Donma ve gecikmeyi devam ettiren Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Samsung Galaxy S9’un teknik özellik sayfasına bakarak, telefonun yavaşlayamayacağını düşünebilirsiniz, ancak elbette bu doğru değil. Her zaman S9 gibi güçlü bir telefonun yavaşlayacağı ve zaman zaman donmaya ve gecikmeye başlayacağı bir zaman olurdu. Sıfırlamanın var olmasının nedenlerinden biri de budur.

Çoğu zaman, telefonunuzun performansı düşmeye başladığında, bir şey buna neden olmalıdır. Yüklediğiniz tek bir uygulama, bir bellenim sorunu veya donanımla ilgili bir sorun olabilir. Telefonunuzun neden bu kadar yavaş hale geldiğini tam olarak bilmediğiniz sürece, sorunun nedeninin ne olduğunu belirlemeniz biraz zaman alacaktır ve bu yüzden sorun giderme yapmak zorundayız.

Bu yazıda, donmaya ve gecikmeye devam eden Galaxy S9’unuzu sabitlemede size yol göstereceğim. Bunu neden yaptığını belirlemek için telefondaki sorunları gidermeye çalışacağız ve daha sonra bu gibi sorunlar için sık kullandığımız en yaygın çözümleri kullanmaya çalışacağız. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz, okumaya devam edin, çünkü bu yayın size bir şekilde yardımcı olabilir.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için Galaxy S9 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Donma ve gecikmeyi sürdüren Galaxy S9’da nasıl sorun giderilir

Donmalar ve gecikmeler her zaman Galaxy cihazlarında en sık karşılaşılan sorunlar arasında yer aldı, bu nedenle geçmişte birkaç kez karşılaştık ve onlardan düzeltmeye veya onlardan kurtulmaya yardımcı olabilecek bir veya iki şey biliyoruz. Tüm söylenenlerle, işte bu konuda yapmanızı önerdiğim şey:

Galaxy S9’unuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Normal bir yeniden başlatma bu sorunu çözemeyebilir, bu nedenle hem Sesi Kısma düğmesini hem de Güç tuşunu aynı anda 10 saniye basılı tutarak Zorunlu Yeniden Başlatma prosedürünü uygulamanız gerekir. Bu, pilin bağlantısını kesecek ve telefonunuzun belleğini yenileyecektir.

Gecikmelerdeki donmalar, uygulama veya sistemle ilgili bazı küçük sorunlardan veya aksaklıklardan kaynaklanıyorsa, bu prosedür bunları düzeltir veya onlardan kurtulur. Bundan sonra telefonunuzu daha önce olduğu gibi kullanabilirsiniz, bu yüzden de yeterince dikkatli olmalısınız. Telefonunuz bundan sonra hala donuyorsa ve gecikiyorsa, sorunu gidermeniz gerekir.

Galaxy S9’unuzu Güvenli modda çalıştırın ve gözlemleyin

Bu sorunu çözmenin anahtarı gözlemdir ve bu noktada sorunun nedeninin ne olduğunu tam olarak bilmiyoruz. Bu nedenle, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için telefonunuzu Güvenli modda yeniden başlatmayı deneyin. Bunlardan biri telefonunuzun donmasına ve gecikmesine neden oluyorsa, cihaz güvenli moddayken bu sorunlar görünmez.

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Bu sorunların bu ortamda meydana gelmediğini varsayarsak, kolayca düzeltilebileceklerinin bir işaretidir. Telefon güvenli moddayken yapmanız gereken bir sonraki şey, soruna neden olan uygulamayı bulmak ve kaldırmaktır.

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesine dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. KALDIR> Tamam öğesine dokunun.

Öte yandan, Galaxy S9’unuz hala güvenli modda donuyorsa ve gecikiyorsa, bir sonraki yöntemi yapmanız gerekir.

Değiştirilecek şekilde sistem önbelleklerini silin

Kötü performansın nedenlerinden biri, bazı temel işlevleri ve hizmetleri etkilediği için bozuk bir sistem önbelleğidir. Galaxy S9’unuz donar ve güvenli modda kalırsa, sorunun bellenimde olduğu açık bir işarettir. Bu nedenle, telefonunuzun bu sorunlara sahip olmasına neden olan bazı bozuk önbelleklerin olasılığını ortadan kaldırmak için şu adımları izleyin:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bundan sonra donmalar ve gecikmeler devam ederse, bir sonraki yöntemi yapmanız gerekir.

Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve Ana Sıfırlama yapın

Bu son çare ve deneyimlerimize dayanarak, telefonun donmasına, gecikmesine ve diğer performans sorunlarına neden olan bellenim ile ilgili tüm sorunlara dikkat etmek için bir ana sıfırlama yeterlidir. Ancak devam etmeden önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silineceğinden yedeklediğinizden emin olun. Ardından, google hesabınızı kaldırarak Galaxy S9’un fabrika ayarlarına sıfırlama korumasını devre dışı bırakın. Tüm bunlardan sonra şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘Veri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım çözümlerimiz sizin için çalışır. Paylaşmak istediğiniz başka endişeleriniz varsa, bizimle iletişime geçmekten veya aşağıya yorum bırakmaktan çekinmeyin.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

    Fabrika Ayarlarına Sıfırlama veya Master Samsung Galaxy S9’unuzu Sıfırlama (kolay adımlar) Açılmayacak yeni Samsung Galaxy S9’unuzu nasıl düzeltebilirsiniz (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’da önbellek bölümünü nasıl silerim ve faydaları nelerdir? Samsung Galaxy S9’u ekran titremesi sorunu ile düzeltme (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’u Siyah Ekran Ölüm sorunu ile düzeltme (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’unuzu Güvenli modda yeniden başlatma ve sorunlu uygulamaları kaldırma (kolay adımlar)