Donmaya devam eden Samsung Galaxy A50’yi sabitleme konusunda adım adım rehber

Samsung Galaxy A50 telefonum oldukça iyi ve çok duyarlı. Asla bununla ilgili sorunlarla karşılaşmadım. Ancak, bazı okuyucularımız bununla ilgili bazı performans sorunlarıyla karşılaştıkları için rapor verdiler. En yaygın sorun, telefonun belirgin bir neden veya sebep olmadan donmaya devam etmesidir.

Rastgele donmalar oldukça sinir bozucu çünkü sorunun ne zaman ortaya çıkacağını ve ne zaman ortaya çıktığını bilmiyorsanız, telefonunuzu birkaç saniye kullanamazsınız çünkü yanıt vermiyor. Bu tür bir sorun bellenime atfedilebilir ve cihazınızın ciddi bir sorunu olduğu anlamına gelmez.


Bu yazıda, donmaya devam eden Galaxy A50’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Sorunun gerçekte ne olduğunu tespit edip umarım çözene kadar her olasılığı değerlendireceğiz ve bunları tek tek ortadan kaldıracağız. Bu nedenle, bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Onlar sizin için çalışmıyorsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bize ulaşın.

Donmaya devam eden Galaxy A50 nasıl düzeltilir?

Telefonunuzun bellenimi herhangi bir şekilde değiştirilmediği sürece, mağazaya geri dönmek zorunda kalmadan onu düzeltebilirsiniz. Ancak, özel bir ROM yüklediyseniz, stok ürün yazılımını yeniden yanıp sönmeye çalışın ve belki de sorunu düzeltir. Ancak cihazınızdaki bellenimin hala stokta olduğunu varsayarsak, sorunu gidermek için şu adımları izleyin…

İlk çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Olası bir ürün yazılımı sorunu olan bir telefonu düzeltmeye çalışırken yapmanız gereken ilk şey, zorunlu yeniden başlatmayı gerçekleştirmektir. Bu, telefonunuzun belleğini yenileyerek tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yükleyen simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. Bu sadece küçük bir bellenim sorunundan kaynaklanıyorsa, bu sorunu çözecektir. İşte böyle yapılır:

  Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Galaxy A50’niz başarıyla yeniden başlatıldığında, zaman zaman donmaya devam edip etmediğini görmeye çalışın. Hala devam ediyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A50 için açılmayacak hızlı düzeltme

İkinci çözüm: Telefonunuzu Güvenli modda çalıştırın

Telefonun zaman zaman donmasına neden olabilecek uygulamalar da vardır. Aslında, geçmişte bazı uygulamaların neden olduğu benzer sorunlarla karşılaştık. Devam etmeden önce bu olasılığı göz ardı etmeniz gerekir. Bu nedenle, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatın. İşte böyle…

  Seçenekler görünene kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güvenli Mod’a dönüşene kadar Kapat seçeneğine uzun dokunun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduğunda, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’u görmelisiniz.

Bu moddayken, telefonunuzun hala donmaya devam edip etmediğini görmeye çalışın. Sorun giderilirse, soruna neden olan bir uygulama olduğu anlamına gelir. Daha fazla araştırma yapmak için şu adımları izleyin:

  Standart moda önyükleme yapmak için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun donmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları hatırlayın. Zaten bir uygulamanız olduğunda, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama’ya dokunun. Verileri temizle’ye ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Bununla birlikte, Galaxy A50’niz hala güvenli modda bile donmaya devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Donmaya devam eden telefonu düzeltmek için tüm Ayarları sıfırlayın

Telefonunuzdaki bazı ayarların değiştiği zamanlar vardır ve zaman zaman bu gibi sorunları tetikler. Hangi ayarların düzeltilmesi gerektiğini hatırlamak veya belirlemek zordur. Bu nedenle, tüm ayarları bir kerede sıfırlamak en iyisidir. Bu, cihazınızdaki her ayarı kapsar ve silinmeyecekleri için dosyalarınız ve verileriniz hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Yapmanız gerekenler:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim’e gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN kodunuzu, Parolanızı veya Deseninizi girin. Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

Telefonunuz bunu yaptıktan sonra yeniden başlayacaktır ve başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, telefonunuzun donmaya devam edip etmediğini görmeye çalışın, eğer varsa, ürün yazılımında sorun giderme zamanı.

AYRICA OKUYUN: Galaxy A50’nize Google ve Samsung hesapları Ekleme veya Ayarlama

Dördüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Cihazınızın bellenim sorunlarını gidermek için yapmanız gereken ilk şey sistem önbelleğini temizlemektir. Yolsuzluğa eğilimlidir ve silinmesi aslında yenisiyle değiştirilecektir. Bu yordam için, hiçbirinizin silinmeyeceği için önemli dosyalarınızın yedeğini oluşturmanız gerekmez. Bunu böyle yaparsınız;

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A50 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında, sistemi yeniden başlat vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bunu yaptıktan sonra, telefonunuzun hala donmaya devam edip etmediğini görmeye çalışın ve varsa bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A50 Mobil Ağ Kullanılamıyor Sorun Nasıl Onarılır

Beşinci çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bu noktada, sıfırlama gereklidir, çünkü telefonunuzdaki bellenim herhangi bir şekilde değiştirilmediği sürece bu sorunu çözebilirsiniz. Ancak, silinecekleri için önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, sıfırlamadan sonra cihazınızdan kilitlenmemeniz için hem Google hem de Samsung hesaplarınızı kaldırın. Her şey yolunda olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A50 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın.

Umarım donmaya devam eden Galaxy A50’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.