Donmaya devam eden Samsung Galaxy S10 Plus nasıl düzeltilir

Donmaya devam eden Samsung Galaxy S10 Plus gibi güçlü bir akıllı telefonun donanım yazılımı ile ilgili ciddi sorunları olabilir. Galaxy S5 zamanından beri, donma, gecikme, durgunluk ve performansla ilgili diğer konular hakkında oldukça fazla şikayet alıyoruz. Çoğu zaman sorun donanımla ilgili değildir. Bu gibi sorunlar ortaya çıktığında, genellikle soruna neden olabileceklerini kontrol etmemiz gereken ürün yazılımı ya da uygulamalar genellikle budur.

Bu nedenle, bu yazıda, nedense donmaya devam eden Galaxy S10 Plus ile ilgili sorunların giderilmesinde size yol göstereceğim. Bu gibi sorunları çözmek için son birkaç yıldır kullandığımız bazı çözümleri sizlerle paylaşacağım. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan şikayetçiyseniz, bu gönderi size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Donmaya devam eden Galaxy S10 Plus’ı sabitlemek

Performans sorunları çok can sıkıcı olsa da, düzeltmeleri nispeten kolaydır. Birkaç sorun giderme prosedürü telefonunuzun normal şekilde tekrar çalışmasını sağlayabilir. Ancak ondan önce, bu yazıda ele alacağım donma problemi, telefonunuzun herhangi bir noktada yanıt vermemesine neden oluyor, ne yaparsanız yapın ve yapabileceğiniz en iyi şey telefonunuzu yeniden başlatmak. Endişelenmeyin, bir teknolojiden yardım almadan kendi başınıza halledebilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Açma / kapatma tuşunu basılı tuttuğunuzda telefon donuyor ve yanıt vermiyorsa, cihazın tekrar yanıt vermesini sağlamak için zorunlu yeniden başlatma işlemini yapmanız gerekir. Ses Kısma düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. Galaxy S10 Plus cihazınız normalde olduğu gibi yeniden başlatılacaktır, donmaları önlemek için sorun gidermeye devam edebilirsiniz.

Telefonunuzun zorunlu yeniden başlatma prosedürüne yanıt vermemesi durumunda, bunun yerine şunu deneyin:

  Ses Kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Şimdi, iki tuşu da 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Bu aslında ilk prosedürle aynıdır ancak doğru yaptığınızdan emin olduk.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus’ta virüs bulaşma pop-up penceresinden kurtulma

İkinci çözüm: Telefonunuzu Güvenli Modda kullanın.

Bu, telefonun donmaya devam etmesine bir çözüm değildir, ancak sorunun bazı üçüncü taraf uygulamalardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmek çok önemli bir prosedürdür. Galaxy S10 Plus’ınız bu moddayken, tüm üçüncü taraf uygulamaları devre dışı bırakılır, ancak önceden yüklenmiş tüm uygulamalar hala çalıştığı için kullanmaya devam edebilirsiniz. Telefonunuzu güvenli modda nasıl yeniden başlatacağınız:

  Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Bu modda ve telefon donma olmadan mükemmel çalışıyor olsa da, sorunun nedeni üçüncü taraf bir uygulama demektir. Sorunu çözmek için bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Şüpheli üçüncü taraf uygulamalarını kaldırın

Telefonunuz güvenli moddayken donmaların kaybolduğunu varsayarsak, yapmanız gereken bir sonraki şey şüpheli görebileceğiniz uygulamaları belirlemektir. Sadece bir uygulama veya bir uygulama grubu olabilir. Zaten bir şüphelendiyseniz, telefon tamamen çalışana kadar onları tek tek kaldırmayı deneyin. Ancak, bunu yapmadan önce, telefonunuzu normal modda yeniden başlatın ve ardından üçüncü taraf bir uygulamayı kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  Giriş ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğelerine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. UNINSTALL> OK öğelerine dokunun.

Donmaya devam eden Galaxy S10 Plus’ınızı düzeltmek için birden fazla uygulamayı kaldırmanız gerekebilir. Öte yandan, telefon güvenli modda bile donuyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus’ınıza SIM ve microSD kartlar Takma veya Çıkarma

Dördüncü çözüm: Telefonunuzun ayarlarını sıfırlayın

Şimdi cihazınızın donanım yazılımını gidermeye çalışıyoruz, ancak bundan önce yapmamız gereken ilk şey, üçüncü taraf uygulamaları ve dosyaları silmeden fabrika ayarlarına döndürmek. Sorunun bazı yanlış ayarlardan kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmak için sadece ayarları varsayılan değerlere getirelim. İşte Galaxy S10 Plus’ınızda nasıl yapıldığı:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ayarları sıfırla öğesine dokunun. SIFIRLAMA AYARLARI’na dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. SIFIRLA AYARLARI’na dokunun. ayarları sıfırlamak için yeniden başlatın.

Bundan sonra ve telefonunuz hala donuyorsa, bir sonraki adıma geçin.

Beşinci çözüm: Sistem önbelleğini silin

Bunu yapmanız önemlidir, çünkü yalnızca sistem önbelleğini silmeyi değil, onu yenisiyle de değiştirirsiniz. Sistem önbelleği, telefonunuzun sorunsuz çalışmasını sağlamak için sistemin oluşturduğu geçici dosyalar grubudur, ancak bozuldukları zamanlar vardır. Bu olduğunda, donmaya devam eden bir telefon da dahil olmak üzere performansla ilgili birçok sorun ortaya çıkabilir. Böylece, sistemin yenisini oluşturabilmesi için silin.

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşun hepsini bırakın. Bir ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye gösterecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce .Seç önbellek bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet, onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Önbelleğin yeniden yapılandırılmasından sonra telefonunuzun başlatılması normalden biraz daha uzun sürecektir, ancak telefon aktif hale geldiğinde, gözleminize devam edin ve telefonun donmaların kaybolup kaybolmadığını görmek için normal şekilde kullanın.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus öldü ve geri dönmeyecek

Altıncı çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Hepsi başarısız olursa, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur. Donmaya devam eden bir akıllı telefon genellikle ilk 5 prosedürü veya çözümü kullanarak sabitlenir, ancak sorunun bir nedenden ötürü devam etmesi durumunda, bunu yapmanız gerekir. Ancak ondan önce, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi silinecekleri şekilde yedeklediğinizden emin olun. Bundan sonra, Google hesabınızı kaldırın; böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecektir.

Donmaya devam eden Samsung Galaxy S10 Plus’ınızı düzeltmek için aşağıdaki adımları izleyin…

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa karşı koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerine ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir) .Sil vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. veri / fabrika ayarlarına sıfırlama ‘seçeneğini seçin. Güç düğmesine basarak seçin.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Şimdi ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarız donma sorununu cihazınızla çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Samsung Galaxy S10 Plus ‘Facebook durdu’ hatası vermeye devam ediyorSamsung Galaxy S10 Plus yavaş çalışıyor. İşte yapmanız gerekenler… 5 Galaxy S10 Plus İçin En İyi Kablosuz Şarj Cihazları