Donmaya ve gecikmeye devam eden bir LG G7 ThinQ akıllı telefon nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Nadiren, performans sorunlarına erken bir aşamada verilecek yeni ve güçlü bir akıllı telefon duyacaksınız. Bununla birlikte, bazı uygulamalarda, özellikle uygulama hataları ve yazılımla ilgili sorunlar nedeniyle, bazı cihazlarda olur. LG G7 ThinQ, Mayıs 2018’de piyasaya sürülen sekiz çekirdekli bir akıllı telefon. İki depolama varyantı var – 128GB ve 64GB model, 512GB’a kadar genişletilebilir bellek. Teknik özelliklerine dayanarak, cihaz bugüne kadar ileri teknoloji cihazlar arasında etiketlenebilir. Ve diğer yüksek katmanlı akıllı telefonlar gibi, yeni LG G7 ThinQ akıllı telefon da yazılım sorunlarından arınmış değil.

Bu yayında ele alınan yeni LG G7 ThinQ akıllı telefonda, özellikle donmalarda ve gecikmelerde bir performans sorunu var. Olası çözümleri bulmak için okumaya devam edin.

Ancak her şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Oranlar, web sitemizde halihazırda mevcut çözümler olduğu veya en azından, zaten düzelttiğimiz benzer sorunlar olduğu yönündedir. Bu nedenle, probleminizle benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

İlk çözüm: Arka plan uygulamalarını sonlandırın ve ardından telefonunuzu yeniden başlatın.

Arka plan uygulamaları, son zamanlarda kullandığınız ancak kapatılmadığınız uygulamalardır. Bu uygulamalar bekleme modunda kalır ve bunlar arasında cihazınızla çoklu görevler arasında geçiş yapmanızı sağlar. Ancak arka planda daha fazla uygulamanın uzun süre çalışmasını sağlamak, işlemcinin tükenebileceğinden cihazınızı yavaşlatabilir. Bunun olmasını önlemek için, arka plan uygulamalarını kullanmayı bitirdikten sonra kapatmayı düşünmelisiniz. Çalışan adımları görüntüleyebilir ve aşağıdaki adımlarla görev yöneticisi aracılığıyla kapatabilirsiniz:

  Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. Genel sekmesine gidin. Uygulamalar öğesine dokunun. Tümü, Etkin ve Devre Dışı arasından filtre seçmek için dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun.

Arka plan uygulamalarınızın geri kalanını kapatmak için aynı prosedürü izleyin. Arka plan uygulamalarını kapanmaya zorladığınızda, aşağıdaki adımlarla telefonunuzu yeniden başlatın (yazılımdan sıfırlama):

  Güç düğmesini ve Sesi Kısma düğmesini aynı anda birkaç saniye veya aygıtın gücü açılana kadar basılı tutun.

Alternatif olarak, cihazınızı birkaç saniye kapatabilir ve ardından tekrar açabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Güç düğmesine birkaç saniye veya güç menüsü görünene kadar basın. Menüden Kapat’ı seçin. Cihazın kapanmasını onaylamak için Tamam’a dokunun. 30 saniye sonra, cihaz açılana kadar Güç düğmesine tekrar basın.

Tamamen önyüklendiğinde, sorunun giderilip giderilmediğini belirlemek için normalde yaptığınız gibi kullanın. Telefonunuz hala donuyorsa veya gecikiyorsa, bir sonraki geçerli çözümleri deneyin.

İkinci çözüm: Güvenli moda geçin ve uygulamaları teşhis edin.

Üçüncü taraf uygulamalar güvenli modda devre dışı bırakılır ve bu nedenle sorunun üçüncü taraf uygulamalar tarafından tetiklenip tetiklenmediğini belirlemeniz daha kolay olacaktır. LG G7 ThinQ cihazınızda Güvenli Modu nasıl etkinleştireceğiniz ve kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Telefonunuz açıkken, menü seçenekleri yer değiştirene kadar Güç düğmesini basılı tutun.Güç kapalı seçeneğini basılı tutun. Güvenli Modda Yeniden Başlatmanız istendiğinde, devam etmek için Tamam’a dokunun. Telefon yeniden başlatılana ve güvenli moda geçene kadar bekleyin.

