Donma ve Android çökmesini Apps Nasıl Onarılır

Android akıllı telefonlar veya tabletler kullanırken en çok sevdiğimiz şeylerden biri de tonlarca uygulama indirebiliriz. Sadece Google Play’i başlatarak çeşitli uygulamalara anında erişebiliyoruz. Başvuruların bazıları bir kaç kuruş veya dolara mal olsa da, çoğunluğu ücretsiz. Her gün yeni uygulamalar deneyebiliriz! Ancak uygulamaları kullanma deneyimi her zaman pürüzsüz mü? Ne yazık ki değil. En sevdiğiniz uygulamaların bazıları donabilir veya çökebilir. Her Android kullanıcısı bu sorunla en az bir kez karşılaştı. Sorun, LG G3, LG G4, Samsung S6 ve S6 Edge, Nexus 5, Nexus 6, HTC 7, HTC 8, HTC 9 ve diğerleri gibi çeşitli Android cihazlarda ortaya çıkabilir. Bu sizi şimdi rahatsız ediyorsa ve sahip olduğunuz Android akıllı telefon veya tabletinizde donma ve çökme uygulamaları varsa, aşağıdaki çözümleri deneyin.

Ayrıca bakınız: Android Telefon Nasıl Bağlanmayacak veya Bluetooth ile Eşleşmeyecek

Uygulamalar neden donuyor veya kilitleniyor?

Apps freezing and crashing on Android

Uygulamaların çökmeye veya donmaya devam etmesinin birkaç nedeni var. Uygulama yanıt vermeyebilir veya güncel değilse çökebilir. Güçlü bir İnternet bağlantınız varsa birçok uygulama daha iyi çalışır. Diğer bir neden, uygulamanın kötü kodlanmış olmasıdır. Androidinizde yeterli boş alan yoksa, uygulamalar düzgün çalışamaz. Özellikle sık kullandığınız uygulamalar için, uygulamanın önbelleğini ve verilerini arada bir silmek çok önemlidir. Bir süredir yapmadıysanız, uygulama yaramazlık başlayacaktır. Bir yazılım sorunu da soruna neden olabilir.

 

 

Uygulamaları donma ve çökme sorunu nasıl çözülür

Farkedebileceğiniz gibi, uygulamaların çökmesini veya donmasının nedeni çeşitli şeyler olabilir. Şimdi soruna neyin neden olduğunu biliyoruz, düzeltelim.

 

Android cihazınızı yeniden başlatın

Yapmanız gereken ilk şey cihazınızı yeniden başlatmak. Cihazınızı yeniden başlattıktan sonra arka planda çalışmaya devam eden uygulamalar ile birlikte açılabilecek işlemler kapanacaktır. Bu şekilde, tıkanmış olan hafızayı boşaltacaksınız. Cihazınız daha yumuşak performans gösterecek. Uygulamaların yeniden başlatıldıktan sonra çökmeye veya donmaya devam ettiğini fark ederseniz, diğer çözümlere geçin.

Cihazınızı yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın ve basılı tutun. Menü göründüğünde, Yeniden Başlat’a veya Kapat’a ve Yeniden Başlat’a dokunun.

 

Uygulamalarınızı güncelleyin

Uygulama geliştiricileri, kullanıcılara harika bir deneyim sunmak için ellerinden geleni yapıyorlar, bu yüzden sürekli iyileştirmeler üzerinde çalışıyorlar. Kullanıcılar, donma ve kilitlenme dahil olmak üzere sorun hakkında şikayette bulunurlarsa, geliştiriciler bir güncelleme ile düzeltecektir. Bu nedenle, tüm uygulamalarınızı veya en azından günlük kullandıklarınızı düzenli olarak güncellemeniz önemlidir.

  Google Play uygulamasını açın Menüyü açmak için üç yatay çizgiye dokunun Sonraki, uygulamalar ve oyunlar’ım üzerine dokunun Tümünü güncelle öğesine dokunabilir veya uygulamalar arasında gezinebilir ve yalnızca istediklerinizi güncelleyebilirsiniz.

