Dondurulmuş bir Samsung Galaxy J7 Pro nasıl çözülür (kolay adımlar)

Donma ve gecikme sorunları, android kullanıcılarının her zaman şikayet ettiği performansla ilgili en yaygın sorunlar arasındadır. Samsung Galaxy J7 Pro’ya sahip bazı okuyucularımız bize, cihazlarının artık yanıt vermedikleri noktaya kadar donmasıyla karşılaştıklarını bildirdi. Yani, bu yazıda, benzer sorunlardan rahatsız olan okuyucularımıza yardımcı olmak için bu sorunu ele alacağım.

Bir donma sorununun telefonu yanıt vermeyeceği bir zaman vardır ve ayrıca cihazın sadece birkaç saniye dontuğu durumlar da vardır. Birincisi, açıkça, ikincisinden daha karmaşık ve burada ele almak istediğim şey bu. Bu sorunu çözmek ve cihazınızın tekrar yanıt vermesini sağlamak için her zaman kullandığımız çözümleri sizinle paylaşacağım.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili bir soruna çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazlar listemizdeyse, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Donmuş bir Galaxy J7 Pro nasıl çözülür

Bu sorunun çözümünü, bilgisayarınızdaki bellenimin hiçbir şekilde değiştirilmediğini varsayarak paylaşacağım çünkü eğer öyleyse, sorun sadece stok bellenimini geri döndürerek düzeltilebilir. Ancak cihazınız açık bir neden olmadan tek bir şekilde yanıt vermeyi durdurduysa, işte bu konuda yapmanız gerekenler.

İlk çözüm: Zorla Yeniden Başlatma

Pilin çekilmesini biliyorsanız, genellikle çıkarılabilir pilleri olan telefonlara yaparız, o zaman bu eşdeğerdir. Donma sorunlarının çoğu, özellikle artık yanıt vermeyecek telefonlarla sonuçlanan sorunların bir ürün yazılımı çökmesinden kaynaklanmaktadır. Zorunlu Yeniden Başlatma yaparak ele alınabilir ve Galaxy J7 Pro’nuzun tekrar yanıt vermesi için yapmanız gereken tek şey bu olabilir. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

    Sesi kısma ve açma / kapatma tuşlarını birlikte 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Telefonunuz bunu yaptıktan sonra açılırsa, sorunu bu noktada giderilmiş olarak düşünebilirsiniz. Sonuçta, buradaki ana sorun, telefonunuzun yanıt vermemesidir. Ancak, buna yanıt vermiyorsa, aynı prosedürü birkaç kez daha deneyin veya bunu deneyebilirsiniz:

    Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın.Daha sonra, sesi kısma düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Temelde ilkine benzer, yalnızca ses kısma düğmesinden sonra güç tuşuna basıldığından ve basılı tutulduğundan emin oluruz, aksi takdirde yapmak aynı sonucu vermez. Telefon bundan sonra hala yanıt vermiyorsa, bir sonraki çözümü denemelisiniz.

İkinci çözüm: Telefonunuzu şarj edin ve zorunlu yeniden başlatmayı yapın

Cihazınızın pili bitmiş olabilir. Mesele şu ki, telefon aniden güç kaybederse, bazı donanım bileşenleri ve hizmetleri düzgün kapatılmayabilir ve bu da bir sistem çökmesine neden olabilir. Bellenim çökerse, telefonunuzun artık boş pili denkleme eklemediğini ve daha ciddi bir sorununuz olacağını biliyoruz. Ancak bunu yaparak bunu düzeltebilirsiniz:

    Şarj cihazını çalışan bir AC prizine takın.Orijinal veri / güç kablosunu kullanarak telefonunuzu şarj cihazına bağlayın. J7 Pro’nuzun şarj işaretlerini gösterip göstermediğine bakılmaksızın, en az 10 dakika şarj cihazına bağlı bırakın. Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın.Daha sonra, sesi kısma düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Bunu yaptıktan ve telefonunuz hala donmuş veya yanıt vermiyorsa, ciddi bir bellenim sorunu olsa bile Android sistem kurtarma menüsüne önyükleme yapabileceğinden kurtarma modunda önyüklemeyi deneyin. Başarılı olursa, ana sıfırlamaya devam edebilirsiniz ve bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

    Galaxy J7 Pro’nuzu kapatın. Sesi Açma düğmesini ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde tüm tuşları bırakın (‘Yükleme Sistem güncellemesi ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.’ ‘öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Her şey başarısız olursa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için cihazı mağazaya veya mağazaya getirmelisiniz.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

    Kapatılmayacak veya yanıt vermeyen bir Güç anahtarı olan Samsung Galaxy S8 ile ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Takıldığında şarj etmek yerine pilini tüketen Samsung Galaxy S8 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Yeni Samsung Galaxy S8 önyükleme sırasında Verizon ekranında takılı kalıyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8’iniz köklendirme işleminden sonra kendi kendine yeniden başlatmaya devam ederse ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8 “Maalesef Ayarlar durdu” hatasını verdikten sonra ne yapmalı güncelleme [Sorun Giderme Kılavuzu]