Güvenli moda girdiğinin bir göstergesi, ekranın altında gösterilen Güvenli Mod etiketidir. Bu noktada, cihazınızı normal şekilde kullanın. Güvenli moddayken gecikmez veya donmazsa, sorunun üçüncü taraf uygulamalar tarafından uygulandığı anlamına gelir. Bu durumda, sorun hatalı uygulama kaldırılarak çözülebilir. En son indirdiğiniz dosyadan başlayarak uygulamaları tek tek yüklemeyi düşünebilirsiniz. Sorunun giderilip giderilmediğini öğrenmek için her uygulamayı sildikten sonra cihazınızı test etmeyi unutmayın.

Telefonunuz güvenli moddayken hala gecikiyor ve donuyorsa, servis gerekli olacaktır.

Üçüncü çözüm: Dahili belleği kontrol edin ve yönetin.

Bellek yönetimine başlamak için, aşağıdaki adımlarla LG G7 ThinQ cihazınızın geçerli bellek durumunu görüntüleyin:

  Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. Genel sekmesine gidin. Bellek öğesine dokunun. Açılan oka dokunun ve tercih edilen aralığı seçin. Ücretsiz depolama alanı miktarını kontrol edin.

Kullanılabilir depolama alanı 1 GB’den düşükse, bellek alanını boşaltmanız gerekir.

Cihazınızı düzenli olarak veya günde en az bir kez yeniden başlatmak, sistemin yavaşlamasına neden olabilecek bozuk veri segmentleri de dahil olmak üzere dahili bellekteki geçici verilerin veya önbelleğin temizlenmesine yardımcı olabilir. Yeniden başlatma veya yumuşak sıfırlamanın yanı sıra, hareketsiz veya hareket etmeyen duvar kağıdı kullanmak ve gereksiz widget’ları kaldırmak gibi bellek kullanımını azaltmak, daha hızlı ve akıcı performans için bellek kullanımını azaltabilir. Aynı avantajlar, uygulamaları güncel tutmak, uygulama önbelleğini ve verilerini temizlemek ve istenmeyen uygulamaları kaldırmakla da elde edilebilir. Telefonunuzu yeniden başlatarak güvenli moddan çıkabilirsiniz.

Dördüncü çözüm: Cihaz yazılımını güncelleyin ve önbellek bölümünü silin.

Telefonunuz için en son yazılım sürümünü yüklemek, hatalar ve kötü amaçlı yazılımlar suçlanacaksa sorunu çözebilir. 11 Temmuz’da, hata düzeltmeleri ve sistem geliştirmeleri sağlamak için küçük bir güncelleme sürümü (Android 8.0 Yazılım sürümü: G710TM10g) piyasaya sürüldü. İndirmek için bu güncellemenin mevcut olup olmadığını görmek için cihazınızı kontrol edebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun.Genel sekmesine gidin.Güncelleme merkezi öğesine dokunun.Sistem güncellemesi öğesine, ardından Güncellemeyi kontrol et seçeneğine dokunun. En son yazılım güncellemesini indirmek ve yüklemek için ekran talimatlarının geri kalanını izleyin. Cihazınızın Wi-Fi İnternet’e bağlı olması, yeterli pil ömrüne ve devam etmek için bellek alanına sahip olması gerekir.

Alternatif olarak, LG G7 ThinQ cihazınıza bir bilgisayardan yeni yazılım güncellemesi indirip yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için önceden LG G7 ThinQ için uyumlu yazılımı indirmeniz, yüklemeniz ve açmanız gerekecektir.