 

internet bağlantısı

Kötü ve durgun İnternet bağlantısı, bir uygulamanın çökmesine veya donmasına neden olabilir. Bu genellikle kötü kodlanmış uygulamalarda geçerlidir. Bazı uygulamalar, örneğin, bir ev veya ofis kablosuz ağına bağlandığınızda İnternet bağlantısı kararlı ve güçlü olduğunda harika çalışır. Ancak, Wi-Fi’ye bağlıyken bir uygulama kullanıyorsanız ve 3G’ye geçiyorsanız, uygulama donabilir veya çökebilir. Ağı değiştirmek istediğinizde önce uygulamayı kapatın. Bu şekilde çarpmaktan kaçınacaksınız. Şu anda Wi-Fi sorunları yaşıyorsanız ve bağlantınız yavaşsa, aşağıdakileri deneyin:

  Wi-Fi ve Uçak Modunu Değiştirme Bluetooth’u Kapatın Android cihazınızı ve yönlendiricinizi yeniden başlatın Başka bir ağa bağlanın.

 

Önbelleği ve verileri temizle

Hepimiz favori uygulamalarımız var ve bunları her gün kullanıyoruz. Bir süre boyunca, önbellek kapanır ve uygulamanın yavaş çalıştığını veya donup durduğunu veya sık sık çarptığını fark edebilirsiniz. Bu, Facebook, Viber, Instagram, Spotify, Haritalar, Messanger, WhatsApp, vb. Gibi en popüler uygulamalardan bazılarını kullanırken sıklıkla olur. Önbelleği sildiğinizde, uygulama normal şekilde çalışır.

Yapman gerekenler işte burada:

  Ayarlar’a Git Uygulamalar üzerine dokunun (Uygulama Yöneticisi, Android cihazına bağlı olarak uygulamaları yönetin) Kilitlenmeye veya donmaya devam eden uygulamayı bulup üzerine dokunun Sonraki, önbelleği temizle öğesine dokunun. .

instagram

 

Önbelleği temizlemek, birçok kullanıcının “Instagram durdu” veya “Viber çalışmayı durdurdu” gibi sorunları çözmesine yardımcı oldu.

Önbelleği temizlemek sorunu çözmediyse ve en sevdiğiniz uygulamalardan biri hala çöküyorsa ne yapmalı? Verileri temizleyebilirsiniz. Bu, uygulamanın kişisel yapılandırmasını ve tüm verilerini kaldıracağından, öncekinden biraz daha sert bir adımdır. Bunu yaptıktan ve uygulamayı başlattıktan sonra, henüz yüklediğiniz gibi olacaktır. Bu, uygulamayı sıfırdan yapılandırmanız gerektiği anlamına gelir. Facebook uygulamasının verilerini temizlerseniz, kullanıcı adınızı ve şifrenizi tekrar girmeniz gerekecektir. Oynadığınız oyun için bunu yapmak üzereyseniz, tüm ayarlar, yüksek puanlar ve diğer uygulamaların verileri kaybolacak.

  Ayarlar’a git Uygulamalar üzerine dokunun, ardından, kötü niyetli olan uygulamaya dokunun. Verileri temizle öğesine ve ardından Durdurmaya zorla öğesine dokunun.

Önbellek bölümünü sil

Önbellek bölümünü silerek, Android cihazınızda depolanan tüm önemsiz ve geçici dosyaları kaldıracaksınız. Dosyaların bazıları bozuksa, kullandığınız uygulamalar donabilir veya çökebilir. Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde biraz yer açabilirsiniz. Cihazınızı kurtarma moduna getirmeniz gerekir. Her akıllı telefon, basılması gereken farklı tuş kombinasyonlarına sahiptir. İşte örnekler:

Samsung: Ev, Güç ve Ses kısma düğmeleri

HTC ve LG: Sesi kıs ve Güç düğmesi

Nexus: Ses Kısma, Ses Açma ve Güç düğmeleri.

