt vermesini sağlamak için yapabileceğiniz şeyler şunlardır …

İlk çözüm: Zorla Yeniden Başlatma

Sıklıkla çıkarılabilir pilleri olan telefonlara yaptığımız pil çekiciliğini biliyorsanız, Zorunlu Yeniden Başlatma buna eşdeğerdir, ancak bunu çıkarılabilir pilleri olmayan telefonlara yaparız. Tüm uygulamaları, hizmetleri ve temel işlevleri yeniden yükleyerek telefonunuzun belleğini yenileyin. Aygıt yazılımı veya sistem çökmeleri için, bu en iyi çözümdür, çünkü cihazınız yanıt vermiyor olsa bile, telefonunuz buna yanıt vermek için kablo bağlantılı olduğundan bu yönteme hala yanıt verebilir. Yine, pil bağlantısının kesildiğini simüle eder ve böyle bir yöntem yapıldıktan sonra A8 2018’iniz başarılı bir şekilde başlatılabilir. Bunu yapmak için, ses kısma ve açma / kapatma tuşlarını aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Telefon bir ürün yazılımı çökmesi nedeniyle yanıt vermeyi durdurduysa, kombinasyonu doğru yaptığınız sürece şimdiye kadar önyükleme yapıyor olmalıdır. Telefon ilk denemeden sonra hala yanıt vermiyorsa, birkaç kez daha yapmayı deneyin; bunun yerine bunu deneyebilirsiniz:

    Önce ses kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Şimdi, ses kısma düğmesini basılı tutarken güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Temelde sadece ilk prosedürle aynıdır, çünkü ses kısma düğmesinden sonra güç tuşunun basılı tutulduğundan emin oluruz, aksi takdirde bunu yapmak size sonuç vermez.

İkinci prosedürü uyguladıktan sonra bile telefonunuz hala yanıt vermiyorsa, pilin tamamen boşalmış olması mümkündür.

İkinci çözüm: Zorla Yeniden Başlatma’yı şarj edin ve tekrar yapın

Pil tamamen boşalmışsa, donanım bileşenleri ve sistem düzgün bir şekilde kapanabileceğinden, yazılımın meyve suyu bittiğinde de çökme olasılığı vardır. Bir ürün yazılımı çökmesi yanıt vermeyen bir telefonla sonuçlanırsa ve zorla yeniden başlatma telefonunuzun tekrar yanıt vermesine rağmen, cihazı açmak için yeterli pil yoksa, yanıt vermeyen bir cihazınız olacaktır. Yani, bu bölümde, aşağıdakileri yapmanızı istiyorum:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Bu prosedür için kablolu şarj cihazını kullanmanız önemlidir.Orijinal güç / veri kablosunu kullanarak cihazı şarj cihazına bağlayın.Şimdi, cihazın şarj işaretlerini gösterip göstermediğine bakılmaksızın, telefonun şarj cihazına bağlanmasına izin verin Bundan sonra, önce ses azaltma düğmesini basılı tutun ve gitmesine izin vermeyin.Şimdi, ses azaltma düğmesini basılı tutarken güç tuşunu basılı tutun. 10 tuşunu birlikte basılı tutun. telefon şarj cihazına bağlıyken birkaç saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Sorun bir bellenim çökmesi ve boşalmış pilden kaynaklanıyorsa, telefonunuzun şimdiye kadar başlatılmış olması gerekir. Ancak, cihaz hala yanıt vermiyorsa, sorunun donanımda olması veya oldukça ciddi bir ürün yazılımı sorunu olması mümkündür. Bir teknisyenin bakabilmesi için mağazaya veya dükkana geri getirmelisiniz. Ancak bundan önce, gerçekten de bu moda önyükleme yapıyorsa, o zaman sadece bir bellenim sorunu ve bir ana sıfırlama sorunu düzeltebildiğinden, bunu hala yapabilecek durumda olup olmadığını öğrenmek için Kurtarma Modunda önyüklemeyi deneyin. Galaxy A8 2018’inizi kurtarma modunda nasıl başlatacağınız ve ana sıfırlamayı nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilir, ardından Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Komut yok’). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneğine kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuzun tekrar yanıt vermesi için bir mağazaya gitmeniz gerekmediğini umuyorum, ancak cihaz tüm bunlardan sonra hala yanıt vermiyorsa, başka seçeneğiniz yoktur.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

    Samsung Galaxy A7 (2017) açılmıyor nasıl giderilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A7 artık şarj olmuyor ve ‘nem algılandı’ hatası gösteriliyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A7 (2017) kazanan nasıl düzeltilir şarj olmuyor [Sorun Giderme Kılavuzu] “Nem algılandı” uyarısı göstermeye devam eden Samsung Galaxy A7 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A7, Sorunu ve Diğer İlgili Sorunları Açmak Çok Uzun Sürüyor kullanılırken çok ısınır [Sorun Giderme Kılavuzu]