Dondurulmuş Samsung Galaxy Note FE’niz nasıl çözülür (kolay düzeltme)

Cihazlarının performansı ile ilgisi olan bir problemden şikayet eden Samsung Galaxy Note FE cihazına sahip bazı okuyucularımız var. Bazıları telefonun kendi kendine kapandığını ve diğerlerinin cihazlarının görünürde bir sebep olmadan yanıt vermeyi bıraktığını söylerken artık cevap vermeyeceğini veya açılmayacağını bildirdi. Bu gibi şeyler her zaman olur ve mal sahipleri firmware ile ilgili ciddi bir sorun olabileceğini düşünerek panikleyebilirler.

Bu yazıda, bu sorunu ele alacağım ve bu sorunu çözmek için kullandığımız çözümü size sağlayacağım. Cihazınız sert bir yüzeye düşürülmediği veya su altında uzun süre kullanılmadığı sürece, sorunun göründüğü kadar ciddi olmadığından emin olabilirsiniz. Aslında, aşağıdaki prosedürleri takip ederek kendi başınıza düzeltebilirsiniz. Böylece, telefonunuz böyle davrandığında ne yapacağınızı bilmek için okumaya devam edin.

Ancak, başka bir şey yapmadan önce, yeni cihazınızla ilgili sorunlarınız varsa, gönderim başladığından beri birkaç sorunu çözdüğümüz için Note FE sorun giderme sayfamızı ziyaret ettiğinizden emin olun. Şu anda yaygın sorunlardan biri tarafından engelleniyorsanız, onlar için zaten mevcut çözümler olabilir, bu nedenle sayfaya göz atmak için zaman ayırın. Ayrıca, Android sorunları anketimiz aracılığıyla bizimle iletişime geçebilir ve daha fazla yardıma ihtiyaç duymanız durumunda sorununuz hakkında gerekli bilgileri bize verebilirsiniz.

Dondurulmuş Galaxy Note FE’nizi tekrar yanıtlama

Çok ciddi bir donanım sorunu gibi görünse de, çoğu zaman değil. Aslında, ürün yazılımı ile sadece küçük bir sorun olabilir. Aşağıdaki prosedür, telefonun herhangi bir fiziksel ve sıvı hasarı olmaması durumunda Galaxy Note FE’nizi tekrar yanıtlamanız için gerekenlerdir.

İlk çözüm: Zorla Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Galaxy Note FE’de çıkarılabilir bir pil bulunmadığından, bu sorunu gidermek için genellikle çıkarılabilir pil bulunan telefonlara yaptığımız prosedürü yapamazsınız. Bu durumda, seçeneğiniz, pil çekmeyi simüle eden ve telefonunuzun belleğini tazeleyen ve uygulamalarını, servislerini ve temel işlevlerini yeniden yükleyen zorunlu yeniden başlatma işlemini yapmaktır.

    Ses Kısma düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye boyunca basılı tutun.

Bu prosedür telefonunuzdaki batarya bağlantısını kesmeyi simüle edecek ve donanımını açıp yazılımını çalıştırmak için hala yeterli batarya olması koşuluyla önyüklemeye zorlayacaktır. Bu, telefonu tekrar hayata geçirmek için yapmanız gereken tek şey olabilir. Ancak, bu başarısız olursa, o zaman bunu deneyin …

    Önce Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Sesi Azalt düğmesini basılı tutarken Gç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye basılı tutun veya ekran açılıncaya kadar basılı tutun.

Temel olarak, ilk işlem gibi ancak kombinasyonun doğru yapıldığından emin oluyoruz. Unutmayın, önce Güç tuşunu basılı tutarsanız, zorla yeniden başlatmanın işe yaramayacağından, hemen telefonu açmak için tetikleyecektir.

Bunu yaptıktan sonra cihazınız hala yanıt vermiyorsa, bir sonraki yönteme geçmeniz gerekir.

İLGİLİ POSTLAR:

    Başarıyla açılmayan veya logoya takılmayan Samsung Galaxy Note 7 nasıl onarılır [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 7’niz donarsa, takılırsa, yavaşlarsa ve beklenmedik şekilde kapanırsa ne yapmalı? Samsung Galaxy Note 7 nasıl düzeltilir “Maalesef, Ayarlar durdu ”hatası [Sorun Giderme Kılavuzu] Düzeltme, yeniden başlatma veya askıya alma Samsung Galaxy Note 7 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Not 7 parmak taraması ve iris taraması, dosyaları Smartswitch ile taşıdıktan sonra çalışmayı durdurdu, diğer sorunlar

İkinci çözüm: Not FE’nizi şarj etmeyi deneyin ve tekrar Zorla Yeniden Başlatın

Bataryanın tamamen boşalmış olması olasıdır. Bu gerçekten büyük bir sorun olmasa da, bazı servisler düzgün bir şekilde kapatılmayabileceğinden bellenimin çökeceği zamanlar olabilir. Bu durumda, bir ürün yazılımı çarpması nedeniyle yanıt vermeyen bir telefonunuz ve boşalmış bir pil nedeniyle açılmayacak bir cihaza sahipsiniz. Yani, işte bunun hakkında yapmanız gerekenler:

    Şarj cihazını çalışan bir AC prizine takın. Orijinal veri kablosunu kullanarak, telefonunuzu şarj cihazına bağlayın. Telefonun, şarj sembolünü gösterip göstermemesine bakılmaksızın, en az 10 dakika boyunca şarj cihazına bağlı bırakın. Telefonu yeniden başlatmaya zorlamak için Ses Kısma düğmesini ve Güç tuşunu birlikte 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Eğer bundan sonra cihaz hala cevap vermiyorsa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için tekrar mağazaya veya mağazaya getirme zamanı gelmiştir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

    Nasıl açılmıyor Samsung Galaxy Note düzeltmek (kolay düzeltme) Nasıl açılmıyor Samsung Galaxy Note 7 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Nasıl şarj edilmez Samsung Galaxy Note 7 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Wi-Fi’a bağlanmayacak Samsung Galaxy Note 7 nasıl düzeltilir ”Ve“ Uyarı: Kamera başarısız oldu ”hataları [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 7 nasıl düzeltilir?“ Uyarı: Kamera başarısız oldu ”hatası [Sorun Giderme Kılavuzu]