Dondurulmuş Galaxy Notu Nasıl Sıfırlanır 8

Samsung Galaxy Note 8 şüphesiz, hem kullanışlı hem de kullanışlı özelliklere sahip inanılmaz bir telefon. Not 8 ile bağlantılı olarak Samsung topluluk işlerinde ortaya çıkan bazı konular var ve bunlardan en çok dikkat çekenlerden biri, Not 8'in bazılarının donma problemleri olduğu. Bir telefon donarsa, hiçbir şey işe yaramıyor demektir, telefon sıkışır ve siz onu yeniden başlatmak için herhangi bir seçeneğiniz yoktur. Böyle bir durumda telefonu sıfırlamanız gerekecektir. Dondurulmuş Galaxy Note 8'in nasıl sıfırlanacağı aşağıda açıklanmıştır.

Ayrıca bakınız: Galaxy Note 8 Yavaş Şarj Sorunlarını Düzeltme

Donmuş bir Galaxy'yı Sıfırlamanın Yolları Not 8

Yumuşak sıfırlama

Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlamak zorunda kalacaksınız. Bu 'yumuşak sıfırlama' olarak bilinir. Bu adımda verilerinizin hiçbiri silinmeyecek ve donmuş bir Galaxy Note 8'i kolayca sıfırlayabilirsiniz.

Güç ve Sesi Kısma tuşunu 7 saniyeden daha uzun bir süre boyunca basılı tutun – bu, telefonunuzu titreşime ve kapanmaya zorlar ve ardından anında yeniden açılır.

Ancak, Not 8'iniz çöktüğünde, telefon 'Güvenli Mod' olarak başlatılacaktır. Ardından, ekranda verilen talimatları izlemeniz ve ardından Ses Tuşlarını kullanarak “Yeniden Başlat” seçeneğine gitmek zorunda kalacaksınız.

Sert Sıfırlama

Bazen telefon, yumuşak sıfırlama ile çalışmayacaktır. Sabit sıfırlama olarak bilinen başka bir yol var. Unutmayın, bir sıfırlama, telefonunuzdaki tüm verileri ve ayarları temizler. Telefonunuz orijinal varsayılan ayarlarına dönecektir.

  • Sesi Aç ve Güç düğmesine basın ve basılı tutun. Samsung logosunu göreceksiniz ve telefonunuzun sol üst köşesine doğru, Kurtarma Önyükleme'yi göreceksiniz.
  • Ardından Veri Sil / Fabrika Ayarlarına Sıfırla'ya gitmek ve Bixby tuşunu kullanarak seçim yapmak için Sesi Kısma tuşunu kullanın.
  • Bir kez daha Tüm Kullanıcı Verilerini Evet-Sil ve Bixby tuşuyla seçim yapmak için Ses Seviyesini kullanın.
  • Bunu yaptığınızda, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi başlayacaktır. İşlem bittiğinde sistem sizi yeniden başlatır. Seçeneği seçmeniz gerekiyor ve cihazınız fabrika ayarlarına sıfırlama durumunda başlayacaktır.

Artık donmuş bir Galaxy Note 8'i nasıl sıfırlayacağınızı bildiğinize göre, adımları kullanabilirsiniz ve telefonunuz tekrar sorunsuz çalışacaktır.

Ayrıca okuyun – Nasıl Galaxy Note 8 Wi-Fi Sorunları Onarma