Donmaya devam eden Samsung Galaxy S10e nasıl düzeltilir

Performans sorunları genellikle çok can sıkıcıdır ancak çoğu zaman o kadar ciddi değildir. Okuyucularımızdan bu konuyla ilgili birçok rapor aldık, ancak dikkatimi çeken sorunlardan biri, Samsung Galaxy S10e sahibinin şikayet ettiği, çünkü telefonunun donmaya devam ettiği bildirildi. Ona göre, cihaz birkaç saniye donuyor ve ardından sadece birkaç dakika sonra donması için tekrar normal yanıt veriyor. Donmaların 3 ila 4 saniye sürdüğü söyleniyor.

Bu yazıda, telefonları ile ilgili sorunlarla da karşılaşmış olan kullanıcılar olduğu için bu sorunu çözeceğim. Her olasılığı değerlendireceğiz ve konunun ne olduğunu belirleyene ve umarım düzeltene kadar onları tek tek ekarte edeceğiz. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir sorun için bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza uğradığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Donmaya devam eden Galaxy S10e ile ilgili sorun giderme

Telefonunuzda bazı performans sorunları olan sorunları giderirken, nedeni kolayca ve doğru bir şekilde belirleyebilmeniz için kapsamlı olmanız gerekir. Bu yazıda yapmamız gereken şey bu. Umarım bu kılavuzu takip ettikten sonra Galaxy S10e ile ilgili problem çözülmüştür. İşte telefonunuzda donmaya devam eden şeyler hakkında yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Telefonunuzu Güvenli modda yeniden başlatın

Bunu yapmak sorunu derhal yalıtacaktır ve telefonu güvenli modda çalıştırırken sorunu çözmez, derhal bazı uygulamalardan kaynaklanıyorsa size söyleyecektir. İşlemci ve grafik yoğun uygulamalar var ve telefonunuzu zaman zaman donma kabiliyetine sahipler. Telefonunuzu güvenli modda gözlemlemek zorunda olmanızın nedeni budur, çünkü bu ortamda, tüm üçüncü taraf uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakılmıştır. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Güç seçenekleri görünene kadar açma / kapatma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod gösterilinceye kadar Kapat seçeneğine dokunun ve basılı tutun. Telefonunuzu yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun.

S10e’niz güvenli moddayken donmalar oluşmazsa, çok fazla endişelenmeyin çünkü indirdiğiniz ve yüklediğiniz uygulamalardan birinin veya bir kısmının soruna neden olacağı yeterince açıktır. Bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini sıfırlamak için temizlemeyi deneyebilir veya kaldırabilir ve sonra yeniden yükleyip sorunun çözülüp çözülmediğini deneyebilirsiniz.

Öte yandan, Galaxy S10e’niz güvenli moddayken bile donmaya devam ediyorsa, o zaman her şeyden çok bir firmware sorunu olabilir. Bir sonraki prosedüre geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10e “İnternet mevcut olmayabilir” hatası gösteriyor

İkinci çözüm: Tüm Ayarları Sıfırla

Telefonunuzun performansını etkileyen bazı ayarları değiştirmiş olabilirsiniz. Çoğu zaman hangi ayarın değiştiğini hatırlayamadık. Bu nedenle, tüm ayarları varsayılana geri getirmenin en iyi yolu, telefonunuzdaki tüm ayarları sıfırlamaktır. Bunu yaptıysanız dosyalarınızın hiçbiri silinmeyeceğinden endişelenmeyin, aradığınız çözüm bu olabilir. İşte böyle yapılır:

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ayarları sıfırla öğesine dokunun. ayarları sıfırlamak için yeniden başlatın.

Bundan sonra, telefonunuzun hala donmaya devam edip etmediğini ve varsa cihaz yazılımıyla ilgili sorunları gidermenin zamanı geldiğini kontrol edin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10e telefonunuzdaki Bixby nasıl devre dışı bırakılır

Üçüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Sistem önbelleğini silmek, bazen performans sorunlarını çözmenin en iyi yoludur çünkü önbellek bozulduğunda zamanlar olur ve bu olduğunda, donmalar ve gecikmeler dahil birçok sorun ortaya çıkabilir. Bu dosyaların yeni olduğundan emin olmak için zaman zaman önbelleği silmeniz önerilir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10e logosu göründüğünde, üç tuşun tümünü de bırakın. Telefonunuz, kurtarma modundayken, kurtarma moduna geçmeye devam eder. mavi ve sarı yazı içeren siyah bir ekran görüyorsanız, bir sonraki adıma geçmeye hazırsınız. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bunu yaptıktan sonra Galaxy S10e’niz donmaya devam ediyor, bir sonraki çözüme geçin.

Dördüncü çözüm: Master telefonunuzu sıfırlayın

Sıfırlama, donmalar, gecikmeler ve diğer sorunlar dahil olmak üzere hemen hemen tüm bellenim sorunlarını giderir. Sıfırlamadan önce tüm önemli dosya ve verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Bundan sonra, Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın; böylece telefonunuz kilitlenmez. Her şey yolunda olduğunda, şu adımları takip edin…

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10e logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın. Telefonunuz ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneğinin üzerine gelene kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlama. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım donmaya devam eden Galaxy S10e’nizi tamir etmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Galaxy S10e’deki Bixby Düğmesi Nasıl Remap EdilirSamsung Galaxy S10e “Ne yazık ki, Facebook durdu” hatası veriyorSamsung Galaxy S10e “Kamera başarısız oldu” hatasını göstermeye devam ediyor