Donmaya devam eden bir Samsung Galaxy A10 nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy A10 giriş seviyesi bir cihaz olmasına rağmen, içinde bulunduğu her şey düzgün çalıştığı sürece, bir sorun olmadan çalışmalıdır. Ancak, son zamanlarda şikayette bulunan sahipleri var çünkü cihazın bir sebepten dolayı donmaya devam ettiği bildiriliyor. Bu gerçekleştiğinde, birkaç saniye sonra kontrolü tekrar kazanabilse de, yanıt vermeyi bırakacağı için cihaz üzerindeki kontrolünü kaybedebilirler. Cihazınızın ne kadar hızlı olduğuna bakılmaksızın, böyle bir problem zaman zaman ortaya çıktığında çok can sıkıcıdır.

Bu yazıda donmaya devam eden Galaxy A10’unuzla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Sorunun nedenini belirleyene ve umarım sorunu çözene kadar her olasılığı araştırmaya ve birbiri ardına koymayı deneyeceğiz. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer sorunlar yaşıyorsanız, bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Donmaya devam eden bir Galaxy A10 sorun giderme

Performans sorunları, cihazınızın donanım yazılımı hiçbir şekilde değiştirilmediği sürece düzeltilmesi oldukça kolaydır. Bu durumda, birkaç işlem yaptıktan sonra telefonunuzun normal şekilde tekrar çalışmasını sağlayabilirsiniz. Başka bir deyişle, bu her zaman ve sonra ortaya çıkan sorunlardan biri olabilir. Olduğu söyleniyorken, telefonunuzda donmaya devam eden şeylerle yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Donmaya devam eden telefonu sabitlemek için Zorunlu yeniden başlatmayı uygulayın

Herhangi bir şey yapmadan önce, zorunlu yeniden başlatma işlemini gerçekleştirdiğinizden emin olun, çünkü bu soruna çok küçük bir ürün yazılımı sorunu veya aksaklık neden olabilir. Zorunlu bir yeniden başlatma, telefonunuzun hafızasını tazeleyecek ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyecek olan taklit bir batarya çıkarma işlemidir. Telefonunuzu normal şekilde kullanmanızı engelleyen performans sorunları gibi ürün yazılımıyla ilgili küçük sorunları çözecektir. İşte böyle yapılır:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, hala donmaya devam edip etmediğini ve devam ederse bir sonraki çözüme geçmeyi deneyin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A10 Sıfırlama Kılavuzu: Yapabileceğiniz farklı sıfırlama türleri

İkinci çözüm: Telefonunuzu Güvenli Modda çalıştırın

Bu prosedürün amacı donların bazı üçüncü taraf uygulamalardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını bulmaktır. Hepimiz biliyoruz ki, telefonun normal şekilde çalışmamasına neden olacak uygulamalar var ve bu durumda olabilir. Telefonunuzu güvenli modda çalıştırarak, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakırsınız. İşte böyle yapılır:

  Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Galaxy A10’unuz güvenli moddayken donmaya devam etmezse, sorunu gerçekten tetikleyen bir uygulama olduğu anlamına gelir. Daha fazla araştırma yapmak için şu adımları izleyin:

  Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun donmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız olduğunu düşündüğünüzde, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle öğesine dokunun ve onaylamak için Tamam öğesine dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Bununla birlikte, Galaxy A10’unuz güvenli modda bile donmaya devam ediyorsa, bir sonraki işlemi yapmayı denemek zorundasınız.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A10 çok yavaş ve durgunlaştı. İşte düzeltme.

Üçüncü çözüm: Telefonunuzdaki tüm ayarları sıfırlayın

Tüm ayarları sıfırlamak, kişisel dosyalarınızı ve verilerinizi silmeden telefonu fabrika ayarlarına döndürür. Başka bir deyişle, bu yordamın sıfırlama etkisi vardır, ancak dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemenin zorluğunu yaşamanız gerekmez. Güvenli ve çok etkili ve işte böyle yapılır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Bundan sonra, telefonunuzun hala donmaya devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın çünkü eğer öyleyse, sorun bellenimde olabilir.

Dördüncü çözüm: Eski sistem önbelleğini silin

Önceki prosedürler sorunu çözemediğinde, yapmanız gereken bir sonraki şey, eski sistem önbelleğini silmek, böylece yenisiyle değiştirilecektir. Telefonunuzu kurtarma modunda çalıştırarak ve önbellek bölümünü oradan silerek yapabilirsiniz. Bu, bunun nasıl yapılacağı hakkında adım adım kılavuzdur:

  Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A10 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Ses kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuz hazır olduğunda, donmaya devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın. Sorun çözülmediyse, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Nasıl Samsung Galaxy A10 Siyah Ölüm Ekranı saptamak için

Beşinci çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bu noktada, sıfırlama zaten gerekli. Yazılım herhangi bir şekilde değiştirilmediği sürece, telefonunuzu donmaya devam edecek şekilde sabitleyebilmelisiniz. Ancak, bunu yapmadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemek için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırdığınızdan emin olun. Her şey hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A10 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlayacaktır. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım donmaya devam eden Samsung Galaxy A10’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.