Dondurulmuş bir Samsung Galaxy Note 8 nasıl çözülür (kolay düzeltme)

Samsung Galaxy Note 8 gibi güçlü bir akıllı telefon bile her zaman bazı hıçkırıklarla karşılaşabilir. Aslında, bu cihaza sahip olan okuyucularımızın birçoğu donma ve gecikmelerden şikayet etti ve ayrıca donmuş bir üniteye sahip olduğunu bildiren bazı kişiler de vardı. Bu, ne yaparlarsa yapsınlar, telefonun yanıt vermeyeceği anlamına gelir. Ekranın boş bir ekranda donduğu Siyah Ölüm Ekranından farklı olarak, telefonu kullanıyor olsanız bile bu sorun oluşabilir ve belirli bir ekranda donmuş olabilir.

Bu yazıda, telefonunuzdaki sorunun ne olduğunu belirlemede size yol göstereceğim çünkü bunun ne olduğunu biliyorsak, düzeltmek çok daha kolay olurdu. Bu sorunla ilk karşılaşmamız bu değil, bu yüzden sorunu çözebilecek bir iki şey zaten biliyoruz ve burada sizinle paylaşmak istediğim şey bu. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makale sizin için harika bir kaynak olabileceğinden okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, Not 8’inizdeki farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder’i tıklayın.

Donmuş bir Galaxy Note 8 nasıl sıfırlanır

Burada telefonunuzla denemenizi istediğim birkaç şey var, çünkü daha sık değil, bu sorun bir sistem çökmesi nedeniyle oluşur. Aşağıdaki bu sorun için bilinen çözümleri yaptıktan ve telefonunuz hala yanıt vermiyorsa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için cihazı mağazaya veya dükkana geri getirmenizi öneririm.

İlk çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma yapın

Çöktüklerinde çıkarılabilir pili olan telefonlara sık sık yaptığımız pil çekme prosedürünü biliyorsanız, bunu sadece çıkarılabilir pilleri olmayan telefonlarla yaptığımızla benzerdir. Kombinasyon doğru yapılırsa, telefonunuz bu yöntemi yapmak için kablolanmıştır. Aslında, sorun gerçekten bir bellenim çökmesi olduğunda cihazınızın yanıt vermesini sağlayabilecek tek şey budur. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  Sesi Kısma düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Kombinasyon doğru şekilde yapılırsa, Not 8’iniz normal şekilde yeniden başlatılır ve Ana ekrana açılır. Daha sonra kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak sorunun gelecekte bir daha asla olmayacağının garantisi yoktur.

Öte yandan, Galaxy Note 8’iniz yanıt vermiyorsa, doğru yaptığınızdan emin olmak için birkaç kez daha deneyin. Veya bunun yerine bunu deneyebilirsiniz:

  Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın.Sonra Sesi Kısma düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Pil bağlantısını kesmek için her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Sadece ilk prosedüre benzer, güç tuşuna basmadan önce ses kısma düğmesini basılı tuttuğunuzdan emin olmalıyız, çünkü olması gerektiği gibi. Önce açma / kapatma tuşunu basılı tutmak size aynı sonucu vermez ve Zorunlu Yeniden Başlatma gerçekleştirilmez. Ancak, telefonunuz bundan sonra hala yanıt vermiyorsa, bir sonraki prosedüre geçmeniz gerekir.

İLGİLİ YAZILAR:

  Bu kadar laggy, halsiz ve yavaş hale gelen Samsung Galaxy Note 8 ile ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Güncellemeden sonra donmaya ve gecikmeye devam eden Samsung Galaxy Note 8 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy Note 8 gecikiyor, donuyor ve gösteriyor , Ayarlar durdu ”hatası [Sorun Giderme Kılavuzu] Bir uygulama başlatılırken Samsung Galaxy Note 8 gecikiyor, çok yavaş çalışmaya başladı [Sorun Giderme Kılavuzu] Önyükleme döngüsünde sıkışmış olan Samsung Galaxy Note 8 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

İkinci çözüm: Telefonunuzu şarj etmeyi deneyin ve Zorunlu Yeniden Başlatma’yı tekrar yapın

Dikkate almamız gereken bir diğer olasılık da boşalmış bir aküdür. Telefonunuz hala resim gösteren bir ekranda donmuşsa, elbette bunu hemen dışlayabilirsiniz. Örneğin, telefon çöktüğünde mesaj atıyorsanız ve ekran metninizi gösteren ekranda dondurulursa. Ama sonra tekrar, eğer durum buysa, ilk çözüm sorunu zaten çözmüş olmalıydı. Dolayısıyla, cihazınız siyah bir ekrana yapışmışsa ve yanıt vermiyorsa, pilin boşalmış olması ve pilin bitmeden hemen önce sistemin çökmüş olması ihtimali vardır. Bunu ekarte etmek için tek yapmanız gereken …

  Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın ve orijinal kablolu şarj cihazını kullandığınızdan emin olun. Orijinal güç / veri kablosunu kullanarak cihazınızı şarj cihazına bağlayın. Şarj işaretlerinin gösterilip gösterilmemesinden bağımsız olarak, telefonun Ardından, Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın.Ardından, Sesi Kısma düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye basılı tutun veya pilin bağlantısını kesmek için daha fazla.

Sorun, biten bir pil ve ürün yazılımı çökmesi nedeniyle ortaya çıktıysa, Not 8’iniz şimdiye kadar önyükleme yapıyor olmalıdır. Ama yine de cevap vermiyorsa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için mağazayı geri getirmenin zamanı geldi.

Şimdi, bu sadece isteğe bağlıdır, ancak bunu yapıp yapamayacağını görmek için telefonunuzu Kurtarma modunda çalıştırmayı denemenizi öneririz. Not 8’inizde ciddi bir ürün yazılımı sorunu olsa bile, yine de bu moda önyükleme yapabilir ve oradan Ana Sıfırlamayı yapmayı deneyebilirsiniz, ancak hepsi size kalmış. Bunu yapmaya karar verirseniz, aşağıdaki adımları izleyin:

  Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma işlemini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlama işlemi tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım size şu ya da bu şekilde yardımcı olabiliriz. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka endişeleriniz varsa, bizimle iletişime geçebilir veya aşağıya yorum bırakabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy Note 8 gecikiyor, donuyor ve “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatasını gösteriyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Bir uygulama başlatılırken Samsung Galaxy Note 8 gecikiyor, çok yavaş çalışmaya başladı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8’in sıkışması nasıl düzeltilir? önyükleme döngüsünde [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8’iniz Verizon ekranında sıkışırsa ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note8’iniz yeniden başlatılmaya / yeniden başlatılmaya devam etmeli [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8 Black nasıl düzeltilir Ölüm Ekranı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung logosuna yapışan Galaxy Note8’i düzeltin [Sorun Giderme Kılavuzu]