Dondurulmuş Samsung Galaxy S9 nasıl çözülür (kolay adımlar)

Samsung Galaxy S9 gibi güçlü bir akıllı telefon bile zaman zaman sorunlarla da karşılaşabilir. En yaygın olanları arasında donma ve bir daha asla cevap vermeyecek gibi görünebilir. Sık sık değil, bu bir sistem çökmesidir ve sizin için bilinmeyen bazı faktörlerden kaynaklanıyor olabilir.

Bu yazıda donmuş Samsung Galaxy S9’unuzla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Bu sadece küçük bir problem ama yine de, ne zaman olacağını bilmediğiniz için çok sinir bozucu ve daha sık, telefonunuzun tekrar yanıt vermesini sağlamak için ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz, bunun gibi küçük bir sorunu nasıl çözeceğinizi bilmelisiniz, çünkü sonunda karşılaşırsınız.

Daha ileri gitmeden önce, bu yayını bulursanız sorununuza bir çözüm bulmaya çalışıyorsanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için Galaxy S9 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Dondurulmuş Galaxy S9’unuzu tekrar yanıtlama

Bu sorunla ilgili her zaman yapabileceğiniz bir şey vardır ve bu yazı için sizinle paylaşacağım şey budur. Öyleyse, okumaya devam etmek için aşağıdaki prosedürlerden biri size bir şekilde yardımcı olabilir…

Zorla Yeniden Başlatma prosedürünü gerçekleştirin

Akü bağlantısını kesme simüle etmek için bir kombinasyon yapmanız gerekecektir. Bu, telefonunuzun hafızasını tazeleyecek, arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatacak ve tüm temel işlevleri ve hizmetleri yeniden yükleyecektir. Yeterli batarya kalması ve donanım bileşenlerinin bütünlüğünün bozulmadan kalması koşuluyla Galaxy S9’unuz çözümüne cevap verecek çünkü cihaza bağlanmış durumda. Bunu yapmak için, ses seviyesini azaltma ve açma / kapatma tuşlarını aynı anda 10 saniye boyunca veya telefon açılıncaya kadar basılı tutun.

Cihaz yanıt vermezse, birkaç kez daha yapmayı deneyin. Bundan sonra hala yanıt vermiyorsa, şunu deneyin:

    Önce Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve serbest bırakmayın. Basılı tutarken, Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Bu, temelde yukarıdaki ilk prosedürle aynıdır, ancak Güç tuşu için aynısını yapmadan önce Sesi Azaltma düğmesine basılı tuttuğunuzdan ve basılı tuttuğunuzdan emin olmanızı sağlıyoruz, çünkü aksi takdirde akünün bağlantısını kesmek benzetmeyecektir. Bununla birlikte, telefon bu işlemden sonra hala yanıt vermiyorsa, bir sonrakini denemelisiniz.

    Şarj cihazını çalışan bir prize takın. Orijinal kabloyu kullanarak Galaxy S9’unuzu şarj cihazına bağlayın. Şarj cihazına birkaç dakika boyunca şarj cihazına bağlayın. Şimdi Ses Düzeyi düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye boyunca veya cihazın ekranı açılana kadar basılı tutun.

Telefonunuz şimdi açılmalı, ancak hala yanıt vermiyorsa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için mağazaya geri getirme zamanı gelmiştir. Bu sorunun ortaya çıkmasının nedeni fiziksel ya da sıvı hasarından kaynaklanıyor olabilir.

Bu isteğe bağlı, ancak yapıp yapamayacağını bilmek için telefonu kurtarma modunda çalıştırmayı denemenizi öneririm. Başarılı olursa, ana sıfırlamayı yapmayı deneyin:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Yine, bu isteğe bağlıdır, bunu yapmakta rahat değilseniz, daha iyi değil.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.

Ayrıca göz atmak isteyebileceğiniz gönderiler:

    Fabrika Ayarlarına Dönme veya Master Hazırlama Samsung Galaxy S9’unuzu sıfırlama (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’daki önbellek bölümünü nasıl silebilir ve faydaları nelerdir? Samsung Galaxy S9 bilgisayarınız tarafından tanınmıyorsa ne yapmalısınız? [Sorun Giderme Kılavuzu] Rastgele yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Ölümün Siyah Ekranı ile Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Güvenli modda Samsung Galaxy S9 nasıl yeniden başlatılır ve sorunlu uygulamaları nasıl kaldırırım (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’da çökmesini sağlayan Facebook nasıl düzeltilir (kolay düzeltme) Samsung Galaxy S9’da çökmesini tutan Facebook nasıl düzeltilir (kolay adımlar)