Donmaya devam eden Samsung Galaxy A50 cihazının tamirinde adım adım kılavuz

Benim Samsung Galaxy A50 oldukça iyi yapıyor ve çok duyarlı. Asla onunla hiçbir sorunla karşılaşmadım. Ancak, okuyucularımızdan bazıları bununla ilgili bazı performans sorunlarıyla karşılaştıkları için haber verdiler. En sık karşılaşılan sorun, telefonun belirgin bir sebep veya sebep olmadan donmaya devam etmesidir.

Rastgele donmalar oldukça can sıkıcıdır, çünkü sorunun ne zaman olacağını bilmiyorsunuz ve ne zaman ortaya çıktığını, telefonunuzu birkaç saniye kullanamazsınız çünkü yanıt vermiyor. Bu tür bir sorun ürün bilgisine atfedilebilir ve cihazınızın ciddi bir sorunu olduğu anlamına gelmez.

Bu yazıda donmaya devam eden Galaxy A50’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Sorunun gerçekte ne olduğunu belirleyene ve umarım onu çözene kadar her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve bunları tek tek ekleyeceğiz. Öyleyse, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmazsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Donmaya devam eden Galaxy A50 nasıl düzeltilir

Telefonunuzun yazılımı herhangi bir şekilde değiştirilmediği sürece, mağazaya geri dönmeden bir sorunu çözebilmelisiniz. Ancak, özel bir ROM taktıysanız, stok üretici yazılımını yeniden başlatmayı deneyin ve bu muhtemelen sorunu çözecektir. Ancak, cihazınızdaki bellenimin hala stokta olduğunu varsayarak sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin.

İlk çözüm: Zorla Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Olası bir bellenim sorununa sahip bir telefonu tamir etmeye çalışırken yapmanız gereken ilk şey, zorunlu yeniden başlatma işlemini gerçekleştirmektir. Telefonunuzun hafızasını tazeleyen ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyen benzetilmiş bir batarya çıkarma. Bu sadece küçük bir ürün yazılımı sorunundan kaynaklanıyorsa, bu sorunu çözecektir. İşte böyle yapılır:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Galaxy A50 cihazınız başarıyla başlatıldıktan sonra, zaman zaman donmaya devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Açılmayacak Samsung Galaxy A50 için hızlı düzeltme

İkinci çözüm: Telefonunuzu Güvenli modda çalıştırın

Telefonun zaman zaman donmasına neden olabilecek uygulamalar da vardır. Aslında, geçmişte bazı uygulamaların neden olduğu benzer sorunlarla da karşılaştık. Devam etmeden önce bu olasılığı dışlamanız gerekir. Bu nedenle, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatın. İşte nasıl…

  Seçenekler gösterilinceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Bu moddayken, telefonunuzun donmaya devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın. Sorun çözüldüyse, soruna neden olan bir uygulama olduğu anlamına gelir. Daha fazla araştırma yapmak için şu adımları izleyin:

  Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun donmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız olduğunu düşündüğünüzde, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Bununla birlikte, Galaxy A50’niz güvenli modda bile donmaya devam ediyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Donmaya devam eden telefonu sabitlemek için tüm Ayarları sıfırlayın

Telefonunuzdaki bazı ayarların değiştirildiği ve zaman zaman bunun gibi sorunları tetiklediği zamanlar olabilir. Hangi ayarların düzeltilmesi gerektiğini hatırlamak veya belirlemek zordur. Bu nedenle, tüm ayarları bir kerede sıfırlamak en iyisidir. Bu, cihazınızdaki her ayarı kapsar ve silinmeyecekleri için dosyalarınız ve verileriniz için endişelenmenize gerek yoktur. İşte yapmanız gerekenler:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Telefonunuz bunu yaptıktan sonra yeniden başlatılır ve başarılı bir şekilde yeniden başlatıldıktan sonra, telefonunuzun hala donmaya devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın;

DA OKUYUN: Galaxy A50’nizde Google ve Samsung hesaplarını ekleme veya ayarlama

Dördüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Cihazınızın donanım yazılımıyla ilgili sorunları gidermek için yapmanız gereken ilk şey sistem önbelleğini temizlemektir. Yolsuzluğa ve silme eğilimine girer ve onu yenisiyle değiştirir. Bu işlem için, hiçbiri silinmeyeceğinden önemli dosyalarınızı yedeklemeniz gerekmez. Bu şekilde yaparsınız;

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Ses kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bunu yaptıktan sonra, telefonunuzun donmaya devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın ve varsa bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy A50 Cep Telefonu Ağı Nasıl Kullanılır?

Beşinci çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bu noktada, sıfırlama gereklidir, çünkü telefonunuzdaki üretici yazılımı hiçbir şekilde değiştirilmediği sürece, bu sorunu çözebileceksiniz. Ancak, önemli dosyalarınız ve verilerinizin silinecekleri bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, sıfırlandıktan sonra cihazınız kilitlenmeyecek şekilde Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Her şey yolunda olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra, telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın.

Umarım donmaya devam eden Galaxy A50’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu nedenle yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.