İşletim sistemini güncelledikten sonra cihazınız hala çalışıyorsa, önbellek bölümünü aşağıdaki adımlarla silmeyi deneyin:

  Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. Genel sekmesini seçin. Depolama öğesine dokunun, ardından Dahili depolama öğesini seçin. Menü seçeneklerinin doldurulmasını bekleyin. Yer boşaltmak için seçeneğine dokunun. Geçici dosyalar ve ham dosyalar öğesine dokunun. Veriler, klip tepsisi geçici dosyaları ve Raw dosyaları kameradan. Onaylamak için iki kez Sil’e dokunun.

Önbellek bölümünü silmek kişisel verilerinizi silmez. Daha iyi ve akıcı bir performans için önbelleğe alınmış verileri telefonun dahili belleğinden temizlemektir.

Beşinci çözüm: LG G7 ThinQ’nuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın ve geri yükleyin.

Ana sıfırlama işlemi telefonunuzun dahili belleğindeki her şeyi siler ve orijinal fabrika ayarlarını geri yükler. Kişisel verileriniz, indirilenler, zil sesleri, görüntüler, uygulamalar, kişiler ve dahili depolama birimindeki diğer kaydedilmiş dosyalarınız da işlem sırasında silinecektir. Cihazınızın donmasına ve gecikmesine neden olabilecek yazılım hataları ve kötü amaçlı yazılımlar da silinir. Böylece tamamen temiz, daha sonra yeni cihazla aynı olacak. Denemek isterseniz, tüm önemli verilerinizi önceden yedeklediğinizden emin olun. Tamamlandıktan sonra, LG G7 ThinQ cihazınızı ayarlar menüsünden sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. Genel sekmesine gidin. Yeniden başlat ve sıfırla öğesine dokunun. Fabrika verilerini sıfırla seçeneğini seçin. Varsa, SD kartınızdan içeriği silmek için SD kartı sil onay kutusuna dokunun. Telefonu Sıfırla’ya ve ardından Tümünü Sil’e dokunun. eylemi onaylamak için.

Cihazınızın sistem sıfırlamasını tetiklemesine ve tamamlamasına izin verin. Sıfırlama tamamlandığında, cihazınız otomatik olarak yeniden başlatılmalıdır. Yeniden başlattıktan sonra, ilk kurulum işlemine devam edebilirsiniz. Wi-Fi ve Bluetooth gibi kullanmak istediğiniz özellikleri etkinleştirdiğinizden emin olun.

Sıfırlamadan sonra sorun devam ederse, hizmet almayı düşünmeniz gerekebilir. Telefonunuzun donanım onarımı gerektiren bir tür fiziksel veya sıvı hasarı olması muhtemeldir.

Diğer seçenekler

Sorunu gidermek için olası tüm yöntemleri tükettikten sonra sorun devam ederse, diğer seçenekler ve resmi öneriler için operatörünüze veya LG Destek’e başvurun. Cihazınızın yetkili bir teknisyen tarafından muayene edilmesi için bulunduğunuz yerdeki en yakın LG servis merkezini de ziyaret edebilirsiniz. Telefonda aniden yavaşlamasına neden olan bir tür fiziksel veya sıvı hasar olabilir. Telefonunuz hala garanti için uygunsa, servis ya da ünite değişimi için kullanmanız gerekir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Ayrıca kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

  LG G7 ThinQ akıllı telefonunuz bilgisayarınız tarafından tanınmıyorsa ne yapmalı (kolay adımlar) LG G7 ThinQ akıllı telefonda kilitlenmeye devam eden Facebook uygulaması nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] LG G7 ThinQ cihazınız bağlanamıyorsa ne yapmalı WiFi ağı (kolay adımlar) Ekran titremesi sorunu ile LG G7 ThinQ nasıl düzeltilir (kolay adımlar) SMS veya metin mesajı gönderemeyen ve alamayan LG G7 ThinQ ile ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] LG’niz ne yapmalı? G7 ThinQ’nun ekranı titremeye devam ediyor (kolay adımlar)