Donmaya devam eden Samsung Galaxy S8’inizi düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu]

Donma gibi performans sorunları her zaman ürün yazılımı sorunlarıyla ilişkilendirilebilir, ancak üçüncü taraf uygulamalarının telefonun gecikmesine ve sonunda birkaç dakika donmasına neden olduğu durumlar da vardı. Bugün piyasadaki en güçlü akıllı telefonlardan biri olan Samsung Galaxy S8’de, etkileyici özelliklere sahip olduğu göz önüne alındığında donanım ile ilgili olmadığından emin olabilirsiniz, ancak bu bir donanım sorununun telefonu dondurmak, ama sonra bu farklı bir hikaye.

Bu makalede, Galaxy S8’in sorun gidermemizin konusu olmasıyla ilgili donma problemi ile başa çıkacağım. Bir sonuç bulana ve sorunun ne hakkında olduğunu ve neden oluştuğunu öğreninceye kadar her olasılığı ele alacağız ve her birini dışlayacağız. En önemlisi, sorunun mağazanıza geri dönüp gidemeyeceğini ve sorun gidermemizden sonra devam etmesi durumunda değiştirilmesini sağlayabilmeniz için sorunun giderilip giderilemeyeceğini bilmemiz gerekir.

Ancak her şeyden önce, şu anda telefonunuzla farklı sorunlar yaşıyorsanız, bu cihaza sahip okuyucularımıza zaten destek sağlamaya başladığımız için Samsung Galaxy S8 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Telefonunuzun hala yeni olduğunu ve sorunsuz bir şekilde çalışması gerektiğini anlıyoruz, ancak Samsung bile herhangi bir sorun olmayacağını garanti edemez. Burada yaptığımız şey, okuyucularımıza mümkün olan en iyi yardımı sağlamaktır, böylece endişenizle ilgili yayınlar yayınlamadıysanız, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Donmaya devam eden bir Galaxy S8 ile ilgili sorun giderme

Sorun: Yeni Galaxy S8’imin bir sorunu var gibi görünüyor çünkü bir iki dakika gibi donmaya devam ediyor. Yine de kullanabilirim ama donunca, kontrolünü tekrar kazanana kadar beklemek zorundayım. Soruna neyin neden olduğundan tam olarak emin değilim, çünkü bunu sadece birkaç hafta önce satın aldım. Geri vermeli miyim?

Sorun giderme: Telefonun değiştirilmesi her zaman, özellikle sorun sizin tarafınızdan çözülemiyorsa yapabileceğiniz en iyi şey olacaktır. Donma sorunları sadece küçük bir sorun olabilir, bu yüzden telefonunuzda sorun gidermeye değer bir çekimdir ve işte size önerdiğim şey:

1. Adım: Galaxy S8’inizin Güvenli modda hala donup donmadığını görmeye çalışın

Daha önce de söylediğim gibi, üçüncü taraf uygulamalar da S8 gibi güçlü bir telefonun donmasına neden olabilir, bu nedenle diğer sorun giderme prosedürlerine devam etmeden önce bu olasılığı göz ardı etmemiz gerekir. Tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için telefonunuzu güvenli modda başlatın ve bu prosedür sorunun kendisini düzeltemese de, üçüncü taraf uygulamalarınızın bununla bir ilgisi olup olmadığını hemen söyleyecektir. Telefonunuzu güvenli modda şu şekilde başlatırsınız:

  Cihazı kapatın. Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar sesi kısma tuşu.Safe modu ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.Soruna neden olan uygulamaları kaldırın.

