Donmaya devam eden Samsung Galaxy J5 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Performansla ilgili sorunlara gelince, bunlar genellikle aygıt yazılımı sorunlarının bir sonucudur ve Samsung Galaxy J5’in sahibi olan bazı okuyucularımızda durum böyledir. Bazılarına göre, aygıtları bir güncellemeden kısa bir süre sonra takılmaya veya donmaya başladı. Galaxy J5’in son birkaç ay içinde büyük güncellemeler aldığını ve bu güncellemelerin sorunu tetikleyebileceğini biliyoruz.

Neyse ki, bunun gibi sorunlar kolayca çözülebilir ve telefonunuzdaki sorunu çözebilecek bir çözümü sizinle paylaşıyorum. İlk defa böyle bir sorunla karşılaşmadık, bu nedenle telefonunuzun performansını normale döndürmenize yardımcı olabilecek bir veya iki şey biliyoruz. Bu makaleyi yararlı bulabileceğiniz için şu anda bu sorunla uğraşan sahiplerden biriyseniz okumaya devam edin. Bununla birlikte başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunların bazılarına değindiğimiz için Galaxy J5 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Hala yardıma ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine basın.

Gecikmeyi dondurmaya devam eden Galaxy J5’e hızlı düzeltme

Zaman zaman donma sorunları olabilir. Aslında, giriş seviyesi akıllı telefonlarda çok yaygındır. Yine de Galaxy J5 durumunda, bunun gibi sorunların çoğu bir güncelleme sonrasında başladı, bu yüzden her zaman donma ve diğer performans sorunlarının bazı bozuk veya eski sistem önbelleklerinden kaynaklandığını varsayabiliriz. Geçmişte benzer sorunları olan telefonların çoğunda durum böyledir ve sorunu gideren tek şey, tüm sistem önbelleklerini silerek değiştirilmeleridir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.)’ Önbellek bölümünü sil ‘i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.’ Seçmek için Güç tuşuna basın.Geçmek için Ses kısma tuşuna basın ‘ evet ‘seçeneğini seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu yöntemi uyguladıktan sonra sorun devam ederse, bu sorundan sorumlu diğer faktörler olabileceğinden, telefonunuzu sorun gidermeyi denemelisiniz.

İLGİLİ MESAJLAR:

  Samsung Galaxy J5’inizi “Maalesef Kişiler durdu” hatasıyla nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu] Başlatma sırasında Samsung logosuna takılan Samsung Galaxy J5’i (2017) nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J5 (2017) başladı güncellemeden sonra “Ayarlar durdu” hatası veriyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J5 (2017) cihazınız “Cihaz yazılımı güncellenirken bir hata oluştu” gösterildiğinde ne yapmalı? [Sorun Giderme Kılavuzu] “Maalesef, Ayarlar durdu” hatası görüntüleniyor [Sorun Giderme Kılavuzu]

Donmaya devam eden Galaxy J5 sorun giderme

Üçüncü taraf uygulamaların neden olduğu donma sorunları var. Aslında, onlar da yaygındır ve bu nedenle, bu kılavuzda, sorunun ne olduğunu, neye neden olduğunu ve düzeltmek için ne yapılması gerektiğini belirlemede sizi yönlendireceğim. Hadi başlayalım…

Telefonunuzu Güvenli modda çalıştırın

Bu, tüm üçüncü taraf uygulamalarını devre dışı bırakır ve telefonunuzun performansı üzerinde hemen bir etkisi olup olmadığını hemen anlarsınız.

  Aygıtı kapatın. Ekrandaki güç tuşunu cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Ses kısma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.

Telefonunuz bu modda donmadan normal şekilde çalışıyorsa, soruna neden olan bir uygulama veya daha fazlası olduğu açıktır. İndirdiğiniz ve yüklediğiniz uygulamaların hangisinin buna neden olduğunu bulmanız ve bunları kaldırmanız gerekir.

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun.

Telefon hala güvenli modda donuyorsa, bir sonraki işlemi yapmanız gerekir.

Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bu, cihaz yazılımının bir şekilde veya başka bir şekilde değiştirilmemesi koşuluyla, telefonunuzdaki donma ve gecikmeyi giderebilecek kesin bir yöntemdir. Bir güncellemeden sonra bu sorunlar ortaya çıkarsa, telefonunuzu yeni cihaz yazılımı ile yeni bir başlangıç yapmak için sıfırlamanız gerekir. Ancak, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi işlem sırasında silineceklerinden yedeklediğinizden emin olun.

Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Korumasını da devre dışı bırakmanız gerekir, böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmez.

  Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesini seçin. Birden fazla hesap ayarınız varsa, her hesap için bu adımları tekrarlamanız gerekir. Daha Fazla Git. Hesabı Kaldır’a dokunun. HESABI KALDIR’a dokunun.

Her şey ayarlandıktan ve hazır olduktan sonra, cihazınızı sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı göründüğünde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Seçmek için Güç düğmesine basın. Evet – tüm kullanıcı verilerini silin ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Ve bu kadar! Telefonunuz şimdi sorunsuz çalışıyor olmalıdır. Telefonunuzla ilgili diğer konularda hala yardıma ihtiyacınız varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  “Ne yazık ki, Galeri durdu” hatası gösteren Samsung Galaxy J5’inizi nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu] Snapchat neden Samsung Galaxy J5’imde çökmeye devam ediyor? [Sorun Giderme Kılavuzu] Instagram açtığımda Samsung Galaxy J5’im neden donuyor? İşte düzeltme… Hataya donmadan önce düzelten Samsung Galaxy J5 “Maalesef, Ayarlar durdu” mesajı görüntüleniyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J5 “Maalesef Telefon durdu” hatası göstermeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J5 nasıl düzeltilir Bu, “Ne yazık ki, Facebook durdu” hatasını göstermeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu]