Donma ve donmaya devam eden Samsung Galaxy A20 nasıl düzeltilir

Gerçekten iyi donanım özelliklerine sahip Samsung Galaxy A20 gibi bir akıllı telefon donmaya ve gecikmeye devam ettiğinde, neredeyse bir yazılım sorunu olmasını bekleyebilirsiniz. Bu tür sorunlar uygulamalar veya bellenimin kendisiyle ilgili bir sorundan kaynaklanabilir. Bununla birlikte, telefonunuz kısa süre önce bir düşüşe maruz kaldıysa veya uzun süre suya batırıldıysa ve bu sorun başladıysa, o zaman bir donanım sorunu olabilir.

Ancak, fiziksel ve / veya sıvı hasarı belirtileri olmadığını varsayarak, cihazın tekrar kusursuz şekilde çalışması için her zaman yapabileceğiniz bir şey vardır. Bu yüzden, bu yazıda donmaya ve gecikmeye devam eden Galaxy A20’nizi gidermek için size yol göstereceğim. Tüm olasılıkları göz önünde bulunduralım ve konunun neyle ilgili olduğunu belirleyene ve umarım düzeltene dek onları tek tek ekleyelim. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer sorunlar yaşıyorsanız, bu gönderi size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayan sahipler için, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunların bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyaç duyarsanız, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Dondurmayı ve gecikmeyi sürdüren Galaxy A20 ile ilgili sorun giderme

Sürekli donmaya veya gecikmeye devam eden bir telefonla ilgili sorunları giderirken, sorunu etkin bir şekilde çözmek ve veri kaybını önlemek için kapsamlı olmanız gerekir. Bununla birlikte, donmanın tekrar mükemmel şekilde çalışmasını sağlayan Galaxy A20’nizi yapmak için yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Galaxy A20’nizi yeniden başlatmaya zorlayın

Yazılım sorunu olan bir aygıtla ilgili sorunları giderirken yapmanız gereken ilk şey, zorunlu yeniden başlatmayı gerçekleştirmektir. Telefonunuzun hafızasını tazeleyen ve uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyen simülasyonlu bir bataryadır. Donmalar ve gecikmeler, küçük üretici yazılımı problemi veya aksaklıktan kaynaklanıyorsa, bu prosedür onları düzeltmek için yeterlidir. Galaxy A20’nizde nasıl yaptığınız:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A20 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladığında, hala donup kalmaya devam edip etmediğini kontrol etmeye çalış. Olursa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Facebook Samsung Galaxy A20’nizde çökerse ne yapmalı?

İkinci çözüm: Telefonu güvenli modda çalıştırın

Bu sorunların üçüncü taraf uygulamalardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmemiz gerekir. Uygulamaların hileli olduğu ve sistemde tutarsızlıklara neden olduğu zamanlar vardır ve performans sorunları genellikle en yaygın işaretlerdir. İndirilen uygulamalarınızın bu sorunla bir ilgisi olup olmadığını bilmek için telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatın. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Güvenli moddayken, telefonunuzun donmaya ve donmaya devam edip etmediğini bilmek için gözlemlemeye çalışın. Sorunlar giderilirse, daha fazla araştırma yapmak için bu adımları izleyin.

  Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun donmaya veya gecikmeye devam ettiği zamanlarda taktığınız uygulamaları hatırlayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Bununla birlikte, donmalar ve gecikmeler güvenli modda bile devam ediyorsa, o zaman sorunun ürün yazılımı ile olabileceği anlamına gelir. Böylece, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUMA: Samsung Galaxy A20 şarj olmuyor. İşte düzeltme.

Üçüncü çözüm: Donmaya devam eden telefonu sabitlemek için tüm ayarları sıfırlayın

Üretici yazılımı ile ilgili sorunları gidermeden önce, önce cihazınızın tüm ayarlarını, orijinal yapılandırmasına geri döndürülecek ve sorunun devam edip etmediğine bakacak şekilde sıfırlamayı deneyin. A20’nizde nasıl yaptığınız:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Cihaz bundan sonra hala donmaya ve yavaşlamaya devam ediyorsa, cihaz yazılımı ile ilgili sorun giderme adımlarını uygulayın.

Dördüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Sistem önbelleği bozulduğunda, düşündüğümüzden daha sık gerçekleşir, donmalar, gecikmeler ve hatta uygulama çökmeleri gibi performans sorunları ortaya çıkar. Eski önbelleği silin, böylece yenisiyle değiştirilir ve bu şekilde yapılır:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A20 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A20 cihazınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bundan sonra, telefonunuzun donmaya ve gecikmeye devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın. Hala devam ederse, o zaman nihai çözüm zamanı.

DA OKUYUN: Nasıl açılmaz Samsung Galaxy A20 düzeltmek için

Beşinci çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Sıfırlama işlemi, donma ve gecikmeye devam eden Galaxy A20’nizi düzeltir, ancak genellikle olası tüm çözümleri tüketmeden bunu önermeyiz. Bu noktada, telefonunuzu sıfırlamaktan başka bir seçenek yok. Bu nedenle, önemli dosya ve verilerinizi, özellikle de telefonunuzun dahili deposuna silinecekleri şekilde kaydedilmiş olanları özenle yedekleyin. Yedeklemeden sonra, sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecek şekilde Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Her şey yolunda olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A20 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A20 cihazınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım donmaya ve gecikmeye devam eden Galaxy A20’nizi düzeltmenize yardım edebildik. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.