Bu adımları takip et:

  Cihazınızı kapatma Tuş kombinasyonunu basılı tutun (Nexus kullanıyorsanız Ses Azalt, Ses Artır ve Güç düğmesini basılı tutarsanız), Kurtarma menüsü görünene kadar düğmeleri basılı tutun. Kurtarma moduna gitmek için Ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçin Güç düğmesini kullanarak Kurtarma modu menüsünde, Önbellek bölümünü sil seçeneğine gidin ve Güç düğmesiyle seçin Bu tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğine gidin ve Güç düğmesini kullanarak seçin.

 

Biraz yer açın

Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde yeterli boş alan yoksa, bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Artık kullanmadığınız bazı uygulamalarınız var mı? Yaparsanız, kaldırın. Android cihazdaki bir uygulamayı silmek için:

  Ayarlara Git Uygulamalar öğesine dokunun, ardından İndirilen sekmesine dokunun. Kaldırmak istediğiniz uygulamaya dokunun ve Kaldır’a dokunun.

Alan kazanmanın ve cihazınızı temiz tutmanın başka bir basit yolu da bir CCleaner uygulamasıdır. Bu uygulama Google Play’de kullanılabilir ve ücretsizdir.

CCleaner’ı indirin.

 

Uygulamayı tekrar yükle

Bazen, uygulamanın yeniden yüklenmesi sorunu çözebilir. Her şey oldukça basit. İlk önce, önceki çözümlerde gösterilen adımları izleyerek uygulamayı silmeniz gerekecektir. Bunu yaptıktan sonra Google Play’i açın, uygulamayı indirin ve yeniden yükleyin.

 

Yazılımı güncelleyin

Bir yazılım aksaklığı varsa, en son yazılım sürümünü yükleyerek ondan kurtulabilirsiniz. Yeni bir sürüm, cihazınızın genel performansını ve güvenliğini artıracak ve ayrıca hata düzeltmeleri de getirecektir. Cihazınızda otomatik güncellemeleri etkinleştirmediyseniz, el ile güncelleme olup olmadığını görebilirsiniz:

  Ayarlar aşağı gidin ve Cihaz hakkında (Telefon hakkında, Tablet hakkında) öğesine dokunun Yazılım Güncelleme veya Sistem güncelleme öğesine dokunun.

 

Fabrika ayarları

Hiçbir şey işe yaramazsa, belki de cihazınız umutsuzca yeni bir başlangıç gerektirir. Fabrika verilerine sıfırlama, tüm uygulamaları, ayarları, ayarları vb. Silecektir. Dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın!

  Ayarlar’a git Yedekle ve Sıfırla öğesine, ardından Fabrika verilerine sıfırla öğesine dokunun. Telefonu sıfırla veya Tableti sıfırla öğesine dokunun.

Ayrıca bakınız – Google Play Hataları

Uygulamaların çökmesini nasıl önleyebilirim?

Bu sorunu önlemek ve uygulamaların çökmesini ve donmasını önlemek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Bir uygulama kötü kodlanmışsa, bu kadarını yapamayacağınızı unutmayın. Burada listelediğimiz tüm çözümleri denediyseniz ve hiçbir şey işe yaramazsa, o uygulamayı silin. Google Play’de pek çok eğlenceli ve kullanışlı uygulama var, bu yüzden muhtemelen benzer bir uygulama bulabilirsiniz. Uygulamaların çökmesini durdurmak için:

  Aynı anda çok fazla uygulama kullanmayın Uygulamalarınızın güncel olduğundan emin olun Uygulama önbelleğini ve verilerini temizleyin (en azından sık kullandığınız uygulamalar için).

 

Bu problemler / çözümler tüm Android akıllı telefonlarda ve tabletlerde bulunur ve etkilidir. Burada listelenen adımları izleyin ve sorunu kolayca çözeceksiniz!

Çok çökerten Popüler Uygulamalar Listesi.

Pokémon GO Bitmoji Klavye – Senin Avatarın io Pinterest Twitter Amazon App Gökyüzü Kart Savaşları Rolling Kingdom Egg, Inc. Kik Social Networking Yeni Doğan Kitty – Kabarık Bakım Teklifi Polyforge KSS Yarış 2 Çiftlik Kahramanları Süper Saga Krom – Google Metro Sörfçüler tarafından web tarayıcısı Yelp Dropbox Wish – Alışveriş Made Fun