2. Adım: Soruna neden olan uygulamaları bulun, sıfırlayın ve / veya kaldırın

Bu adımı, yalnızca telefon güvenli moddayken donmaların kaybolması durumunda yaparsınız, çünkü üçüncü taraf uygulamalarından birinin veya bazılarının soruna neden olduğu yeterince açıktır. Suçluyu bulmak söylemesi yapmaktan daha kolay ama denemelisin. Aramanıza, sorundan önce yüklediğiniz uygulamalardan başlayın. Bir tür şüpheliniz olmalı ve bu uygulamalarla tek tek uğraşmalısınız. Birincisi, önbelleklerini ve verilerini temizlemeyi deneyin, ardından bazılarının güncellenmesi gerekip gerekmediğini öğrenin ve bu işe yaramazsa, bunları kaldırmanız gerekir.

Galaxy S8’de uygulama önbelleği ve verileri nasıl temizlenir

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın.Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Verileri temizle’ye ve ardından Tamam’a dokunun.

Galaxy S8’inizdeki uygulamalar nasıl güncellenir?

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Play Store’a dokunun. Menü tuşuna dokunun ve ardından Uygulamalarım’a dokunun. Uygulamalarınızı otomatik olarak güncel tutmak için Menü> Ayarlar’a dokunun, ardından onay kutusunu seçmek için Uygulamaları otomatik güncelle’ye dokunun. Aşağıdaki seçeneklerden birini seçin: Tüm uygulamaları kullanılabilir güncellemelerle güncellemek için Güncelle [xx] öğesine dokunun. tek bir uygulamayı güncellemek için Güncelle’ye dokunun.

Galaxy S8’inizden uygulamaları kaldırma

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın.Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Onaylamak için Kaldır’a tekrar dokunun.

3. Adım: Telefonunuzu Kurtarma modunda yeniden başlatın ve önbellek bölümünü silin

Bunu sadece güvenli moddayken telefon hala donuyorsa yapmanız gerekir, çünkü bu sorunun bellenimle ilgili olduğunun bir göstergesidir. Ancak, sistem dosyalarından ve verilerinden sonra gitmek yerine, önce tüm sistem önbelleklerini silmeye çalışmalısınız, çünkü bazıları bozuksa, cihazınız performansla ilgili endişelerle de karşılaşacaktır. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android önyükleme menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. silme önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

4. Adım: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve ardından telefonunuzu sıfırlayın

Önbellek dizininin tüm içeriğini sildikten ve telefonunuz hala donuyorsa, bir kez daha güvenli modda yeniden başlatmanız ve ardından dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemeniz gerekir. Varsayılan fabrika ayarlarına geri getirmek için telefonunuzu sıfırlamanız gerekir. Ancak cihazınızı gerçekten sıfırlamadan önce, cihazınızdan kilitlenmemeniz için Fabrika Sıfırlama Korumasını (FRP) devre dışı bıraktığınızdan emin olun.

Galaxy S8’de FRP nasıl devre dışı bırakılır

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere hızlıca kaydırın.Ayarlar> Bulut ve hesaplar’a dokunun. Hesaplar’a dokunun. Google’a hafifçe vurun. Birden fazla hesap ayarınız varsa, bu adımları her hesap için tekrarlamanız gerekir. 3 nokta simgesine dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun. HESABI KALDIR öğesine dokunun.

Galaxy S8’inizi sıfırlama

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android veri kurtarma menü seçeneklerini gösterir). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Galaxy S8’inizi Ayarlar menüsünden sıfırlama

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya hızlıca kaydırın. Ayarlar> Bulut ve hesaplar öğesine dokunun. Yedekle ve geri yükle öğesine dokunun. Kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI’ya getirmek için geri yükleyin.Ayarlar düğmesine Ayarlar menüsüne dokunun ve Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla’ya dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ekran kilidiniz açıksa, kimlik bilgilerinizi girin. .

5. Adım: Telefonu tekrar mağazaya getirin veya gönderin

Sıfırlama işleminden sonra ve sorun devam ederse, bir teknisyenden yardım almanız gerekir. Telefonu mümkünse satın aldığınız mağazaya götürün. Veya Samsung’a geri gönderebilir ve teknisyeninin sorunu sizin için halletmesine izin verebilirsiniz. Ancak, cihazın size geri gönderilmesi haftalar alacaktır.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.